Samsung Galaxy S9 gece şarj edildikten sonra açılmıyor (kolay düzeltme)

Sorunların meydana geldiği ve yazılımın çökmesine neden olan zamanlar vardır. Mutlaka ciddi problemler değiller ama telefonunuzu cevap vermeden bırakabilirler. Samsung Galaxy S9 ünitelerinin bir gecede şarj olduktan sonra artık açılmayacağı bildirildiğinden, bizimle bağlantıya geçen bazı okuyucularımızda durum böyledir. Diğerleri bile telefonlarının aşırı şarj olabileceğini düşünüyordu, ancak orijinal şarj cihazını kullandığınız sürece bunun olmayacağını biliyoruz.

Bu yazıda, bu tür bir sorunu çözmede çok etkili olan çözümü sizinle paylaşacağım. Ama ben size bunu vermeden önce, Galaxy S9'unuzun, dış kasanın ötesine geçip içerideki devreleri karıştırmış olabilecek fiziksel bir hasar, hatta sıvı izi olduğuna dair bir işaretiniz olmadığını varsayabilirim. Fiziksel ve likit zararlar yetkili bir teknisyen tarafından veya akıllı telefonların onarımında yeterli bilgi birikimine sahip bir kişi tarafından ele alınmalıdır.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, sorun giderme sayfamızdan bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldık. Sizinkiyle benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • Gece şarjından sonra açılmayacak Galaxy S9 nasıl düzeltilir?
  • İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma Yapın
 • İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini yapın
   • Bizimle iletişime geçin
  • Sesi Kısma ve Güç tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

  Kombinasyon doğru şekilde gerçekleştirilirse, S9'unuz normal şekilde yeniden başlatılır ve Ana ekrana açılır. Daha sonra bunu kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak gelecekte bir daha asla sorun olmayacağının garantisi yok.

  Diğer taraftan, Galaxy S9 cihazınız buna cevap vermiyorsa, doğru yaptığınızdan emin olmak için birkaç kez daha deneyin. Ya da bunun yerine şunu deneyebilirsiniz:

  1. Sesi Kısma düğmesine basın ve basılı tutun ve serbest bırakmayın.
  2. Ardından Sesi Kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Akü bağlantılarını taklit etmek için her iki tuşun 10 saniye veya daha fazla birlikte basılı tutun.

  İlk prosedüre benzer, sadece güç tuşuna basmadan önce ses kısma düğmesini basılı tuttuğunuzdan emin olmamız gerekir, çünkü olması gerektiği gibi. Önce açma / kapama tuşunu basılı tutmak aynı sonucu vermez ve Zorunlu Yeniden Başlatma işlemi gerçekleştirilmez. Ancak, telefonunuz bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, sonraki işleme devam etmeniz gerekir.

  İLGİLİ POSTLAR:

  • Yeni güncelleme (kolay adımda) yükledikten sonra Samsung Galaxy S9 cep telefonunuzdaki hızlı pil tüketimini nasıl düzeltirsiniz?
  • Galaxy S9 kablosuz şarj hatası, “duraklatılmış şarj” hatası gösterilmeye devam ediyor [sorun giderme kılavuzu]
  • Galaxy S9 önyükleme yapmıyor veya Samsung logosu ekranında takılmıyorsa ne yapabilirsiniz? [Sorun giderme kılavuzu]
  • Galaxy S9 saat sorunları: Durum çubuğunda zaman donmaya devam ediyor, kendi kendine ileriye doğru zaman değiştiriyor, saat uygulamasında alarm kapanmıyor

  İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini yapın

  Boş bir pil, tekrar şarj edebileceğiniz için akıllı telefonlarda doğal olarak sorun değildir. Ancak, telefonunuzun pille bitmesine izin verdiğinizde, bazı servislerin ve donanım bileşenlerinin düzgün bir şekilde kapatılmayacağı ve bir aygıt yazılımı veya sistem çökmesine neden olabileceği düşünülmektedir. Bu olduğunda, yanıt vermeyecek bir telefonunuz zaten var ve zorunlu yeniden başlatmayı denediyseniz bile telefonu açacak kadar suyu yok. Bu durumda, yapman gerekenler:

  1. Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın ve orijinal kablolu şarj cihazını kullandığınızdan emin olun.
  2. Orijinal güç / veri kablosunu kullanarak cihazınızı şarj cihazına bağlayın.
  3. Şarj işaretlerinin gösterilip gösterilmediğine bakmaksızın, telefonun şarj cihazına 10 dakika süreyle bağlanmasına izin verin.
  4. Daha sonra, Sesi Kısma düğmesine basın ve basılı tutun ve serbest bırakmayın.
  5. Ardından Sesi Kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun.
  6. Akü bağlantılarını taklit etmek için her iki tuşun 10 saniye veya daha fazla birlikte basılı tutun.

  Sorun, boşalmış bir pil ve ürün yazılımı çökmesi nedeniyle meydana geldiyse, Galaxy S9 cihazınız şimdiye kadar çoktan açılmalıydı. Ama yine de cevap vermiyorsa, o zaman bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için onu dükkana geri getirme zamanı.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

  Ayrıca kontrol etmek isteyebileceğiniz mesajlar:

  • Galaxy S9 Facebook Messenger, Google hesabında oturum açmak için gereken kimlik doğrulamasını güncellemez
  • Galaxy S9 “Samsung Connect durdu” hatası nasıl giderilir, Ayarlar uygulaması bildirim çubuğunda çalışmıyor
  • Wifi kapalıyken Galaxy S9 otomatik olarak mobil verilere geçer, bir kablosuz ağa bağlanmaz
  • Galaxy S9 sesli arama sorunu: arayanlar beni duyamıyor ama duyabiliyorum (hoparlör modundayken)
  • Galaxy S9'un sıralı olmayan metinlerle nasıl giderileceği, View More (Daha Fazla Görüntüle) düğmesine dokunulmadığı sürece uzun bir SMS göremez