Samsung Galaxy S9 + Ekranı Koyu Şeffaf Yerleşime Sahiptir

#Samsung #Galaxy # S9 +, Güney Koreli şirket tarafından geçen yıl piyasaya sunulan en önemli cihazlardan biri. Bu telefon en iyi 6.2 inçlik Süper AMOLED Infinity Ekranı ve 12MP arka kamera sistemi kullanmasıyla tanınır. Kaputun altında 6 GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın birden fazla uygulamayı sorunsuzca çalıştırmasını sağlayan Snapdragon 845 işlemcisi var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S9 + ekranının koyu şeffaf kaplama sorununa sahip olacağız.

Bu konuda Samsung Galaxy S9 + veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 Ekranı Koyu Şeffaf Yerleşime Sahiptir

Sorun: Samsung Galaxy S9 + sorunu her şeyden çok bir sıkıntı. Ekran genellikle tam ekranın 2 / 3'ünün üstünü kaplayan sabit, koyu bir saydamlığa sahiptir. Parlaklığı ayarlamak, saydam olmayan görünümün görünürlüğünü arttırır. Bununla birlikte, ekran parlaklık sürgüsünün ortasının ortasının altında ya da altındayken şeffaf kırılma aradığınız sürece neredeyse farkedilmez. Bunun sebebinin ne olduğundan emin değilim, çünkü bir çok yazılım güncellemesi gerçekleşti. Ekran için mavi filtre kaplamasını kullanmaya başladım, çünkü özellikle geceleri gözler için daha kolay. Entegre grafik yongasında bir sorun olup olmadığından emin değilim. Ekran görüntü çekerken, fotoğraflar üzerinde şeffaf görünmüyor görünüyor. Tam ekranı kaplamayan şeffaf bir kaplama gibi görünüyor. Bunun ortak bir sorun olup olmadığını merak ediyorum ve sorunun ne olabileceğini merak ediyorum? Büyük olasılıkla telefonu hala çalışır durumda olduğu ve günlük kullanımı etkilemediği için kullanmaya devam edeceğim, sadece sorular yaratıyor ve gerçek nedeni merak ediyorum. Mavi ekran filtresi ve onsuz arasındaki fark sadece ekrana göre bir renk gölgelendirme farkıdır, modu değiştiren ekran üzerinde önemli bir etkisi yoktur. Teorim, güncelleme sırasında bir süre önce mavi ekran filtresi açıkken geriye doğru gittiğinde, ekranda açıkken kapalı olarak okuyan ve arka planda kalıcı bir şeffaf kaplamaya neden olan küçük bir sistem sorunu yarattı yine de başka bir filtrenin üst üste yerleştirilmesine izin verdi, ancak normalde. Bu konuda herhangi bir fikri olan varsa, çok aydınlatıcı olurdu. Teşekkürler

Çözüm: Bu aygıtta herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son önce yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmeli ve yüklemelisiniz.

Sorunu tarif ettiğiniz gibi, görünen o ki, söz konusu yanmanın erken belirtileri varmış gibi görünüyor. Bu, AMOLED ekranlı cihazlarda meydana gelen yaygın bir sorundur ve genellikle ekranda statik bir görüntü uzun süre görüntülendiğinde ortaya çıkar. Bununla birlikte, soruna aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayarak kontrol edeceğimiz bir yazılım arızası neden olabilir.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bu soruna neden olabilecek bir faktör, cihaza indirdiğiniz bir uygulamadır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod'da başlatmanız gerekecek.

 • Telefonu kapat.
 • Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 • SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 • Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses seviyesini azaltma tuşunu bırakın.

Sorun bu modda gerçekleşmezse, sorun indirilen bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sistemi önbelleğe alınmış veriler, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler cihazda meydana gelebilecek sorunlara neden olan bozulabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna basın.
 • Seçmek için Güç tuşuna basın.
 • “Evet” i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Dikkat etmeniz gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce 'Sistem güncellemesini yükleme' yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıda listelenen sorun giderme adımlarını uyguladıktan sonra sorunun devam etmesi durumunda, bu muhtemelen sorunlu bir yanıktan kaynaklanır. Telefonun performansını hala etkilemediğinden, cihazınızı normal şekilde kullanmanızı öneririm. Bunu düzeltmek istiyorsanız, bunu yapmanın tek yolu ekran aksamını bir servis merkezinde değiştirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.