Samsung Galaxy S9 cihazında gecikmeli dokunmatik ekran yanıtı, yavaş performans nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Galaxy S9, bugüne kadarki en gelişmiş ve en iyi üst düzey akıllı telefonlardan biridir. S9, bir dizi yeni gelişmiş özellik ve işlevsellik sunmanın yanı sıra, gelişmiş kullanıcıların beklentilerini aşan premium mobil cihazları desteklemek için tasarlanmış bir Snapdragon 845 mobil platformuyla da desteklenmektedir.

Ancak, daha sonra, böyle yüksek güçlü bir akıllı cihazın bile, diğer akıllı telefonların karşılaştığı gibi performans sorunlarına yol açtığı ortaya çıktı. Bu yazıda ele alınan, dokunma girdilerine çok yavaş yanıt veren Galaxy S9 ile ilgili bir konudur. Bu tür bir sorun, donanım arızası olsa da yazılım aksaklıklarıyla ilişkilendirilebilir.

Ancak bir servis merkezine gitmeden önce, Galaxy S9’unuzda yavaş performans verebilecek yazılım sorunlarını ortadan kaldırmak için bazı yöntemler deneyebilirsiniz. Samsung Galaxy S9’unuzdan dokunmatik ekran yanıtını geciktirme konusunda aynı sorunla karşılaşırsanız ne yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

İlk çözüm: Tüm arka plan uygulamalarını durdurmaya / temizlemeye zorlayın, ardından Galaxy S9’unuzu yumuşak bir şekilde sıfırlayın.

Bozulan ve kötü niyetli arka plan uygulamaları genellikle tetikleyicilerdir. Uygulamaların arka planda çalışmasını sağlamak aynı uygulamaların çoklu görevleri veya yeniden yüklenmesi açısından yarar sağlayabilirken, bu uygulamaların çökmesini veya hileli hale gelmesini tetikleyebilecek bazı faktörler vardır. Bu olursa, sistem işlevlerinin etkilenme eğilimi vardır. Ve bu, gecikmeli dokunmatik ekran yanıtı dahil olmak üzere olumsuz belirtiler ortaya çıkmaya başladığında. Bunu temizlemek için arka plan uygulamalarını durdurmaya zorlamanız önerilir. İşte böyle yapılır:

  Telefonunuzun Ana Ekran düğmesinin solundaki Son Uygulamalar düğmesine dokunun. Bunu yaptığınızda, yakın zamanda açtığınız ve kullandığınız ancak henüz kapatmadığınız tüm çalışan uygulamaların veya uygulamaların bir listesi gösterilir.Tek uygulamaları kapatmak için uygulamaya dokunup ekranın her iki kenarına sürükleyin. Alternatif olarak, uygulamanın sağ üst köşesindeki X sembolüne dokunabilirsiniz. Çalışan tüm uygulamaları bir kerede kapatmak için ekranın altındaki Tümünü Kapat’a dokunun.

Arka plan uygulamalarını temizlemeyi bitirdiğinizde, dahili bellekten önbellek ve geçici verileri temizlemek için Galaxy S9’unuzu yumuşak bir şekilde sıfırlayın / yeniden başlatın. Bunu yaptığınızda, telefonunuzun performans hızını etkileyebilecek hatalı dosyalar temizlenir. Galaxy S9’unuzu yumuşak bir şekilde sıfırlamak için:

  Güç ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda 45 saniyeye kadar basılı tutun. Ardından telefon yeniden başlatıldığında her iki düğmeyi de bırakın.

Bu, telefonun dahili belleğine kaydettiğiniz içeriği ve uygulamaları silmez, bu nedenle önceden yedek oluşturmanız gerekmez.

İkinci çözüm: Bekleyen tüm uygulama güncellemelerini yükleyin ve Galaxy S9’unuzu yeniden başlatın.

Hatalı uygulamalar, belirli üçüncü taraf uygulamaları da bir güncelleme ile düzeltilebilir. Bu, uygulama geliştiricilerinin sürekli olarak uygulama güncellemelerini kullanıma sunmasının ana nedenlerinden biridir. Cihazınızda otomatik uygulama güncellemelerini devre dışı bıraktıysanız, uygulamalarınız için bazı güncellemeleri kaçırmış olma şansınız vardır. Bu durumda, uygulamalarınız için bekleyen güncellemeleri kontrol edebilir ve ardından bunları telefonunuza manuel olarak yükleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamalar menüsünü açmak için Ana ekrandan yukarı veya aşağı kaydırın. Play Store uygulamasını açmak için üzerine dokunun. Google Play ana ekranının sol üst tarafındaki Menü simgesine (üç satır) dokunun. Uygulamalarım ve oyunlarım üzerine dokunun. için bekleyen güncellemeleri göstermek üzere Güncellemeler sekmesine gidin. Güncellemeyi yüklemek için uygulamayı seçin ve ardından yeni güncellemeyi uygulamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Bekleyen tüm uygulama güncellemelerini yükledikten sonra Ana ekrana dönün ve telefonunuzu yeniden başlatın. Son yüklenen güncellemelerdeki tüm yeni değişikliklerin doğru bir şekilde uygulandığından emin olmak için cihazınızı yeniden başlatmanız önemlidir. Bunu yapmak, uygulamaların veya telefon sisteminin kendisinin hileli olmasını engeller.

