Samsung Galaxy S9 Dokunmatik Ekran Islantıktan Sonra Çalışmıyor

#Samsung #Galaxy # S9, geçen yıl piyasaya çıkacak en iyi amiral gemisi cihazlarından biri. Bu telefon hem ön hem de arka tarafında Corning Gorilla Glass bulunan bir alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahip. Kaputun altında 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci varken 5.8 inçlik bir Süper AMOLED ekrana sahip. Ayrıca mükemmel kalitede fotoğraflar çeken 12MP değişken diyafram açıklıklı bir kameraya da sahiptir. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, ıslanmadan sonra çalışmayan Galaxy S9 dokunmatik ekranla mücadele edeceğiz.

Bu konuda bir Samsung Galaxy S9 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 Dokunmatik Ekran Islaştıktan Sonra Çalışmıyor Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba, Bunu okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bir Samsung Galaxy S9’um var. Oğlum temizlenmesi gerektiğine karar verdi, bu yüzden akan suyun altına koydu. Her neyse, bataryayla oturmasına izin verdim, bir süre daha birkaç gün bile pilav koydum. Yedek telefonum vardı, bu yüzden zamanımı almak istedim. Şarj olur, açılır, her şeyi kısa mesaj alırdım, ancak dokunmatik ekran çalışmadı. Arkasındaki güvenlik parmağı bile çalışmıyordu. Az önce telefonu ödedim ve bir sürü youtube videosunu izledikten sonra kendim açmaya karar verdim ve bazı şeylerle hassas olma konusunda oldukça iyiyim. Bütün telefonu parçalara ayırdım, beyaz bir iz veya yanık veya su hasarı gibi görünen hiçbir şey yoktu. Neyse düzeltmeye karar verdim ve çevrimiçi sipariş verdiğim sayısallaştırıcı ile yeni bir ekran buldum. Sayısallaştırıcı ile yeni ekranı alıyorum ve dokunuşuma yanıt verip vermediğini görmek için yeni ekranı test ediyorum. Açıldı, her şey iyi görünüyor ama dokunma yok, hiçbir şey, bir daha parmak izi tarayıcı bile yok. Ekrandan aldığım firma, ekrandaki kusur olmadığından emin olmaları için gönderebileceklerini söyledi. Geri göndermeden önce anakart olabilir mi? Kesinlikle kötü olup olmadığını görmek için yeni ekranı test etmenin bir yolu var mı? Her şeyi parçalara ayırdım, zaman ayırırken her şeyle, tüm vidalarla ve donanımla dikkatli davrandım. Parmak izi tarayıcısının neden çalışmadığını ve ekranın dokunma algılayamadığını anlamıyorum. Bu kısmı geri göndermeden önce herhangi bir fikriniz var mı? teşekkür ederim

Çözüm: Buna parmak izi tarayıcı çalışmadığından cihazın ana kartındaki hatalı bir donanım bileşeninin neden olması çok muhtemeldir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, değiştirilen ekranın çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Eğer öyleyse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz gerekir, böylece düzgün çalışmayan parçanın tam olarak belirlenmesi için kapsamlı bir tanı konulabilir.

Aşağıda, telefonunuz ıslandıktan sonra düzgün şekilde çalışmadığında bir kez yapmanız gerekenler listelenmiştir.

  • Telefonun dış kısmını kuruyana kadar mikrofiber bir bezle silin.
  • SIM kartı ve microSD kartı çıkarın.
  • Telefonu en az 48 saat boyunca bir torba pirinç veya silika jel içine yerleştirin. Bu telefonun içindeki nemi emer.
  • Gerekirse telefonu şarj edin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefon büyük olasılıkla su hasarına uğramıştır. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.