Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 194 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S9’un bazı sahiplerine rahatsız edici görünen Google Play Store hatası 194, kullanıcı bir uygulamayı yüklemeye veya indirmeye çalışırken son zamanlarda ortaya çıkıyor. Bu oldukça can sıkıcı bir problem, çünkü hata aslında indirme işleminiz sırasında ortaya çıkıyor. Sadece tekrar tekrar aynı hatayla karşılaşmak için uygulamayı yeniden indirmek zorunda kalacağınız anlamına gelir. Uygulamaya veya cihaza özgü bir hata değildir, bu nedenle indirdiğiniz uygulama türünden bağımsız olarak gerçekleşebilir. Söylemeye gerek yok, beğendiğiniz uygulamaları indirebilmeniz için göründüğü anda adres vermeniz gerekir.

Bu yüzden, bu yazıda, bu Play Store hatasını (194) ele alacağız ve bunun nedenini belirleyene kadar her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve bunları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bir uygulamayı indirmeye çalışırken aynı hatadan rahatsız olduysanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Google Play Store 194 ile Samsung Galaxy S9 ile İlgili Sorunları Giderme

Bahsettiğim gibi, 194 hatasının nedenini bariz bir sebep olmadan gösterdiğini belirlemek için göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör var. Aşağıda gerçekleştireceğiniz prosedürlerin Play Store hatalarının düzeltilmesinde pratik olarak etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu kılavuzdan sonra, aynı hatayı almak zorunda kalmadan istediğiniz uygulamayı indirebileceğinizi umuyoruz. İşte yapmanız gerekenler…

İlk Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Bu, yazılımla ilgili bir sorun olduğu için sistemdeki bir aksaklığın buna yol açma olasılığı vardır. Yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun hafızasını tazelemek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklemektir. Bunu, aynı zamanda taklit bir batarya çıkarma olan zorla yeniden başlatmayı yaparak da yapabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S9 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u açın ve herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Play Store 194 hatası hala görünüyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’unuzdaki Kamera Başarısız hatası nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Bu tür bir sorunu tetikleyebilecek başka bir faktör, Play Store’un önbelleği ve verilerinin bozuk veya eski olması durumudur. Bu kez yapacağımız şey, yeni dosyaları oluşturulacak şekilde bu dosyaları silmek veya silmek. İşte Galaxy S9’unuzdaki işler…

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Google Play Store’u bulun ve dokunun. .

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u tekrar açın ve ardından bir uygulamayı indirmeyi veya yüklemeyi deneyin. Hala 194 hatasıyla karşılaşıyorsanız, bir sonraki işleme geçin.

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bir uygulamayı indirip yüklüyorsanız, sabit bir internet bağlantınızın olması zorunludur veya işlem sırasında kesinti olmamalıdır, çünkü varsa, bu durumda 194 hatasının ortaya çıkmasının nedeni bu olabilir. Bu olasılığı göz ardı etmemiz gerekir ve bunu daha genel bir sorun giderme prosedürü yaparak – ağ ayarlarını sıfırlayarak yapabilirsiniz. Bu nasıl yapılır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. SIFIRLAMA AYARLARI’na dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. SIFIRLA AYARLARI’na dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Sıfırlama tamamlandığında, Play Store’u açın ve daha sonra 194 hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için herhangi bir uygulamayı indirin. Olursa, hesapla ilgili bir sorun olabilir. Bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’unuzdaki yavaş İnternet tarama, web siteleri ve web sayfaları yükleme sorunu nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Dördüncü Çözüm: Google Hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin

Önceki prosedürler hatayı çözemedi ise, bunun bir senkronizasyon sorunu olma ihtimali vardır. Google hesabınızı kaldırıp tekrar ekleyerek senkronizasyon sorunları çözülebilir. Bu prosedürü uyguladıktan sonra problemin çözülüp çözülmeyeceği konusunda hiçbir güvence olmasa da, cihazını yaptıktan sonra tekrar çalışmasını sağlayabilen bazı okuyucularımızdan raporlar aldığımız için bunu denemeniz önemlidir. Bu yapıldı:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleyin. Hesap açın. Uygun Gmail adresini seçin. Birden fazla hesap varsa, kaldırmak istediğiniz hesabı seçtiğinizden emin olun. Hesabı kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için bildirimi gözden geçirin ve Hesabı kaldır öğesine dokunun.

Beşinci Çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Tüm prosedürler sorunu çözemezse, son seçeneğiniz telefonunuzda sıfırlama yapmaktır. Bu, tüm dosyalarını ve verilerini silerek cihazı fabrika varsayılanlarına geri getirecektir. Yani, bu sadece yazılımla ilgili bir sorunsa, o zaman bu yöntem kesinlikle çözecektir. Ancak sıfırlama işlemine başlamadan önce, önemli dosyalarınız ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun; özellikle telefonunuzun dahili deposunda depolananlar silinir.

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra, hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için bu adımları izleyin.

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S9 logosu göründüğünde tüm tuşları serbest bırakın. Telefonda mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran göründüğünde kurtarma moduna ulaştı. Sıfırlama işlemine devam edebilirsiniz. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma düğmesine basın. Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için: Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu tekrar kurmanız istenecektir. Bundan sonra ve tüm dosyalarınızı ve verilerinizi geri yüklemeden önce, bir uygulama yüklemeyi deneyin ve 194 Play Store hatasının artık ortaya çıkmayacağından emin olun. Umarım Galaxy S9’unuzdaki 194 hatasından kurtulmanıza yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S9 cihazını “Maalesef Kişiler durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 kablosuz bağlantınızı nasıl düşmeye devam edecek (kolay adımlar)