Samsung Galaxy S9 cihazınız virüs bulaşma hatasını gösteriyor (kolay adımlar)

Yeni Samsung Galaxy S9’unuz ‘virüs bulaşması’ hatasını veya bildirimini açmaya başladığında, büyük olasılıkla bir virüs değil, kötü amaçlı bir yazılım taşıyan bir veya iki uygulama var. Ve biliyor musun? Hatanın kendisi kötü amaçlı yazılım veya en azından gömülü uygulama. Bu tür pop-up’ların gösterilmesi için etkinleştirilmeleri veya tetiklenmeleri gerekir ve daha sık olarak bunu yapan bir uygulama değildir. Bu uygulamanın ne olduğunu öğrenin ve bu sorunu çözeceksiniz.

Bu yazıda, bu soruna neden olan uygulamayı bulmada size yol göstereceğim. Bulduğunuzda, telefonunuzda daha fazla soruna neden olmaması için onu kaldırmanız gerekir. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bu sorundan rahatsızsanız, bu makaleyi faydalı bulabileceğiniz için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Galaxy S9’unuzdaki virüs bulaşma mesajı nasıl kaldırılır

Galaxy S9’unuzdaki bir ‘virüs enfeksiyonu’ hakkında bildirim aldığınızda hemen harekete geçmeniz önemlidir, çünkü önce iyi geliştiricilerin uygulamalarının resmi Android ROM’larıyla ilgili herhangi bir sorunu yoktur; ikincisi, telefonunuzun performansı er ya da geç etkilenecektir. Endişelenmeyin, bu sorun oldukça küçüktür ve telefonunuza kötü amaçlı yazılım getiren bir uygulamadan hemen kurtulabilirsiniz. Tüm söylenenlerle, bu sorun hakkında yapmanızı önerdiğim şey…

Galaxy S9’unuzu Güvenli modda yeniden başlatın

Tüm üçüncü taraf uygulamaları güvenli modda geçici olarak devre dışı bırakılır ve tüm kötü amaçlı yazılımlar bu tür uygulamalara eklenir. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmak, tetikleyici devre dışı bırakıldığından virüs veya kötü amaçlı yazılım içerir. S9’unuzu güvenli modda şu şekilde çalıştırırsınız:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Bu ortamdayken, hangi uygulamanın kötü amaçlı yazılımın tetikleyicisi olduğunu öğrenin ve kaldırın. Hata açıldığında kullandığınız uygulamadan sonra gidin ve cihazınızdan nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. KALDIR> Tamam öğesine dokunun.

Telefonu güvenli modda çalıştırmak ve bir uygulamayı kaldırmak oldukça kolaydır, ancak buradaki zorlu bölüm hangi uygulamanın soruna neden olduğunu belirler. Virüs bulaşma hatasından kurtulmak için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Bazı uygulamaları kaldırdıktan sonra, açılır pencerenin görünüp görünmeyeceğini ve görünüp görünmediğini bilmek için telefonu normal modda yeniden başlatın, o zaman sonraki prosedürü yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S9’unuzu Güvenli modda yeniden başlatma ve sorunlu uygulamaları kaldırma (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Pandora nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Twitter Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam ederse ne yapmalı (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Facebook’u düzelt (kolay düzeltme) Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Facebook Messenger nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın

Sorun aslında sadece uygulama seviyesindedir ancak hangi uygulamanın bu soruna neden olduğunu bilmediğimiz için, ana sıfırlamayı yaparak telefonu fabrika varsayılan ayarlarına geri getirmeliyiz. Ancak, sıfırlamaktan sonra onları asla alamayacağınız için kaybetmek istemediğiniz dosyaların yedeğini aldığınızdan emin olun.

Yedeklemeden sonra, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Galaxy S9’unuzun Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamaktan çekinmeyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, kötü değerlendirmeleri olan veya popüler uygulamaların adlarını taklit eden uygulamaları yüklemeyin.

Umarım bu gönderiye şu ya da bu şekilde yardımcı olabiliriz. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıda bir yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

    Samsung Galaxy S9’unuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Master Sıfırlama Samsung Galaxy S9’unuzu sıfırlama (kolay adımlar) Açılmayacak yeni Samsung Galaxy S9’unuzu düzeltme (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’da önbellek bölümünü nasıl silerim ve faydaları nelerdir? Galaxy S9’unuz bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Siyah Ekran Ölüm sorunu ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’unuz kısa mesaj gönderemez / alamazsa ne yapmalı MMS gönderemeyen Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)