Samsung Galaxy S9 kendi kendine kapanıyor tutar

#Samsung #Galaxy # S9, tüketiciler arasında oldukça popüler olan geçen yıl piyasaya sunulan premium bir amiral gemisi. Bu, ön ve arka tarafında Corning Gorilla Glass bulunan bir alüminyum çerçeveden yapılmış bir IP68 sertifikalı bir cihazdır. 5.8 inçlik bir Süper AMOLED ekran kullanıyor, değişken diyafram açıklığına sahip 12MP bir arka kameraya sahip ve kaputun altında 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci bulunuyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S9'un kendi konusunu kapatmaya devam edeceğiz.

Bu konuda bir Samsung Galaxy S9 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 kendi kendine kapanıyor tutar

Sorun: Merhaba! 3 haftadır S9'umu kullanamadım. Tamamen rastgele, 1 Ocak'ta% 70 pil olmasına rağmen kapatıldı. Şarj cihazına takılı bir şey olmadığını sanıyordum. Şarj logosu her zamanki gibi göründü ve hatta% 100'e kadar çıktı. Ücretten kaldırdım ve açmaya gittim… cevap yok. Birkaç kez daha güce bağlı olsa bile … hiçbir şey yapmadım. Web sitenizi bu sorunun nasıl düzeltileceği konusunda arama yaparak, güvenli modda etkinleştirilen adımları izleyin. İşe ya da böyle düşündüm. Güvenli modda açtıktan sonra yaklaşık 50 saniye kaldı, tekrar kapandı (şarj cihazındayken). Tekrar denedim, ama bu sefer cevap yok. Web sitenize geri döndü, kurtarma modunu denedi. Başlangıçta işe yaramadı ama bir kez şarj cihazına taktığımda işe yaradı. basıldığında yeniden başlatma sistemi, 15 saniye açık kaldı, ardından geri kapatıldı. kurtarma modundayken, silinmiş önbellek, fark yaratmadı. bu yüzden her şeyi fabrikada sıfırlamaya karar verdim. Sıfırlamadan sonra otomatik olarak açılır ve gerçekten çalıştı… yaklaşık 30 dakika. Yine kapandı. Tam anlamıyla her seçenek basıldığında kurtarma moduna geri döndü. En iyisi 2 dakika. Her gün 3 haftadır her şeyi deniyorum. Temel olarak, aldığım tek cevap kurtarma modudur (ve iyi çalışıyor gibi görünüyor ve sorumlu olması gerekiyor) ve şimdi yeniden başlat düğmesine bastığımda en fazla 2 dakika çalışıyor. (en yakın samsung tamirhanesine götürdüler, batarya ya da ekran olmadığını söylediler, bu yüzden garanti ile yapamıyorlar ve s10 almayı umduğum kadar fazla harcamaya razı değilim.

Çözüm: Bu sorun zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış gibi görünmekle birlikte, bu soruna neden olabilecek yazılımla ilgili aksaklıkları gidermek için en iyisidir. Aşağıda bu sorunla ilgili önerilen sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefon bataryasının tamamen dolu olduğundan emin olun.

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, aşağıda listelenen adımları izleyerek telefonu şarj etmektir.

 • Telefonun şarj portunu, içine sıkışmış kir veya döküntülerin temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin.
 • Telefonu duvardaki şarj cihazını kullanarak tam olarak şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir USB kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Genellikle bir telefon yanıt vermediğinde yapılan ancak yazılımı yenileyeceği için bu durumda da önerilen yazılım sıfırlaması.

 • Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun.
 • Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra telefonun kendi kendine kapanıp kapanmadığını kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod'da başlatmanız gerekecek.

 • Telefonu kapat.
 • Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 • SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 • Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses seviyesini azaltma tuşunu bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sistemi önbelleğe alınmış veriler, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler cihazda ortaya çıkan sorunlara neden olan bozulabilir. Bozuk önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme' Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna basın.
 • Seçmek için Güç tuşuna basın.
 • “Evet” i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Dikkat etmeniz gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama işleminden önce işlem sırasında silineceği için telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuza hiçbir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin.

Yukarıda listelenen sorun giderme adımlarını uyguladıktan sonra bile sorunun devam etmesi durumunda, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonun bir servis merkezinde onarılmasıdır.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.