Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 924 ile nasıl düzeltilir

924 hatası, android kullanıcılarını bir süredir rahatsız eden birçok Play Store sorunlarından biri. Bu tür bir sorun, cihazın bir uygulamayı indirmesini ve güncellemesini önleyen Google Play Store sorunlarına benzer. Ancak Google Play Store’daki uygulamaların tümü bu hata kodundan etkilenmez, bunun yerine sadece Facebook, Skype, Klan Çatışması, Viber vb.

Bu kılavuzda bu sorunu ele almalı ve bu hatanın neden telefonunuzda ortaya çıktığını belirlemeliyiz. Bu sadece yazılım ile ilgili bir sorundur ve basit sorun giderme prosedürleri ile çözülebilir. Bu nedenle, bir Samsung Galaxy S9 kullanıcısıysanız ve bu sorunu daha önce telefonunuzda yaşamamışsanız, gelecekte size yardımcı olması için bu yazıyı okumaya devam etmenizi öneririz.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy S9’un Play Store hatası 924 ile düzeltilmesi

Şimdi, işte Samsung Galaxy S9’unuzda bu sorunu gidermek için yapmanız gerekenler.

  Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin. Play Store Cache ve Data’yı sıfırlayın.

Bunları neden yapmanız gerektiğini kısaca açıklayayım…

İlk Çözüm: Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin

Her şeyden önce, sistemdeki bir aksaklığın soruna neden olduğu şüphesini ortadan kaldırmak zorunda kalacağız. Normal yeniden başlatmanın aksine, bu daha etkilidir çünkü telefonun hafızasını tazeleyecek ve arka planda çalışan tüm uygulama servislerini yeniden yükleyecektir. Bu adımı izleyin:

  Ses Kısma ve Güç tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun ve yeniden başlayana kadar bekleyin.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra Play Store’u açın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve 924 hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Varsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’da Google Play Store hatası 103 nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Uygulamanın önbelleği ve verileri eskiyse veya bozulmuşsa, telefonun anormal şekilde çalışması için bir olasılık vardır. Bu nedenle, bu kez, tüm önbelleğini ve verilerini silerek Play Store’unuzu varsayılan ayarlarına getirmenizi öneririz. Sorunun yöntemden sonra çözülüp çözülmeyeceği konusunda hiçbir güvence olmasa da, bozuk dosya ve veriler buna neden oluyorsa, bu prosedür sorunu çözecektir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için, Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Google Play Store’u tıklayın. SİL.

Uygulama sıfırlaması tamamlandığında, 924 hatasının hala açılıp açılmayacağını bilmek için bir uygulama indirmeyi deneyin.

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Kural dışı bırakmamız gereken bir diğer olasılık da, 924 hatasının bir bağlantı probleminden kaynaklanmış olabileceğidir. Bir uygulamayı indirirken, bağlantı indirme işlemi sırasında bağlantı kesildiğinde uygulamanın veya bazı dosyalarının bozulduğu zamanlar olduğundan bağlantı sabit olmalıdır. Bu işlemi yaparak telefonunuzun bağlantı ayarlarını yenilemeyi deneyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra, Play Store’u açın ve 924 hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını ve hala devam edip etmediğini, o zaman hesapla ilgili olabileceğini görün.

DA OKUMA: Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 492 nasıl düzeltilir

Dördüncü çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Yukarıda belirtilen prosedürlerden hiçbiri sorunu çözemiyorsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka bir seçeneğiniz yoktur. Önceden yüklenmiş diğer uygulamalar gibi, Google Play Store da bellenime gömülü çekirdek bir uygulama veya hizmettir ve bellenim sorunlarına da açıktır. Şimdi yapacağımız şey, cihazınızı sıfırlamak. Bunu yaptığınızda, telefonunuz fabrika varsayılan ayarlarına geri döner ve sistemdeki tüm hataların yanı sıra kaydedilmiş dosyalarınız ve telefonunuza kaydedilen veriler silinir.

Ancak, adımları izlemeden önce, sorun giderildikten sonra dosyalarınızı geri yükleyebilmeniz için bir yedekleme oluşturmanızı öneririz. Yedeklemeden sonra, Google ve Samsung hesabınızı kaldırmayı deneyin, böylece Samsung Galaxy S9 cihazınız kilitlenmeyecek. İşte telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınız:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun Samsung Galaxy S9 telefonunuzdaki 924 Play Store hatasını düzeltmenize yardımcı olduğunu umuyorum. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 403 nasıl düzeltilir Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 498 nasıl düzeltilir Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 101 nasıl giderilir