Samsung Galaxy S9 Bluetooth Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung, özellikle akıllı telefonları söz konusu olduğunda, elektronik endüstrisinde küresel liderlerden biridir. Galaxy serisi akıllı telefonlar özellikleri, özellikleri ve kaliteli malzemeler açısından mükemmel donanımlarıyla tanınıyor. Galaxy serisinin en başarılı akıllı telefonlarından biri S serisi akıllı telefonlar. Samsung’un en son teklifi, yeni Samsung Galaxy S9’ları. Bu cihaz, herhangi bir 2018 amiral gemisi cihazından bekleyebileceğiniz her şeye sahiptir. QHD + 18: 9 çerçevesiz ekran, Snapdragon 845 işlemci veya cihazdaki fantastik kamera hakkında konuşurken, Samsung Galaxy S9 cep telefonu her şeye sahip.

Samsung, donanım özellikleri ve yapımı bakımından akıllı telefonlar üretme konusunda mükemmel olmakla birlikte, yazılım geliştirmeleri için de aynı şey söylenemez. Google gibi diğer markalar, akıllı telefonlarındaki yazılım optimizasyonu açısından kesinlikle daha iyisini yapıyor. Maalesef, Samsung’un Google’ın yakınında herhangi bir yere ulaşmak için yazılım geliştirmeleriyle çok şey yapması gerekiyor. Zayıf yazılım optimizasyonu nedeniyle, Samsung’un biri Bluetooth olan Galaxy S9 ile ilgili birçok sorunu var. Birkaç Galaxy S9 kullanıcısı, daha sonra bu makalede açıklayacağımız gibi Bluetooth ile ilgili sorunlarla karşı karşıya kaldı.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S9 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S9 ile Bluetooth Bağlantısı ile ilgili sorunlar:

Samsung Galaxy S9 ile Bluetooth kullanırken birden fazla sorunla karşılaşabilirsiniz. Bluetooth ile ilgili en yaygın sorunlardan biri, yeni bir Bluetooth cihazıyla eşleştirmeye çalıştığınız cihazları ararken ortaya çıkar. Çoğu durumda, cihazınız başarıyla eşleştirilse bile telefonunuz bir Bluetooth cihazına bağlanmayacaktır. Maalesef, Bluetooth sorunları burada bitmiyor ve hatta cihazların eşleşmemesi, Bluetooth üzerinden kalitesiz ses kalitesi ve daha fazlası gibi sorunlar yaşayabilirsiniz! Bu nedenle, bu makalede, bu tür sorunlar için birden fazla düzeltme göreceksiniz. Samsung Galaxy S9 Bluetooth sorunlarını nasıl çözeceğimizi görelim.

Samsung Galaxy S9 Bluetooth Sorunları nasıl düzeltilir

Yöntem 1: Bluetooth geçiş yap

Galaxy S9’unuzda Bluetooth arızası durumunda yapılacak ilk şey, aynı zamanda denenmesi en kolay düzeltme olan Bluetooth’u değiştirmek olacaktır. Bunu yapmak için, Bluetooth’u ya ayarlar ya da Galaxy S9’unuzun hızlı ayarlarından kapatın. Birkaç saniye bekledikten sonra, Bluetooth’u açabilir ve her şeyin iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Yöntem 2: bir akıllı kilit aygıtı olarak ekle

Android, Bluetooth cihazlarınızı akıllı bir cihaz olarak ekleme seçeneğine sahiptir; bundan sonra, telefonunuza belirli bir Bluetooth cihazı bağlandığında cihazınızın kilidi otomatik olarak açılır. Bazı Bluetooth sorunlarını çözmek için Galaxy S9 cihazına bir Bluetooth cihazı akıllı kilit cihazı olarak ekleyebiliriz. Bunu verilen talimatları izleyerek yapabilirsiniz:

    Galaxy S9’unuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasını açın. Daha sonra ‘Kilit Ekranı ve Güvenliği’ başlığına gidin ve ‘Akıllı Kilit’i bulun. Son olarak, ‘Güvenilir Cihaz’a dokunun ve istediğiniz Bluetooth Cihazlarını ekleyin.

