Samsung Galaxy S9 GPS sorunları nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S9 veya S9 + akıllı telefonunuza hızlı bir bakış, her açıdan etkileyici, birinci sınıf bir cihaz olduğunu onaylayacaktır. Şimdi ve sonra yazılım sorunlarıyla karşılaşan birçok Android telefona benzer şekilde, bu telefonlardan bazıları da var ve işte Samsung Galaxy S9 GPS sorunlarını nasıl çözeceğiniz. Kablosuz bağlantı sorunları, Wi-Fi, Bluetooth veya GPS’inizin genellikle birbiriyle ilişkili olması olabilir. Global izleme probleminden daha fazlasına sahipseniz, bu yöntemler hepsini bir seferde çözmenize yardımcı olabilir.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S9 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S9 GPS Sorunları nasıl düzeltilir

Yöntem 1: GPS sisteminizin doğruluğunu artırın

Daha ayrıntılı geliştirici modu çözümlerine geçmeden veya telefonunuz için sert sıfırlama yapmadan önce, temel bilgilerle başlayın. GPS sisteminizin doğruluğunu artırmak, sorununuzu hızlı bir şekilde çözebileceği için herkesin denemesi gereken ilk ve en önemli şeydir.

  Galaxy cihazınızdaki Ayarlar sayfasına gidin Seçeneği bulmak için kaydırın; Konum Konum menüsünü açmak için dokunun Yüksek Doğruluk Modu Bul ve daha iyi sinyaller almaya başlayabilmesi için açın

Samsung Galaxy S9 GPS Accuracy

Yöntem 2: GPS’nizi kapatın ve yeniden açın

Yöntem denemek için gerçekten basit gelebilir ama bize güven, kesinlikle yapmalısın. Yeniden başlattığınızda birçok şey çözülebilir ve kablosuz bağlantı her zaman listenin en üstündedir.

  Ayarlar sayfasına gidin GPS veya Konum adlı seçeneği bulmak için kaydırın Kapatın ve birkaç dakika verin ve tekrar açın Alternatif olarak, Galaxy S9 cihazınızdaki GPS’i kapatmak için bildirim çubuğunu kaldırmak için aşağı kaydırmanız yeterlidir. ve sonra geri getir

Samsung Galaxy S9 GPS off

Yöntem 3: Uçak modunu aç ve yeniden kapat

GPS sorununuza bir başka basit çözüm. Galaxy S9 ve Galaxy S9 + kullanıcıları, telefonların bağlantı sorunlarına yönelik olarak çalışmadığından şikayetlerini sürekli olarak bıraktı. Wi-Fi veya GPS sorununuz olup olmadığı önemli değil, çünkü bu çözüm onu düzeltmek için her iki şekilde de işe yarayabilir.

  Bildirim çubuğunu aşağı doğru kaydırın Uçak Modu simgesini bulun Açmak için dokunun; tüm bağlantınız derhal kapanacaktır Birkaç dakika kapalı kalsın Uçak modu butonuna tekrar dokunun ve tüm bağlantıları tekrar açın

Samsung Galaxy S9 Airplane mode

Adımları takip edip tamamladığınızda, konum paylaşma özelliğini açın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Muhtemelen Google Haritalar, WhatsApp, Uber veya konum tespiti gerektiren diğer hizmetler gibi uygulamalarda kullanacaksınız. Sorun ayrıca, çözmek üzere aşağıda belirtilen adımların sağlandığı belirli bir uygulamayla da ilgilidir.

Yöntem 4: Konum Paylaşımı Kullanan Uygulamalarda GPS Önbelleğini Temizle

Popüler uygulamaların çoğu konum paylaşımını kullanır ve verimli çalışması için tamamen işleyen bir GPS gerektirir. Ayarlarla karışan başka üçüncü taraf uygulamalar varsa veya önbellekte depolanan bilgiler geliştirici tarafından yayınlanan yeni yazılım güncellemeleriyle çakışıyorsa, çalışmayabilir.

  Galaxy S9 akıllı telefonunuzdaki Ayarlar sayfasını açın Google Haritalar ve GPS konum izleme sistemini kullanan WhatsApp gibi uygulamaları bulmak için App veya App Manager Scroll yazan bir seçeneği açmak için dokunun. Clear Cache adlı bir seçenek Özelliği etkinleştirerek tüm kayıtlı konumların ve ek dosyaların silinmesini sağlayın.

Belirli uygulamalardaki önbelleği temizlediğinizde, bu uygulamalarda sakladığınız verileri veya telefonunuzda yerel olarak kaydedilen dosyaları silmez. Aksine, uygulamanın yanıt süresini hızlandırmak ve indirme verilerini azaltmak için yalnızca Önbellek belleğinde depolanan sistem dosyalarını kaldırır.

Akıllı telefonunuzun daha güvenli olmasını istiyor ve yeniden başlatmak istiyorsanız tüm uygulamalardaki önbelleği temizleyin. Her şeyin yeni yüklenmesini bekleyin. İşlem devam ederken, bir Wi-Fi ağında ya da istikrarlı bir 4G bağlantısında olmak daha iyidir, çünkü Galaxy S9 Plus telefonunuz verimli çalışmak için dosyaları tekrar indirmek zorunda kalabilir. GPS’nin şimdi düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Samsung Galaxy S9 GPS Cache

Yöntem 5: Fabrika Telefonunuzu Sıfırlayın ve Uygulamaları Yüklemeden Önce GPS’in Nasıl Çalıştığını Kontrol Edin

En yaygın kablosuz bağlantı ve performans sorunları, sahte üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklanır. Sık sık yeni uygulamalar yüklerseniz ve güncellemeler mevcut programlara yayılıyorsa, bazı sorunlara neden olma ihtimalleri yüksektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama muhtemelen son çaredir, ancak özellikle bulutta kaydedilen verilerinizin çoğunu almışsanız, bunu daha önce yapmaktan zarar gelmez.

