Samsung Galaxy S9 Ekranı Rastgele Beyazı Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # S9, geçen yıl piyasaya sürülen ve sunduğu mükemmel özelliklerin sayısı nedeniyle tüketiciler arasında popüler olan bir amiral gemisi telefonu. Bu model, hem ön hem de arkada Corning Gorilla Glass tarafından korunan cilalı bir Alüminyum çerçeve kullanır. Dikkat çekici bir izleme deneyimi sunan 5,8 inç Süper AMOLED Infinity Ekrana sahiptir. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirildiğinde cihazın birden fazla uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren güçlü Snapdragon 845 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S9 ekranını rastgele beyaza çevireceğiz.

Bir Samsung Galaxy S9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy S9 Ekranı Rastgele Beyazı Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba… Galaxy S9’u yaklaşık 4 ay önce satın aldım … Son 2 aydan beri belki bazı ayar fonksiyonlarından dolayı bir sorunla karşılaşıyorum. veya android setimde herhangi bir iş yaparken, aniden ekranı beyaz bir kağıt / bez gibi beyaz olur. Bu, ekrandaki her şeyi gizler. Bu yüzden gerekli sayfayı geri getirmek için (üzerinde çalıştığım), söz konusu sayfayı veya ana sayfayı (ana uygulamaları gösteren) geri getirmek için merkezi düğmeye veya ok düğmesine (geriye doğru) basmam gerekiyor. Bunun arkasındaki neden, bazı tema veya bazı duvar kağıdı gibi bazı işlevlerin veya ekran veya kilit ekranında bazı işlevlerin etkinleştirildiği ayardır. , duvar kağıtları vb ama sorun hala orada .. Şimdi bu yüzden nazik yardım ve benim mobil ekranın bu sorunu birkaç saniye sonra tekrar tekrar beyaz olması ve ana sayfa veya herhangi bir sayfa herhangi bir zamanda gizleme istenir .. Yararlı ve zamanında cevap için umut .. saygılar

Çözüm: Bu cihazda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Bu sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanması olasılığı vardır. Şu anda yapacağımız şey, bu sorun için gereken her yazılım sorun giderme adımını tüketmektir. Sorun giderme adımlarını uyguladıktan sonra sorunun çözülmemesi durumunda, bu büyük olasılıkla zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, genellikle bir telefon yanıt vermiyorsa yapılan, ancak bu özel durumda da önerilen yumuşak bir sıfırlamadır.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Telefon yeniden başlatıldığında ekranın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanması muhtemeldir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sisteminin önbelleğe alınmış verileri, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da cihazda meydana gelen sorunlara neden olabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate almanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun; işlem sırasında silinecektir.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuza hiçbir uygulama yüklemeyin. Önce sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Yukarıda listelenen sorun giderme adımlarını uyguladıktan sonra bile sorunun devam etmesi durumunda, bu büyük olasılıkla hatalı bir ekran montajından kaynaklanır. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonun bir servis merkezinde onarılmasını sağlamaktır.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.