Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 919 nasıl düzeltilir

Bir android kullanıcısıysanız, telefonunuzda farklı yazılım türleriyle ilgili sorunları yaşayabileceğiniz bir sistem değildir. Aslında, birkaç ay boyunca birçok Samsung Galaxy S9 kullanıcısı, cihazlarında ortaya çıkan çeşitli Google Play Store hata mesajlarını bildirdi ve bunlardan biri 919 Play Store hatası.

Genellikle, telefonun hafızası doluysa ve uygulamanın indirilmesinin sebepsiz yere durmasının nedeni bu olabilir. Fakat elbette, bu konuyu tetiklemiş olabilecek tek sebep bu değil. Ayrıca sistemde bir aksaklık ve eski dosyalar ve veriler gibi başkaları da vardır.

Yani, bu yazıda, bu konuda yardıma ihtiyacı olan Galaxy S9 kullanıcılarına yardımcı olmak için bu konuyu ele alacağım. Sorunun ne olduğunu anlayabilmeniz ve düzeltebilmeniz için yapmanız gereken adım adım kılavuz olacaktır. Endişelenmeyin, bu prosedürlerin gerçekleştirilmesi güvenlidir ve cihazınızı karıştırmaz.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Play Store hatası 919 ile Galaxy S9 ile ilgili sorunları giderme

Google Play Store 919 hatası gerçekten ciddi bir sorun değil ama çok can sıkıcı bir durum. Bir uygulamayı indirirken veya yükleme sırasında hata ortaya çıkabilir. Gösterildiğinde, kurulum durdurulacak ve sadece aynı hata ile karşılaşmak için uygulamayı tekrar indirmeniz gerekecek. Bu sorunu denemek ve çözmek için yapmanız gerekenler:

İlk Çözüm: Zorunlu Sıfırlama gerçekleştirin

Bu prosedürün yapılması, sorunun nedeninin sistemdeki bir aksaklık veya küçük bir ürün yazılımı sorunu olma ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Bu, telefonun hafızasını yeniler ve arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatır. Çıkarılabilir bataryası olan cihazlara yaptığımız batarya çekme prosedürü ile aynı etkiye sahiptir. İşte Galaxy S9’unuzdaki işler…

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S9 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra Google Play Store’u açın ve 919 hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Varsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’da Google Play Store hatası 944 hatası nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store Uygulamasını Sıfırla

Play Store’u Sıfırlamak, önbelleğini ve verilerini silmek anlamına gelir. Bu, Play Store uygulamasını fabrika ayarlarına getirecek ve tüm önbellek ve veri dosyalarını silecek ve yenileri oluşturulacak. Bu gerçekten Google Play Store ile ilgili bir uygulama sorunu nedeniyle ise, o zaman bu prosedür düzeltecektir. İşte böyle yapılır…

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap on sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Google Play Store’u bulun ve dokunun. .

Bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve 919 hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını kontrol edin.

Üçüncü Çözüm: Google Hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin

İlk iki prosedürden ve 919 numaralı hata hala ortaya çıkmaya devam ettikten sonra sorun hesapta olabilir. Bununla birlikte, bu adımları izleyerek Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmayı deneyin.

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme yapın. Birden fazla hesap varsa, kaldırmak istediğiniz hesabı seçtiğinizden emin olun. Hesabı kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için bildirimi gözden geçirin ve Hesabı kaldır öğesine dokunun.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve cihaz aktif hale geldiğinde, Google hesabınızı geri eklemeye ve herhangi bir uygulamayı Play Store uygulamasından indirmeye çalışın ve 919 hatasının hala görünüp görünmeyeceğini görün.

DA OKU: Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 924 ile nasıl düzeltilir

Dördüncü Çözüm: Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

Sorun giderme işlemimizde tam anlamıyla olması için, bağlantıyı yenilemek için telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamak en iyisidir. Bu hata, yükleme işlemi sırasında bağlantının kesildiği zaman da ortaya çıkabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğelerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bunu yaptıktan sonra, Play Store’unuzu başlatın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve hata mesajlarının oluşup oluşmayacağına bakın. Sorun devam ederse, sonraki yönteme geçin.

Beşinci Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Bu yöntemi uygulamak son çare olmalı çünkü telefonunuzu fabrika ayarlarına geri getirirken tüm dosyaları ve verileri silecektir. Bu nedenle, sıfırlama işleminden önce tüm dosya ve verilerinizi SD kartınıza veya bilgisayarınıza aktardığınızdan emin olun. Bir yedekleme oluşturduktan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırmayı deneyin; böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmeyeceksiniz.

Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için bu adımları izleyin.

  Cihazı kapat. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S9 logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın. Telefon mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gösterdiğinde, kurtarma moduna ulaşmıştır. Sıfırlama ile devam edebilirsiniz. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. . Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım 919 numaralı Google Play Store hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy S9’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 492 nasıl düzeltilir Samsung Galaxy S9’deki Google Play Store hatası 103 nasıl çözülür Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 403 nasıl düzeltilir