  Fotoğraflarınızın, mesajlarınızın ve parolalarınızın tümünün bulutta veya Evernote, LastPass gibi diğer üçüncü taraf uygulamalarla kaydedildiğinden emin olun. Verilerinizi yedeklemek için uygulamalar, Ayarlar ve Bulut Hesapları seçeneğini seçin ve Verileri Yedekle ve Geri Yükle seçeneğini seçin. Genel Yönetim’e ve Fabrika Verilerini Sıfırlama’ya Devam Etmek için sıfırlama düğmesine dokunun; telefonunuz temiz silinir. Parolanızı, parmak izinizi veya düzeninizi isterse, sıfırlama işlemi tamamlanmadan önce sağlayın

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra; şimdi yeni kadar iyi olmalı, yeniden başlatın ve GPS’nin iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bu Samsung Galaxy S9 GPS sorunlarını çözmek için en çok tercih edilenlerden biri bu sorun için çözüm ve çoğu kullanıcı için çalışıyor.

Yöntem 6: SIM kartınızın doğru yerleştirildiğinden ve zarar görmediğinden emin olun

SIM kartınızdaki küçük bir hasar veya yontma noktası, Galaxy S9 Plus akıllı telefonunuzun ağ bağlantısını veya GPS özelliğini etkileyebilir.

  Tepsiyi dışarı çıkarmak için Samsung Galaxy S9’unuzla birlikte verilen SIM ejektör aracını kullanın Telefonun metal yüzeyine veya tepsinin kendisine zarar vermekten kaçınmak için çok dikkatli olun. SIM kartını tepsiden çıkarın ve herhangi bir hasar belirtisi olup olmadığını kontrol edin. GPS’in iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bir arkadaşınızın SIM kartını veya başka bir kartı kullanmayı da deneyebilirsiniz. Varsa, sorun SIM’inizde yatmaktadır ve muhtemelen yenisini almanız gerekir. Kendi SIM’inizi tekrar raylara yerleştirin ve yavaşça Galaxy S9 telefonuna takın. Cihazınızı açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Samsung Galaxy S9 case

Yöntem 7: Açık bir ortamda durumda, aksesuarları ve denetimi kaldırın.

Samsung telefonunuzun iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin hızlı ve kolay bir çözümü, üzerine uygulamış olabileceğiniz herhangi bir üçüncü taraf çantasını kaldırmaktır. Telefonlarını korumak için, çoğu kullanıcı hemen çevrimiçi bulabilecekleri en şık veya en sağlam vakayı satın alır. Bunu yapmak kötü bir seçim olmasa da, bazen bu durumda kullanılan malzeme GPS’inizi etkileyebilir.

  Telefonunuzu kapatın ve kılıfını çıkarın Metal bir halka veya sorun yaratabilecek herhangi bir şey gibi telefonunuza taktığınız diğer aksesuarları çıkarın. Evinizin veya ofisinizin duvarlar tarafından gizlendiği açık bir yere geçin. Telefonun ve GPS’in kesintisiz çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kullanın. İşe yarayıp yaramadığını onaylamak için işlevi birkaç dakika ya da en az bir saat boyunca kullanın.

Telefonunuz tamamen iyi çalışıyorsa, soruna yol açmış olabilecek üçüncü taraf durumunuzdur. Kullanmayı bırakıp yenisini almanın zamanı geldi. Galaxy S9 güçlü modellerden biri olduğundan ve küçük bir düşüşe veya su sıçramasına kolayca dayanabildiğinden, telefonu kılıfsız olarak bile kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy S9software update

Yöntem 8: Telefonunuzu ve Uygulamalarınızı En Son Yazılım Sürümüne Güncelleyin

Yazılım geliştiricileri, günümüzde geliştirici hataları gidermek, yeni özellikler sunmak ve her şeyin yolunda çalıştığından emin olmakla meşgul bir tren gibi yayılıyor. Samsung Galaxy S9 Plus, arada sırada Android güncellemelerini alabilirken, dışarı çıktıktan hemen sonra hepsini hemen yüklemeniz önemlidir. Benzer şekilde, Google Haritalar, WhatsApp ve diğer konum tabanlı uygulamalar için hazırlanan güncellemeler en kısa sürede yapılmalıdır.

Samsung Galaxy S9 app update

  Ayarlar’ı açmak için dokunun Telefon Hakkında Güncellemeleri İndirme El ile gidin ve telefonunuzun yeni güncellemeleri kontrol etmesine izin verin Varsa güncellemeleri yükleyin Şimdi, Google Play Store’u ziyaret edin ve Google Haritalar’ı açın, kullanabileceğiniz diğer uygulamaları Güncelle düğmesini gösteriyorsa, Bunları kurduğunuzdan ve GPS’inizin düzgün çalışıp çalışmadığını bir kez daha kontrol ettiğinizden emin olun.

 

Sonuç

Nihai seçenek, sorunun donanıma bağlı olması durumunda Samsung Galaxy S9 cihazınızı tamir etmek veya yenisini almak için yetkili bir servis merkezine götürmek olacaktır. Tüm bu yöntemleri birleştirerek, Samsung Galaxy S9 GPS sorunlarını nasıl çözebileceğinizi ve telefonunuzun mükemmel şekilde çalışmasını sağlamanız gerekir. Sonuçta, böyle harika bir tasarım, kickass donanımıyla, neredeyse hiç bir eşdeğer bulunmuyor. İhtiyacınız olan tek şey, GPS sorununu çözmektir ve telefonunuz her gün kullanımı şaşırtıcı olacaktır.