Samsung Galaxy S9 Google Play’de Google Play Store hatası 8 nasıl düzeltilir

Kullanıcı bir uygulama yüklemeye çalışırken Samsung Galaxy S9 sahiplerinin bazılarını rahatsız ediyor gibi görünen Google Play Store hatası 8 oluşuyor. Bu sinir bozucu küçük bir problem ama gerçekten o kadar da ciddi değil. Aslında, birkaç sorun giderme prosedürü uygulayarak ondan kurtulabilirsiniz ve kesinlikle sizin için düzeltmek için bir teknisyene ihtiyacınız olmayacak.

Bu yazıda, Play Store hatası 8’i göstermeye devam eden Samsung Galaxy S9’unuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Bu sorunu gidermek için kullandığımız sorun giderme prosedürlerini size sunacağım. Dolayısıyla, benzer sorunu yaşayan kullanıcılardan biriyseniz, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Play Store hatası 8 ile Galaxy S9 sorunlarını giderme

Bu gibi sorunların giderilmesinde, soruna neyin neden olduğunu belirlemek için kapsamlı olmanız gerekir. Diğerlerinin de aynı hatayı almasına rağmen, sorunun farklı olabileceğini unutmayın. Bununla birlikte, bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler…

    Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirmeClear Play Store Önbelleği ve Verileri. Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın. Google Hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin. Master Reset.

İlk Çözüm: Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin

Herhangi bir sorun giderme prosedürü yapmadan önce, sorunun sistemdeki bir aksaklıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bulmanız zorunludur. Daha sık, bu gibi bir sorun sadece yazılım ile ilgili bir sorundur ve yazılım sıfırlaması ile çözülebilir. İşte böyle yapılır:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya S9 logosunu görene kadar basılı tutun.

İşlem yapıldıktan ve cihazınız hazır olduğunda Play Store’u açıp herhangi bir uygulamayı indirebilir ve hatanın 8 devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Ancak devam ederse, bir sonraki yönteme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’da Google Play Store hatası 919 nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Temizle

Play Store hatası 8 ilk prosedürden sonra devam ederse, eski veya bozuk dosyaların hata mesajına neden olmadığından emin olmak için Play Store önbelleğini ve verilerini silmek gerekir. Bu, Play Store uygulamanızı varsayılan ayarlarına döndürür. Endişelenmeyin, bu yöntem etkilidir ve telefonunuza zarar vermez. Bu nasıl yapılır:

    Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap on sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Google Play Store’u bulun ve dokunun. .

Google Play Store’u sıfırladıktan ve telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra, 8 numaralı hatanın hala devam edip etmediğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

Üçüncü Çözüm: Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın

Bu, tüm üçüncü uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakacak ve sorunu izole edecektir. Sorun, indirdiğiniz uygulamalardan biriyse, Güvenli moddayken uygulamaları indirebilir veya yükleyebilirsiniz. Bu nedenle, bu moddayken yakından gözlemleyin ve sorunun tekrar ortaya çıkıp çıkmayacağını görün. Telefonunuzu güvenli modda bu şekilde çalıştırırsınız:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli moddayken, soruna neden olan uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Bu moddayken herhangi bir uygulamayı indirip yükleyin ve 8 numaralı hatanın hala devam edip etmediğini kontrol edin. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’da Google Play Store hatası 944 hatası nasıl düzeltilir

Dördüncü Çözüm: Google Hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin

Hata hala güvenli modda görünüyorsa, yapmanız gereken önereceğimiz bir sonraki şey, senkronizasyon sorunu olup olmadığını belirlemek için Google hesabınızı kaldırmaktır. Hesabınızı kaldırdıktan sonra tekrar ekleyin ve cihazınızı yeniden başlatın. Telefon hazır olduğunda, herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve 8 numaralı hatayı gösterirse bekleyin. Eğer öyleyse, o zaman bir seçeneğiniz yok ama bir sonraki adımı izleyin.

Beşinci Çözüm: Master Reset gerçekleştirin

Firmware sorunları söz konusu olduğunda, sıfırlama işlemi her zaman düzeltebilir. Ancak, her zaman olası tüm çözümleri tüketmeden bu işlemi önermekte tereddüt ediyoruz. Bu, telefonu varsayılan ayarlarına döndürür ve dahili depolama birimine kaydedilen tüm dosyalar ve veriler silinir. Bu nedenle, işlemi yapmadan önce tüm dosyalarınızı Kişisel bilgisayarınıza veya SD kartınıza aktardığınızdan emin olun. Ancak, bunu yapmadan önce, Galaxy S9’unuzun kilitlenmesini önlemek için Google hesabınızı kaldırmanızı öneririz.

    Cihazı kapat. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S9 logosu göründüğünde tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna geçmeye devam eder ve siyah ekranı mavi ile gördüğünüzde ve sarı metinlerde bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ‘yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. veriler ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Samsung Galaxy S9’unuzu Play Store error 8 ile düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Eğer kelimeyi yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.