Samsung Galaxy S9 Smart Lock Device

Yöntem 3: Aygıtınızı Yeniden Başlatın

Bir Android cihazdaki herhangi bir sorunun en yaygın düzeltmelerinden biri, öncelikle cihazı yeniden başlatmayı denemektir. Sorun, Galaxy S9’unuzun işletim sistemindeki bazı hatalardan kaynaklanıyorsa, işletim sistemini cihazınızın belleğine yeniden yüklediğimizden başlayarak sorunu yeniden çözebilirsiniz. Bunu yapmak, Bluetooth sorunları da dahil olmak üzere cihazınızla ilgili sorunları da çözebilir.

Yöntem 4: Android cihazınızın önbellek bölümünü sil

Aygıtınızı yeniden başlatmak sorununuzu çözmediyse, sorun önbellek bölümü ve onunla ilgili diğer sorunlar nedeniyle devam edebilir. Böylece, Samsung Galaxy S9’unuzun Android stok kurtarma özelliğini kullanarak verilen talimatları izleyerek Galaxy S9’unuzun önbellek bölümünü kolayca silebilirsiniz.

    Samsung Galaxy S9 cihazınızı kapatın ve güç düğmesine, ses seviyesini artırma düğmesine ve Bixby Düğmesine Android Hisse Senedi Düzeltme işlemine girene kadar basılı tutun. Bundan sonra gezinmek için ses tuşlarını ve onaylamak için güç düğmesini kullanarak, ‘Önbellek Bölümünü Sil’ seçeneğini seçin. Bu, Samsung Galaxy S9’unuzun Önbellek bölümünü silecek ve ardından yaşadığınız tüm Bluetooth sorunlarını çözecek olan cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Samsung Galaxy S9 Wipe Cache Partition

Yöntem 5: Samsung Galaxy S9’unuzdaki Ağ Ayarlarını Sıfırla

Galaxy S9’unuzdaki Bluetooth sorunlarını çözmenin bir başka harika yolu da akıllı telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamak. Bu, Bluetooth ayarlarının tümünü, Bluetooth ile ilgili birçok sorunu çözebilecek varsayılan değerlere geri döndürecektir. Samsung Galaxy S9 cihazınızdaki ağ ayarlarını sıfırlamak için belirtilen adımları uygulamanız gerekir:

    Galaxy S9’unuzun ‘Ayarlar’ uygulamasına gidin ve ‘Yedekle ve Sıfırla’ menüsünü bulun. Bundan sonra, ‘Ağ Ayarlarını Sıfırla’ diyen seçeneği bulun ve üzerine dokunun. Bu, cihazınızla ilgili tüm sorunları çözeceğinizi umarak tüm Bluetooth ayarlarınızı değiştirecektir.

Samsung Galaxy S9 Reset Network Settings

Yöntem 6: Fabrika Aygıtınızı Sıfırlayın

Yukarıda belirtilen düzeltmelerden hiçbiri sizin için işe yaramadıysa, Samsung Galaxy S9’unuzda fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz. Bunu yapmak, telefonunuzu kutunun dışında olduğu gibi yapar. Bu, Bluetooth ile ilgili sorunlara neden olanın silineceği ve gelecekte Bluetooth ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınız anlamına gelir. Galaxy S9’unuzu verilen talimatları kullanarak sıfırlayabilirsiniz:

    S9’unuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasını açın ve ‘Yedekle ve Sıfırla’ bölümüne gidin. Şimdi, ‘Fabrika Ayarlarına Sıfırla’yı seçin ve’ Tümünü Sil’i seçin. Kabul ettikten sonra, cihazınız tüm verilerinizi silecek ve Galaxy S9’unuzla ilgili tüm sorunları çözecek şekilde sıfırlayacaktır. Sıfırlamadan önce cihazınızdaki tüm önemli dosyaları yedeklediğinizden emin olun, aksi halde verilerinizi kaybedebilirsiniz.

Yöntem 7: Samsung Servis Merkezi ile iletişim kurun

Sahip olduğunuz herhangi bir Samsung cihazıyla karşılaştığınız sorunların son çözümü, en yakın Samsung Servis Merkezine başvurmanızdır. Servis merkezlerindeki eğitimli profesyoneller size, donanımla ilgili bir sorun olsa bile, sorununuzu başarıyla çözebileceklerdir.