Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 963 nasıl düzeltilir

Bir uygulamayı güncellemeye veya indirmeye çalışırken Google Play Store 963 hatası oluşuyor. Samsung Galaxy S9'un bazı sahipleri bu sorundan şikayetçi oldu, bu yüzden sadece giriş seviyesi cihazlarda değil, ileri teknoloji telefonlarda da ortaya çıktı. Bunun nedeni cihaza özgü bir sorun değil, Google Play Store ile ilgili bir sorun. Dolayısıyla, bir Android telefonunuz varsa, zaman zaman bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Bu yazıda, Galaxy S9'unuzla ilgili sorunu gidermenize yardımcı olacağım, böylece hatayı rahatsız etmeden telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Bununla birlikte başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Hala yardıma ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine basın.

İşte Galaxy S9'unuzda bu sorunu denemek ve çözmek için yapabileceğiniz şeyler…

 1. Küçük bir ürün yazılımı sorunu nedeniyle olabilir, telefonunuzu yeniden başlatın.
 2. İnternet bağlantınızın sağlam olduğundan emin olun.
 3. Google Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizleyin.
 4. Google hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin.
 5. Fabrika ayarlarına sıfırla.

Google Play Store 963 hatası meydana geldiğinde, telefon yazılımını küçük bir sorundan kaynaklanabileceğinden önce telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Geçmişte benzer sorunları çözdüğünü bildiren bazı mal sahipleri basit bir yeniden başlatma ile olmuştur. Bu tür bir sorunun neden olduğu konusunda belirgin bir neden veya sebep yoksa, önce yeniden başlatmalısınız.

Ayrıca OKUYUN:

 • Galaxy S9'u Android P'ye güncelledikten sonra bir uygulama çalışmayı durdurduğunda ne yapmalı (Android 9 Pie)
 • Samsung Galaxy S9 Yazılım Güncellemesinden Sonra Grup Metin Mesajlarını İndirmeden Nasıl Onarılır

 

Ardından, internet bağlantınızın kararlı olup olmadığını görmeye çalışın. Telefonunuzla Google sunucuları arasındaki bağlantının kesilmesi ve hatanın ortaya çıkması her zaman bir ihtimaldir. WiFi veya mobil verilerinizi kapatmayı deneyebilir ve düzgün çalıştığından emin olmak için tekrar açabilirsiniz. Bundan sonra uygulamayı indirmeyi deneyin ve hatanın hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonunuzu yeniden başlattıktan ve internet bağlantınızın sağlam olduğundan ve sorunun devam ettiğinden emin olduktan sonra, bu kez Play Store'dan sonra gitmeniz gerekir. Tüm Android cihazlar için resmi uygulama mağazası olsa da, hala bir uygulama ve zaman zaman çökebilir. Bununla birlikte, yapmanız gereken bir sonraki şey önbelleğini ve verilerini temizleyerek sıfırlamak. Bunu yapmak varsayılan yapılandırmasına geri getirecektir. Ancak, sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Google hesabınızı kaldırmayı denemeniz ve hesabınızla ilgili bir sorun olabileceğinden tekrar eklemeniz gerekir. Android telefonunuz Google hesabınıza bağlı olduğundan, bir sorun olursa, ona bağlı tüm hizmetlerin de başarısız olabileceği anlamına gelir. Telefonunuzdan çıkarmayı deneyin ve ardından cihazınızı yeniden başlatın. Bundan sonra, hesabı tekrar ekleyin ve bir uygulama indirin. Sorun devam ederse ve uygulamayı fena halde yüklemeniz gerekiyorsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz. Tüm firmware ile ilgili sorunlar sıfırlama ile çözülebilir ve bu bir istisna değildir. Ancak, sıfırlanmadan önce dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma'yı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı tamamlamak için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme' Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

İLGİLİ POSTLAR:

 • Yazılım Güncellemesinden Sonra Samsung Logosu Görüntülendiğinde Samsung Galaxy S9 Yeniden Başlatılıyor Nasıl Düzeltilir
 • Samsung Galaxy S9 On Çatlak Ekran Nasıl Onarılır
 • Galaxy S9 “Güvenli bağlantı kurulamadı” hatası nasıl düzeltilir
 • Galaxy S9 aşırı ısınmaya devam ederse ne yapılır (aşırı ısınma sorunu için düzeltme)

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek kelimenizi yayın.