Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 492 nasıl düzeltilir

Google Play Store hatası 492 oldukça yaygındır ve son birkaç aydır, bu konuda şikayette bulunan birçok Samsung Galaxy S9 kullanıcısı olmuştur. Çoğunlukla, bu sorun, bir uygulamanın yüklenmesi sırasında ortaya çıkar ve burada süreci nedensiz yere durdurur ve asıl mesaj hemen görünür “Uygulama bir hata nedeniyle indirilemiyor. (492).”

Bu tür bir Play Store hatası söz konusu olduğunda, bu sorunun neden ortaya çıktığını bilmek için göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır. Bu nedenle, bu kılavuz aracılığıyla, gerçek sorunu çözüp ondan kurtulabilmemiz için her olasılığın dışında kalmalıyız. Bu makale size bir şekilde yardımcı olabilir.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Play Store hatası 492 ile Galaxy S9 ile ilgili sorunları giderme

Bu sorun giderme prosedürlerini uygulamanızın temel nedeni, tüm olasılıkları belirlemek ve sorunu çözmek. Samsung Galaxy S9’unuzdaki Play Store 492 hatasıyla karşılaşırsanız yapmanız gerekenler …

İlk Çözüm: Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin

Bunun gibi bir durum genellikle sistemdeki küçük bir aksaklık nedeniyle android cihazlarda ortaya çıkar. Bu yüzden, bu sefer Galaxy S9’unuzda yumuşak sıfırlama yapmanızı öneririz. Bu, sökülebilir aküleri olan cihazlar için akü çekme prosedürüyle aynı etkiye sahiptir. Telefonun hafızasını yeniler ve arka planda çalışan tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yükler. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Ses Kısma ve Güç düğmelerini aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun ve yeniden başlatana kadar bekleyin.

Yazılım sıfırlama işleminden sonra, Play Store uygulamasını açın ve 492 hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Eğer öyleyse, bir sonraki adıma geçin.

DA OKUMA: Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 403 nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Play Store 492 hatasının telefonunuzda ortaya çıkan bir diğer nedeni, eski ya da bozuk önbellek ve veri dosyasıdır. Bunu dışlamak için, Play Store uygulamanızı, aygıtın daha yeni sürümler üretebilmesi için dosyalarını ve verilerini silerek sıfırlamanız gerekir. Bu nasıl yapılır:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar’ı seçin. Uygulamaları dokunun. 3 nokta simgesine dokunun (sağ üstte) Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Google Play Store’u bulun ve dokunun. Storage.Tap önbelleğini temizle öğesine dokunun.

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bu durumda, güçlü bir internet bağlantınızın olduğundan emin olmamız gerekir, çünkü yapmazsanız, kurulum işleminin açık bir neden olmadan durmasının nedeni bu olabilir. Böylece, ağ sıfırlama yoluyla cihazlarınızın geçici olarak Ev Wifi’nizden bağlantısı kesilecektir.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. SIFIRLA AYARLARI seçeneğine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatıp Google Play Store uygulamanızı açın ve 492 numaralı hatanın hala ekranda görünüp görünmediğine bakın. Devam ederse, bir sonraki adıma atlayın.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’unuzdaki Google Play Store hatası 498 nasıl düzeltilir

Dördüncü Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Tüm işlemler sorunu çözemezse, son çare telefonunuzda sıfırlama yapmaktır. Başka bir deyişle, aygıtı varsayılan ayarlarına getirmeliyiz ve dahili deposuna kaydedilen tüm dosyalar ve veriler silinir. Diğer yöntemlerden farklı olarak, bu daha zahmetlidir, çünkü tüm dosyalarınızda ve dahili depolama biriminde kayıtlı verilerinizde bir yedekleme oluşturmak için zaman harcamanız gerekir.

Yedekleme tamamlandığında, cihazınızın kilitlenmesini önlemek için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırmayı unutmayın. Samsung Galaxy S9 cihazınızı şu şekilde sıfırlarsınız:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Master sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat ”Vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bir ana sıfırlamanın, bellenimin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla, genellikle bir bellenim sorunu olduğu için Play Store hatasını (492) düzelttiğinden eminim. Umarım bu yazı boyunca size yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 101’i nasıl düzeltebilirimSamsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 941 nasıl düzeltilir