Samsung Galaxy S9+ Ekran Islandıktan Sonra Siyah Ekran

#Samsung #Galaxy # S9 +, büyük bir 6.2 inçlik Süper AMOLED ekrana sahip olduğu bilinen, geçen yıl piyasaya sunulan premium amiral gemisi akıllı telefon modellerinden biri. Bu cihaz, ön ve arkada Corning Gorilla Glass bulunan bir alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir gövde ile IP68 sertifikasına sahiptir. 6GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci kullanıyor ve bu sayede uygulamalar arasında çoklu görev yapabilmesini sağlıyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, ıslanma sorunu yaşandıktan sonra Galaxy S9 + ekranı kararır.

Bu konuda Samsung Galaxy S9 + veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 + Ekran Islattıktan Sonra Siyah Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba, ailemle birlikte bir tesise gittim. S9 + ‘ı havuza götürdüm ve onunla bir su altı resmi yakalamaya çalıştım ve su yüzeyinin 1 dakika 6 inç altında neredeyse hiç su altında değildi. Çıkarttığımda nemin algılandığını ve şarj cihazını takmadığına dair bir bildirim gördüm. Telefonu uçuş modunda tuttum ve saatlerce dokunmadım. Geceleri bildirim gitti ve hala şarj cihazını takmadım. Geceleri videolar izliyordum ve aniden ekran kararmaya başladı (BSOD). Mesajlarını okudum ve zorla bir yeniden başlatma yaptım ve tekrar sorun yaşamadan çalışıyordu. Ertesi gün tekrar ofise gittim (BSOD). Yine zorla bir yeniden başlatma yaptım ve iyi çalışıyordu. Sonra güvenlik düzeltme eki olan bir sistem güncellemesi için bir bildirim aldım. Güncelleştirmeyi yükledim ve daha sonra ekran titremeye başladı. Aniden hepsi yeşildi ve telefon tepkisizdi. Google’da konuyu aradım ve yayınlarınızı buldum ve zorunlu yeniden başlatma ve daha sonra ana yeniden başlatma gibi çeşitli yöntemler denedim, ancak yardımcı olmadım. Daha sonra parlaklık en fazla olduğunda ekranın iyi göründüğünü gördüm. Ancak parlaklığı düşürdüğümde ekranın kenarlarında siyah doku ve ekranın her yanındaki küçük yeşil çizgiler var. Ayrıca, telefonun kilidini açmak için güç düğmesine basıldığında ekran bir mikrosaniye titriyor. LDI’yi kontrol ettim ve aynı zamanda beyaz görünüyor. Lütfen sorunu çözmeme yardım et.

Çözüm: Bu sorun telefonun ıslanmasından hemen sonra meydana gelirse, cihaza su girme olasılığı var ve bu soruna neden oluyor. Şu anda ilk yapmanız gereken şey, aşağıda listelenen adımları izleyerek telefonda bulunan herhangi bir sıvı varlığını giderdiğinizden emin olmaktır.

 • Telefonun dış kısmını kuruyana kadar mikrofiber bir bezle silin.
 • SIM kartı ve microSD kartı çıkarın (telefonunuzda varsa).
 • Telefonu en az 48 saat boyunca bir torba pirinç veya silika jel içine yerleştirin. Telefonun içindeki nem emilir.

Telefon kuruduğunda, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Bunu yaparsa, soruna bir yazılım arızası neden olup olmadığını kontrol etmeyi amaçlayan aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarını uygulayın.

Yumuşak Sıfırlama Gerçekleştirin

Bu özel durumda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu, genellikle telefon yazılımını yenileyeceği için küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunları çözecektir. Bu aynı zamanda telefonu bataryadan ayırdığı için benzetilmiş bir batarya çekme olarak da adlandırılır.

 • Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun.
 • Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bu soruna neden olabilecek diğer bir faktör, cihaza indirdiğiniz bir uygulamadır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecek.

 • Telefonu kapat.
 • Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 • SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 • Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses seviyesini azaltma tuşunu bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sistemi önbelleğe alınmış veriler, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler cihazda ortaya çıkan sorunlara neden olan bozulabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna basın.
 • Seçmek için Güç tuşuna basın.
 • “Evet” i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Dikkat etmeniz gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama tamamlandıktan sonra herhangi bir uygulama yüklemeyin. Telefonun normal çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın. Aksi halde, bu durum büyük olasılıkla zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonun bir servis merkezinde onarılmasını sağlamaktır.