Samsung Galaxy S9 Google Play Store Hatası 406 nasıl düzeltilir

Google Play Store hatası 406, genellikle bir kullanıcı bir uygulamayı indirip yüklemeye çalıştığında ortaya çıkar. Aslında, birçok android kullanıcısı bu sorundan şikayet ediyordu ve ondan nasıl kurtulacağına dair bir fikirleri yoktu. Ancak endişelenecek bir şey yok çünkü bu tür bir sorun teknolojiden herhangi bir yardım almadan basit prosedürlerle çözülebilir.

Daha sık olarak, Play Store’un önbelleği ve verileri bozuksa veya Google hesabınızın kurulumunda bir sorun varsa, 406 hatası oluşur. Bu yüzden, bu yazıda, bu problemin üstesinden gelip her olasılığı göz önünde bulunduracağım ve neyin sebep olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene dek onları birbiri ardına koyacağım. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve bir uygulamayı indirmeye veya yüklemeye çalışırken şu anda hata alıyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

406 Play Store Hatası 406 ile ilgili sorun giderme

Deneyime dayanarak, Play Store hataları, oldukça can sıkıcı olsalar da, düzeltmesi zor değil. Aslında, başarılı bir şekilde kurtulmak için sadece birkaç işlem yapmanız gerekebilir. Bununla birlikte, işte telefonunuzda yapmanız gerekenler…

  Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin. Play Store Cache ve Data’yı sıfırlayın.

Şimdi, neden böyle şeyleri yapmanız gerektiğini kısaca anlatayım…

İlk Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Bu sorunu giderirken, öncelikle sistemdeki bir aksaklıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek zorunludur. Yani, telefonunuzun hafızasını tazelemeye ve tüm hizmetleri ve uygulamaları yeniden yüklemeye çalışacağız. Bu nedenle, sadece benzetilmiş pil çıkarma veya zorla yeniden başlatma denilen …

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye boyunca veya S9 logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u açın, bir uygulamayı indirin ve 406 hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ediyorsa, Google Play Store’un kendisinde sorun giderme zamanı gelmiştir.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 905 hatası nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Uygulamanın önbelleği ve verileri bozuksa veya eskiyse, ekranda bazı hata mesajlarını göstermek gibi anormal şekilde çalışma olasılığı vardır. Bu yüzden, bu dosyaları silmeniz gerekir, böylece yenileri ile değiştirilirler. İşte Galaxy S9’unuzdaki işler…

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap on sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Google Play Store’u bulun ve dokunun. .

Google Play Store’u sıfırladıktan sonra açın ve 406 hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Google hesabınızı kaldırın ve tekrar ekleyin

İlk iki çözüm 406 nolu Google Play Store hatalarından kurtulmayı başaramazsa, yapmanız gereken bir sonraki şey Google hesabınızı kaldırmak ve tekrar eklemek. Muhtemel bir senkronizasyon problemidir ve bu prosedürün yapılması senkronizasyonun yenilendiğinden emin olacaktır. Google hesabınızı telefonunuzdan nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmaktadır:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar’ı tıklayın. Bulutu ve hesapları seçin. HESABI KALDIRIN. Onaylamak için HESABI KALDIRIN.

Ve işte nasıl geri ekleneceği…

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya kaydırın. Ayarlar’ı tıklayın. Bulutu ve hesapları açın.

Google hesabınızı kaldırıp yeniden ekledikten sonra, Play Store’u açın ve 406 hatasının hala görünüp görünmeyeceğini görmek için bir uygulama indirin. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUMA: Samsung Galaxy S9 Play Store hatası 961 düzeltmek için nasıl

Dördüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bu sorunun ortaya çıkmasına neden olabilecek başka bir şey dengesiz bir internet idi. Kurulum sırasında ve internet kesintiye uğradığında, 406 hatası ortaya çıkabilir. Bunu ekarte etmek için, cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğelerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

WiFi özelliğini etkinleştirmeniz ve ardından telefonunuzu yeniden bağlamanız gerekir. Ağa bağlandığınızda, Play Store’u açın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Eğer hata 406 ortaya çıkarsa, bir sonraki çözüme geçin.

Beşinci Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Önceki tüm işlemler 406 nolu Play Store hatasını düzeltemediğinde, son çare telefonunuzu sıfırlamaktır. Yazılım sorunları bununla çözülebilir ancak bazı önemli dosya ve verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, kaybetmek istemediğiniz dosyaların bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın.

Her şey yolunda olduğunda, Google Play Store hatasını 406 düzeltmek için Galaxy S9’unuzdaki Master Reset’i yapmak için bu adımları izleyin …

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S9 logosu göründüğünde tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz, kurtarma moduna ulaşana kadar önyükleme işlemine devam eder. Siyah ekranı mavi ve sarı metinlerle gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız demektir. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelene kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. . Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu kurmanız gerekecek ve bu sorunu çözmek için yapmanız gereken en son şey olduğuna eminim. Umarım 406 numaralı Google Play Store hatası tarafından tahrip edilen Galaxy S9’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.