Samsung Galaxy S9 Google Play Store hatası 971 nasıl düzeltilir

Android kullanıcılarını bir süredir rahatsız eden sorunlardan biri de Google Play Store hatası 971’dir. Genellikle, bir uygulama yüklemeye çalışırken bu sorun ortaya çıkar. Yaptığı şey yükleme işlemini durdurmak ve çok fazla seçeneğiniz yok, ancak aynı hatayı tekrar tekrar almak için uygulamayı yeniden indirmek.

Bu yayında, Google Play Store hatası 971’i göstermeye devam eden Galaxy S9’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığını göz önünde bulunduralım ve neden olduğunu belirleyene ve umarım onu çözene kadar onları tek tek ekarte edelim. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorundan rahatsızsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy S9’daki Play Store 971 hata iletisinde nasıl sorun giderilir

Bu sorun genellikle yükleme işlemi sırasında ortaya çıkar ve cihazın başarıyla tamamlanmasını önler. Ancak deneyime dayanarak, bu sorunu çözmek oldukça kolaydır. Söylendiği gibi, burada 971 hatasını düzeltmek için yapmanız gerekenler:

  Yeniden Başlatmaya Zorlayın. Play Store Cache ve Data’yı silin. Google Hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin. Ağ Ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Fabrika Ayarlarına Dönün.

Bunları neden yapmanız gerektiğini kısaca anlatayım…

İlk Çözüm: Kuvvet Yeniden Başlatmayı Gerçekleştirin

Bunun gibi bir durum bazen sistemdeki bir aksaklıktan kaynaklanır, bu yüzden telefonunuzda zorla yeniden başlatmanızı önermemizin nedeni budur. Bu işlem arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatır ve cihazın sistemini yeniler. Endişelenmeyin, bu prosedür böyle bir sorunu çözmede güvenli ve çok etkilidir. İşte nasıl yapılacağı:

  Ses kısma düğmesini basılı tutun ve serbest bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya S9 logosu görünene kadar basılı tutun.

İşlemden sonra Play Store uygulamasını açın ve herhangi bir uygulamayı indirin ve 971 hatasının tekrar oluşup oluşmayacağına bakın. Hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki adıma geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’da Google Play Store Hatası 406 nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Bu prosedürde, tüm eski Play Store önbelleklerini ve verilerini kaldırmaya çalışacağız, böylece yenileri oluşturulacak. Bu sadece uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorunsa, aşağıdaki adımlar onu çözecektir. Endişelenmeyin, çünkü bunu yaptığınız takdirde dosyalarınızdan hiçbiri silinmeyecek.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Google Play Store’u bulun ve dokunun. .

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u açın ve Play Store hatasının 971 hatasının hala gösterilmeye devam edip etmediğini görmek için bir uygulama yüklemeyi deneyin. Varsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü Çözüm: Google Hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin

İlk iki prosedür sorunu çözemezse, bir senkronizasyon sorunu veya hesabınızdaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmayı deneyin ve ardından olası senkronizasyon sorunlarını gidermek için tekrar ekleyin. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar’ı tıklayın. Bulutu ve hesapları seçin. Hesapları değiştirin. Google hesabını seçin (birden fazla hesabınız varsa, Google Play Store için kullandığınızı seçin) HESABI KALDIRIN. Onaylamak için HESABI KALDIRIN.

Ve işte nasıl geri ekleneceği…

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya kaydırın. Ayarlar’ı tıklayın. Bulutu ve hesapları açın.

Bundan sonra, Play Store’u açın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hata 971 hala görünüyorsa, internet bağlantısını giderin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 905 hatası nasıl düzeltilir

Dördüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bu tür bir sorunu çözmenin başka bir yolu ağ ayarlarınızı sıfırlamaktır. İndirme işlemi sırasında internet bağlantınızın kopması mümkün olduğu için bağlantılarınızı yenilemeyi deneyeceğiz. Kararsız bir internet varsa, 971 hatası da oluşabilir. Ağınızı nasıl sıfırlayacağınız:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. SIFIRLAMA AYARLARI’na dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. SIFIRLA AYARLARI’na dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Şebeke sıfırladıktan sonra, telefonunuzu şebekeye tekrar bağlayın ve ardından herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hata 971 hala ortaya çıkıyorsa, nihai çözümün zamanı gelmiştir.

Beşinci Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

İşin aslı, bir ana sıfırlama kesinlikle bu sorunu çözecektir, ancak bazı önemli dosyalarınızı ve verilerinizi kaybedebileceğiniz için, olası tüm çözümleri tüketmeden önce bunu önermekte tereddüt ediyoruz. Bu nedenle, sıfırlamadan önce, önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece kilitlenmezsiniz. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S9 logosu göründüğünde tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz, kurtarma moduna ulaşana kadar önyükleme işlemine devam eder. Siyah ekranı mavi ve sarı metinlerle gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız demektir. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelene kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. . Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu kurmanız gerekecek ve bu sorunu çözmek için yapmanız gereken en son şey olduğuna eminim. Umarım Google Play Store hatası 971 ile bağlanan Galaxy S9’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S9’daki Play Store hatası 961 nasıl düzeltilir Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 194 nasıl düzeltilir Galaxy S9 Plus su zarar görürse ne yapılmalı