Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 103 nasıl düzeltilir

Google Play Store hatası 103, tipik olarak, hiçbir neden olmadan durdurulan bir uygulamanın indirme ve yükleme işlemini tetikleyen bir sistem sorunudur. Diğer hatalar gibi, bir kullanıcının nasıl bir uygulamayı indirip yüklemeye çalışmasına bakılmaksızın hata mesajı belirmeye devam ediyor, “Uygulama bir hata nedeniyle indirilemedi. (103).”

Bu yüzden, bu eğitici yazıda, bu sorunun neden telefonunuzda olduğunu anlamak için her olasılığını dışlamak zorundayız. Bir çözüm bulup sorunu çözebilmeniz için gerçekleştirmeniz gereken bir adım adım kılavuz olacaktır. Endişelenmeyin, bu sadece yazılımla ilgili başka bir sorun ve basit prosedürlerle düzeltebilirsiniz.

Ancak, başka herhangi bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı bırakın. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Play Store hatası 103 ile Galaxy S9 sorunlarını giderme

Galaxy S9’unuzda Play Store hatası 103 ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenler:

  Zorla Yeniden Başlatma yapın.

Şimdi, neden bunları yapmanız gerektiğini kısaca açıklayayım.

İlk Çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Diğer sistem hataları gibi, bunun da sistemdeki bir aksaklıktan kaynaklanma olasılığı vardır. Bu nedenle, bu sefer, telefonun hafızasını tazelemek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklemek için zorla yeniden başlatmanızı öneririz. İşte böyle yapılır:

  Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar Ses Kısma ve Güç tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

İşlemden sonra Play Store’unuzu açın ve 103 numaralı hatanın oluşup oluşmayacağını görmek için herhangi bir uygulamayı indirin. Eğer öyleyse, bir sonraki adımı izleyin.

DA OKUMA: Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 492 nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store Uygulamasını Sıfırla

Galaxy S9 kullanıcısıysanız, eski veya bozuk dosyaların ve verilerin cihazınızın anormal şekilde çalışmasına neden olabileceğini bilmeniz zorunludur. Bu nedenle, bu kez, daha yeni olanların üretilmesi için tüm önbelleğini ve verilerini silerek Play Store uygulamanızı varsayılan ayarlarına getirmeliyiz. Google Play Store uygulamanızı sıfırlama adımları:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar’ı seçin. Uygulamaları dokunun. 3 nokta simgesine dokunun (sağ üstte) Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Google Play Store’u bulun ve dokunun. Storage.Tap önbelleğini temizle öğesine dokunun.

Şimdi, Play Store’unuzu tekrar açın ve bir uygulamayı indirin ve 103 numaralı hatanın hala görünüp görünmeyeceğini görün. Öyleyse, sonraki yönteme geçin.

Üçüncü Çözüm: Google Hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin

Bu hata iletisinin oluştuğunu dikkate almak için başka bir faktör de hesapla ilgili sorundan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar bu prosedürü uyguladıktan sonra sorunun çözülüp çözülmeyeceğine dair bir güvence olmasa da, diğer kullanıcıların Google hesaplarını kaldırmanın ve tekrar eklemenin hata kodundan kurtulmaya yardımcı olduğuna dair haberler vardı. Bu yüzden, aynı şeyi cihazınızda yapmanızı ve çalışıp çalışmayacağını gözlemlemenizi tavsiye ediyoruz.

İşte Google hesabınızı nasıl kaldıracağınız:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar’ı tıklayın. Bulutu ve hesapları seçin. HESABI KALDIRIN. Onaylamak için HESABI KALDIRIN.

Google hesabınızı tekrar eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.

Bununla birlikte, yöntem sorunu çözmezse, bir sonraki yordama geçin.

Dördüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Yavaş bir internet bağlantınız varsa, indirme ve yükleme işlemlerinin de kesin bir neden olmadan durdurulmasına neden olabilir. Bu nedenle, Ev Wifi’nize bağlıysanız, cihazınızın bağlantısını kesmenizi ve tekrar bağlamanızı öneririz. Bağlantınızın iyi çalıştığından ve bağlantının kesilmesinin soruna yol açmadığından emin olmalıyız.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. SIFIRLA AYARLARI seçeneğine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bunu yaptıktan sonra, Play Store uygulamanızı açın ve 103 numaralı hatanın görünüp görünmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, sonraki yönteme geçin.

DA OKUMA: Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 403 nasıl düzeltilir

Beşinci Çözüm: Master Reset gerçekleştirin

Telefonunuza sıfırlama yapmak, cihazınızdaki dahili depolamadaki kayıtlı tüm dosyalarınızı ve verilerinizi silecektir. Başka bir deyişle, Galaxy S9’unuzu varsayılan ayarlarına getireceğiz, bu nedenle, adımları izlemeden önce tüm dosyalarınızı ve verilerinizi SD kartınıza veya Kişisel bilgisayarınıza aktarmanızı öneririz.

Yedeklemeden sonra, telefonunuzun kilitlenmesini önlemek için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. İşte böyle yapılır:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Master reset kesinlikle bu problemi çözecektir, ancak önemli dosya ve verilerinizin bir kısmını kaybedebileceğiniz için diğer olası çözümleri tüketmeden bunu önermekte tereddüt ediyoruz. Umarım Galaxy S9’unuzdaki Play Store hatasını 103 çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S9’unuzdaki Google Play Store hatası 101’i nasıl düzeltebilirim Samsung Galaxy S9’unuzdaki Google Play Store hatası 498 nasıl düzeltilir?