Üçüncü çözüm: Telefon yazılımını mevcut en son sürüme güncelleyin.

Samsung Galaxy S9 için yayınlanan en son yazılım sürümü Android 8.0 temel bant sürümü G960USQS3ARG8. Resmi olarak bu yıl 17 Ağustos’ta yayınlandı ve zaten havadan yayınlanıyor. Yeni güncelleştirme, mevcut yazılım sorunlarını gidermek için güvenlik geliştirmeleri içerir. Bu güncelleştirme, bazı yazılım hatalarından kaynaklanıyorsa, Galaxy S9’unuzun yavaş dokunmatik ekran yanıtındaki sorunu düzeltmenin anahtarı olabilir. Telefonunuz Wi-Fi internete bağlıysa, bu güncellemeyi OTA üzerinden kontrol edip yükleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar’a dokunun.Yazılım güncellemesi’ni seçin.Güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğine dokunun.Telefonunuzun güncellemeleri kontrol etmesini bekleyin. Güncelleme tamamen kurulduktan sonra, yeniden başlatmanız istenir. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Tamam’a dokunun.

Galaxy S9 yazılımınızı bir bilgisayardan da güncelleyebilirsiniz. Cihazınızın sabit bir Wi-Fi bağlantısı yoksa, bu bir seçenek olacaktır. Bunu yapmak için, telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlamanız ve ardından tüm güncelleme işlemini tamamlamak için Samsung Smart Switch uygulamasını kullanmanız gerekir.

Dördüncü çözüm: Galaxy S9’unuzdaki tüm ayarları sıfırlayın.

Telefondaki geçersiz ayarlar genel işlevlerini ve performans hızını da etkileyebilir. Galaxy S9’unuz bir güncelleme yükledikten sonra çok yavaş yanıt vermeye başladıysa, güncelleme bazı ayarları otomatik olarak değiştirmiş ve sonunda bazı çakışmalara neden olabilir. Bunu temizlemek için telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlamak yardımcı olabilir. Bunu yaptığınızda geçerli ayarlar silinir ve ardından varsayılan değerler geri yüklenir. Bu nedenle, herhangi bir düzensiz konfigürasyon atılır ve buna karşılık gelen semptomlar gibi. İşte yapmanız gerekenler:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere kaydırın.Ayarlar’a dokunun. Genel Yönetim’i seçin. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğini seçin. Devam etmek için AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. İstenirse PIN kodunuzu girin. tekrar onaylamak için

Sıfırlama tamamlandığında telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır. O zamana kadar seçenek ayarlarını yapılandırmaya başlayabilir ve tercihlerinize göre gerekli özellikleri etkinleştirebilirsiniz.

Beşinci çözüm: Galaxy S9’unuzdaki önbellek bölümünü silin.

Düzensiz sistem önbelleği, cihazınızın sistem işlevlerini doğrudan etkileme eğiliminde oldukları için ana suçlular da olabilir. Tıpkı uygulamalar önbelleğinde olduğu gibi, sistem verilerinin bozulmasını önlemek için sistem önbelleğinin de zaman zaman temizlenmesi gerekir. S9’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için şu adımları izleyin:

  Telefon kapalıyken Sesi Aç düğmesini ve Bixby / Home düğmesini basılı tutun, ardından Güç düğmesini basılı tutun Android logosu görüntülendiğinde üç düğmeyi de bırakın. mesajı, Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden 30 – 60 saniye önce görünecektir. Android sistem kurtarma menüsünden, önbellek bölümünü silme seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine birkaç kez basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulayın, seçmek için Güç düğmesine basın. Önbellek bölümünü sil tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Telefonu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın aksine, önbellek bölümünü silmek telefonda saklanan kişisel verilerinizi silmez.

Diğer seçenekler

Sorun tüm uygulanabilir geçici çözümlerin tüketilmesinden sonra da devam ederse ana sıfırlama da son seçenekler arasında düşünülebilir ve sorunu çözme yöntemleri Galaxy S9’unuzda dokunma girişlerine çok yavaş yanıt vermesine neden olan bir tür ölümcül sistem hatası olabilir.

Bunun telefondaki bir tür fiziksel veya sıvı hasarından kaynaklanmadığından emin olmak için, yakındaki bir Samsung yetkili servis merkezine seyahat etmeyi ve cihazınızın donanım hasarı değerlendirmesi ve / veya onarımı için yetkili bir teknisyen tarafından kontrol edilmesini sağlayın.

Diğer seçenekler ve resmi öneriler için, sorunu bildirmek üzere operatörünüze veya Samsung Destek’e başvurabilirsiniz. Tam olarak neyin geçtiğini veya Galaxy S9’un dokunmatik ekran yanıtında nasıl bir ikilem yaşadığınızı bilmelerini sağlayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.