Samsung Galaxy S9 ile “Maalesef, Ayarlar durdu” hatası nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Samsung Galaxy S9 cihazınızdaki “Maalesef, Ayarlar durdu” hata mesajı temelde Ayarlar uygulamasının düştüğünü bildiren bir bildirimdir. Ayarlar, telefonunuzdaki ayarların ve yapılandırmaların neredeyse tümünü yöneten önceden yüklenmiş bir uygulama veya hizmettir. Başka bir deyişle, sorunsuz bir şekilde çalışması gereken çok önemli uygulamalardan biri ancak bu hata ile ilgili bir sorun olduğu açık.

Çoğu zaman, hata bir dizi donma ve gecikmeden sonra meydana gelir, çünkü gösterirse, bellenimde bir sorun olduğu açıktır. Uygulamaya bağlı başka bir sorun gibi görünebilir, ancak aslında sandığınızdan daha karmaşıktır. Bu yüzden hemen ya da hata görünmeye başlar başlamaz ve telefonunuz donup geçerken bu sorunu çözmeniz gerekir. Bu yazıda, bu sorundan muzdarip Galaxy S9’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim, bu yüzden bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin. Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S9’da “Ayarlar durdu” hatasını düzeltin

Çoğu zaman, deneyimlerimize dayanarak, “Ayarlar durdu” hatası göründüğünde, çökmeye devam eden bir uygulama var. Bu sorunu çözmek için, o uygulamayı bulmanız ve bir üçüncü taraf olması durumunda onu kaldırmanız gerekir. Burada yapmamız gereken, uygulamanın gerçekten buna neden olan bir uygulama olup olmadığını ve bir üçüncü taraf olup olmadığını belirlemektir. Söylendiği gibi, ilk önce yapmanız gerekenler:

Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın

Öncelikle bu işlemi yapmanız önemlidir, çünkü soruna bir uygulamanın neden olup olmadığı hakkında bir fikir verecektir. Bunu yaparak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız, bu nedenle bunlardan biri suçluysa, hata güvenli moddayken görünmemelidir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Hatanın bu modda ortaya çıkmadığı varsayılırsa, yapmanız gereken sonraki şey soruna neden olan uygulamayı bulmaktır. Biraz zor olabilir ama bu sorun başladığında yüklediğiniz uygulamaların peşinden gitmeye çalışın. Galaxy S9’unuzdan bir uygulamayı bu şekilde kaldırırsınız:

    Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranında boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. UNINSTALL> OK seçeneğine dokunun.

Hangisinin suçlu olduğunu bulmak için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Soruna neden olduğunu düşündüğünüz uygulamaları kaldırmaya zaman ayırın ve sorunun çözülüp çözülmediğini doğrulamak için telefonunuzu sayısız kez yeniden başlatmanız gerekebilir.

Öte yandan, “Ayarlar durdu” hatası hala güvenli modda görünüyorsa, bir sonraki çözümü yapmanız gerekecektir.

İLGİLİ POSTLAR:

    Dondurulmuş bir Samsung Galaxy S9 nasıl çözülür (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 cihazınızı nasıl fabrika ayarlarına sıfırlayın veya sıfırlayın (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 cihazınızdaki önbellek bölümünü nasıl silersiniz ve avantajları nelerdir? Samsung Galaxy S9 cihazınız ne yapmalı? bilgisayarınız tarafından tanınmıyor mu? [Sorun Giderme Kılavuzu] Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Tüm dosya ve verilerinizi yedekleyin ve ardından Ana Sıfırlama işlemini yapın

Hata hala güvenli modda gösteriliyorsa, soruna önceden yüklenmiş uygulamalardan biri neden olabilir, ancak daha sonra, bu uygulamalar üretici yazılımına gömülü olduğu için cihaz yazılımı sorunları gibi sorunları göz önünde bulundurabilirsiniz. Bazı durumlarda önceden yüklenmiş uygulamaları gidermeniz gerekebilir, ancak bu durumda yalnızca bellenimi gidermelisiniz. Master Reset dışında başka sorun giderme prosedürleri önermeyeceğim.

Bu sorunu çözmek için telefonu varsayılan ayarlarına getirme zamanının geldiğine inanıyorum. Ayarları erişemezsiniz çünkü açmaya çalıştığınız an çökecektir. Bu nedenle, telefonu Kurtarma modundan sıfırlamanız gerekir. Kaybetmek istemediğiniz önemli dosyaları yedeklemek için elinizden geleni yapın. Ardından, sıfırladıktan sonra telefonunuzu tekrar kurmak için kullanacağınız için Google hesabınızı ve şifrenizi not edin. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, şu adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu yazı size bir şekilde yardımcı olabilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıdaki yorumunuzu bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Nasıl Samsung Galaxy S9 çökmesini tutan Facebook düzeltmek (kolay düzeltme) Nasıl rastgele yeniden başlatmayı sürdüren Samsung Galaxy S9 düzeltmek (kolay adımlar) Donma ve gecikmeye devam Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir ekran titremesi sorunuyla (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Ölümün Siyah Ekranı ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 cihazınızı Güvenli Modda nasıl yeniden başlatacağım ve sorunlu uygulamaları nasıl kaldırabilirim (kolay adımlar) Nasıl çökmesini sağlayan Facebook Samsung Galaxy S9 (kolay düzeltme) Samsung Galaxy S9’da çökmeye devam eden Facebook Messenger nasıl düzeltilir (kolay adımlar)