Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 403 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S9’un bazı sahiplerini rahatsız etmeye devam eden Google Play Store hatası 403, yalnızca bir uygulamayı indirirken ortaya çıkar. Yine de herhangi bir uygulamayı indirebilirsin, ancak ilerleme çubuğu hattın sonuna yaklaştığında ve telefon uygulamayı yüklemeden hemen önce olduğu için, indirme ve kurulumu durdururken hata ortaya çıkabilir. Uygulamayı tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz, ancak yine de aynı hatayı alabilirsiniz.

Bu nedenle, bu yazıda, bu sorundan etkilenen Galaxy S9 kullanıcılarının yardımcı olması için bu sorunu gidermede size yardımcı olacağım. Asıl sorunu belirlemeniz ve ondan kurtulmanız için izlemeniz gereken bir adım adım kılavuz olacaktır. Bu nedenle, eğer bir Galaxy S9 kullanıcısıysanız, gelecekte size yardımcı olabileceğinden bu yazıyı okumaya devam etmenizi öneririz.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Google Play Store hata 403 gösteren sürekli tamir Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 cihazınızda Play Store 403 hatasıyla karşılaşırsanız yapmanız gerekenler şunlardır:

  Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin. Play Store Önbelleği ve Verilerini Sil. Google Hesabınızı Çıkarın ve Ekleyin. Google Play Store’u Güncelleyin.

Şimdi, tüm bu işlemleri neden yapmanız gerektiğini kısaca açıklayayım.

İlk Çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Bazen, aynı anda çalışan birkaç uygulama nedeniyle, sistem artık diğer uygulamaların belirgin bir neden olmadan anormal şekilde çalışmasına neden olan her şeyi karşılayamıyordu. Zorla yeniden başlatma sayesinde sistem yenilenir ve arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatır.

Bu hatanın bir ürün yazılımı aksaklığı veya küçük sistem sorunlarından kaynaklanması da mümkündür. Bu prosedürü uygulamanızın nedeni budur ve işte böyle yapılır:

  Ses Kısma ve Güç tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun ve yeniden başlatana kadar bekleyin.

Zorla yeniden başlatmanın ardından Play Store uygulamasını açın ve 403 hatasının hala görünüp görünmeyeceğini görmek için herhangi bir uygulamayı tekrar indirin. Öyleyse, sonraki yönteme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’unuzdaki Google Play Store hatası 498’i nasıl düzeltilir?

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Hata mesajının neden göründüğünü göz önünde bulundurmak için başka bir faktör de uygulamanın önbelleği ve veriler eski veya bozuktur. Bu nedenle, bunu ekarte etmek için, önbelleği ve verileri silerek Play Store’u varsayılan ayarlarına döndürmeye çalışacağız. İşte nasıl:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar’ı seçin. Uygulamaları dokunun. 3 nokta simgesine dokunun (sağ üstte) Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. TAMAM’a dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Play store’ı açın ve 403 hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını bilmek için herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

Üçüncü Çözüm: Google Hesabınızı kaldırın ve ekleyin

Bu noktada, 403 hatası ilk iki işlemi yaptıktan sonra bile sizi rahatsız etmeye devam ettiğinden, geçmişte karşılaştığımız bazı sorunlarda olduğu gibi hesapla ilgili olması muhtemeldir. Bu nedenle, Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmanız, yeniden başlatmanız ve aynı hesabı tekrar eklemeniz mantıklı ve çok yararlıdır. Hesabı kaldırmak için şu adımları izleyin:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar’ı tıklayın. Bulutu ve hesapları seçin. HESABI KALDIRIN. Onaylamak için HESABI KALDIRIN.

Google hesabınızı tekrar eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya kaydırın. Ayarlar’ı tıklayın. Bulutu ve hesapları açın. Hesapları aşağıya doğru kaydırın. En alttaki hesap ekle’yi seçin.

Hesap eklendikten sonra hemen Play Store’u açın ve ardından herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. 403 hatası hala bundan sonra ortaya çıkıyorsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’unuzdaki Google Play Store hatası 101’i nasıl düzeltilir?

Dördüncü Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Telefonunuzda sıfırlama yapmak, tüm prosedürler sorunu çözemezse yapabileceğiniz en son seçenek olmalıdır. Bu yöntem, telefonunuzun dahili belleğine kaydedilen tüm dosyaları ve verileri siler. Bu nedenle, bu yöntemi yapmadan önce, tüm önemli dosyalarınızı yedeklemenizi öneririz, böylece sorun çözüldükten sonra kolayca geri yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Master sıfırlamayı tamamlamak için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. ”Vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy S9’unuzdaki Google Play Store hatasının 403 hatasının bu prosedürle çözüleceğinden eminiz. Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 941 nasıl düzeltilir? Samsung Galaxy S9’daki çökmeye devam eden Nova Launcher nasıl düzeltilir (kolay adımlar) MMS gönderemeyen Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)