Samsung Galaxy S9 ile siyah ekran ve mavi ışık yanıp sönen (kolay adımlar) nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S9, bugün piyasadaki muhtemelen en güçlü akıllı telefon olmasına rağmen, hala bazı sorunlara ve hatalara maruz kalmaktadır ve en yaygın olanları arasında Ölümün Kara Ekranı yer almaktadır. Bu konu farklı değişkenlerle geliyor. Daha sık siyah ekran ve tepkisiz ekranı elde edersiniz, ancak mavi ekranın yanıp sönen siyah ekranını aldığınız zamanlar vardır. İkincisi, aslında düzeltmek daha kolaydır. Yanıp sönen mavi ışık, yanıt vermiyor olmasına rağmen telefonun hala açık olduğunu gösterir.

Bir telefonun mavi ışığı yanıp sönen siyah bir ekran olduğunda, numarayı arayabilir ve telefon gerçekten çalar ve ses duyulabilir bir seviyeye ayarlanmışsa, duyabilirsiniz. Ancak, ekran siyah kalır ve telefon yanıt vermiyor gibi görünüyor. Bu yayında, telefonunuzda sorun gidermede size yol göstereceğim ve sorunu kullanmaya devam edebilmeniz için sorunu çözeceğim. Bu sorun çoğu zaman bir teknisyenin yardımı olmadan çözülebilir ve umarım sorunu çözmek için bazı temel sorun giderme prosedürlerini yerine getirme konusunda zorluk çekiyorsunuzdur.

Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Samsung Galaxy S9’u siyah ekran ve yanıp sönen mavi ışıkla onarın

Bu sorunun ortak nedeninin ne olduğunu biliyor musunuz? Firmware çökmesi. Doğru! Bir ürün yazılımı çöküşü, genellikle güçlü bir Galaxy S9’un aniden siyah ve tepkisiz bir ekrana sahip olmasının nedenidir ancak yanıp sönen mavi bir ışık vardır. İşte bu sorunla ilgili yapacaklarınız:

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma

Zorla Yeniden Başlatma ile bir sistem çökmesi kolayca düzeltilebilir, ancak bazı okuyucularımız gerçekten sorgulamıştır: Yanıt vermeyen bir telefon bu yöntemi kullanarak nasıl açılır? Telefon, doğru şekilde yapıldığı sürece yanıt vermesi için kablolu olarak bağlanmıştır. Batarya bağlantısını kesmeyi simüle eder ve gerçekten çıkarılabilir bataryalı telefonların batarya çekmeye yanıt vermesi durumunda olduğu gibi telefon yanıt verir.

Sesi Kapat düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutarak Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Galaxy S9’unuz normal şekilde yeniden başlatılabilir ve gerçekten gerçekleşirse, bu sorunun sonu. Bununla birlikte, gelecekte bir daha asla gerçekleşmeyeceğinin garantisi yok, ama en azından şimdi ne yapacağını zaten biliyorsun.

Ancak, telefonunuz hala bu prosedüre cevap vermiyorsa, birkaç kez daha yapmayı deneyin ve hala cevap vermiyorsa, bunun yerine yapmayı deneyin:

    Ses kısma düğmesini basılı tutun ve serbest bırakmayın. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Temelde ilk prosedürle aynıdır, ancak Ses tuşundan sonra Güç tuşunu basılı tuttuğunuzdan emin olmanızı sağlıyoruz çünkü aksi halde size benzer bir sonuç vermeyecektir.

Galaxy S9’unuz hala bunu yaptıktan sonra mavi ışıkla yanıp sönen siyah bir ekrana sahipse, bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ POSTLAR:

    Fabrika Ayarlarına Dönme veya Master Hazırlama Samsung Galaxy S9’unuzu sıfırlama (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’daki önbellek bölümünü silme ve yararları nelerdir? Samsung Galaxy S9 bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S9 “Maalesef, Ayarlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Death of Black Screen ile Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir? kolay adımlar)

İkinci çözüm: Ücretlendirme ve Yeniden Güçlendirme

Sorunun hem boşalmış bir batarya hem de sistem arızasından kaynaklanma olasılığını dışlamak için bu prosedürü yapmanız gerekir. Batarya zaten çok düşük bir seviyedeyse ve hala telefonu kullanıyorsanız, telefon hala kullanılıyorken meyve suyu tükenebilir ve bu durum donanım ve donanım yazılımı tam olarak kapanmadığından sistemin çökmesine neden olur. Demek aslında burada biri yerine birkaç mesele ile uğraşıyorsun.

Sesi Kıs ve Güç tuşları belirli bir süre boyunca bir süre basılı tutulduğunda telefonunuzun her zaman yanıt vereceğini söyledim, ancak batarya boşalırsa, telefonunuzun gerçekten açılmasına imkân yoktur. Yani, bunu yapmayı deneyin:

    Şarj cihazını çalışan bir AC prizine takın. Bunun için kablolu bir şarj cihazı kullanın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonunuzu şarj cihazına bağlayın. Galaxy S9’unuzun şarj işaretlerini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Şimdi, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve serbest bırakmayın. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefonunuz gerçekten pilini boşalttıysa ve ürün yazılımı çöktü, o zaman bu prosedürü uyguladıktan sonra hemen açılmalı. Ancak, tepkisiz kaldıysa ve herhangi bir gelişme görmediyseniz, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya veya mağazaya geri getirme zamanı gelmiştir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Nasıl Samsung Galaxy S9 çökmesini tutar Facebook düzeltmek (kolay düzeltme) Nasıl rastgele yeniden başlatmaya devam Samsung Galaxy S9 düzeltmek (kolay adımlar) Donma ve gecikme devam Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir ekran titremesi sorunuyla (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Ölümün Siyah Ekranı sorunuyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 cihazınızı Güvenli Modda nasıl yeniden başlatıp sorunlu uygulamaları nasıl kaldırabilirim (kolay adımlar)