Samsung Galaxy S9 + Ekran Burnu Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # S9 + bugün piyasada bulunan lider Android akıllı telefon modellerinden biridir. Önde ve arkada Corning Gorilla Glass bulunan bir alüminyum çerçeveden yapılmış mükemmel bir yapı kalitesine sahiptir. Büyük 6.2 inçlik Süper AMOLED Infinity Ekranı, en sevdiğiniz multimedya içeriğini görüntülemek için mükemmeldir. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S9 + ekran yakma sorununu çözeceğiz.

Bu konuda Samsung Galaxy S9 + veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 + Ekran Burnu Nasıl Onarılır

Sorun: BAE’den Samsung Galaxy S9 + aldım. ama yeni telefonumda ekranda çoğunlukla şeffaf bir statik gösterge penceresi penceresi resmi var. “instagram” ın üst kısımda olduğu ve bazı ana menü logolarının ekranın alt tarafında olduğu. google arama ve youtube’dan birçok şey denedim. fabrika ayarlarına sıfırlama yapıldı. oreo yükseltme ya da değil sonra olduğunu bilmiyorum. aileden başım büyük belada. çünkü yurt dışından satın aldım ve garanti kapsamında değil. Diğer tüm şeyler tamam. Telefon iyi çalışıyor. ancak ekranın altında instagram penceresi gibi statik kırmızı bir renk görünür. Lütfen efendim, telefonumu kurtarmam için bana yardım edin, beni kurtarın.

Çözüm: Aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına geçmeden önce, telefonunuzun ilk önce en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bu telefonun AMOLED ekran kullanması nedeniyle, özellikle ekranda sürekli bir statik görüntü görüntüleniyorsa, yanma sorunlarına daha eğilimli olur. Bu durumda olan, ekranın genellikle renk bozulmasından muzdarip olacağı ve genellikle ekranda devam eden bir metin veya görüntünün belirgin bir dış çizgisine sahip olacağıdır.

Telefonunuzun aşağıda listelediğimiz bu sorunu yaşamasını önlemek için yapabileceğiniz birkaç yol vardır.

    Ekran parlaklığını maksimum seviyeye ayarlamayın. Parlaklığın arttırılması, LED’in ömrünü kısaltabilecek olan LED’e iletilmesi için daha fazla akım gerektirir. Statik görüntülerin görünmesini engellemek için kullanılmadığında ekranı kapattığınızdan emin olun. Varsa, Sürükleyici Moddan emin olun. Bu bildirim çubuğunu gizler, böylece statik simgeler görüntülenmez. Daha koyu renkli bir duvar kağıdı kullanın ve onu tekrar tekrar değiştirin. Ekranın alt yarısında renk bozulmasını önlemek için daha koyu temalar sunan klavyeleri kullanın.

Telefonunuzun yanma problemi olması durumunda, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına ilerleyin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bu soruna neden olabilecek bir faktör, cihaza indirdiğiniz bir uygulamadır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecek.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, sorun indirilen bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sistemi önbelleğe alınmış veriler, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler cihazda meydana gelebilecek sorunlara neden olan bozulabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yanma sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Dikkat etmeniz gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Telefonu kapatın. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıda listelenen sorun giderme adımlarını uyguladıktan sonra sorunun devam etmesi durumunda, bunun nedeni büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşenidir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonun bir servis merkezinde onarılmasını sağlamak.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.