Samsung Galaxy S9 Kulaklık Jakının Yalnızca Bir Yüzü Çözüldü

#Samsung #Galaxy # S9 sahibi okuyucularımızın telefonlarıyla yaşadıkları sorunları çözmelerine yardımcı olmayı amaçladığımız sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bu, geçen yılki S8 modeliyle benzer bir tasarım yapısını paylaşan Güney Koreli şirket tarafından piyasaya sürülen en yeni amiral gemisi cihazı. Ancak bu model, daha iyi bir cihaz olmasını sağlayan yükseltilmiş donanım bileşenleri kullanmaktadır. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S9’un kulaklık jakı işleri sorununun sadece bir tarafını ve diğer ilgili sorunları ele alacağız.

Samsung Galaxy S9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

S9 Kulaklık Jakının Sadece Bir Tarafı Çalışıyor

Sorun: Kulakiçi kulaklıklarımı taktığımda bazı garip nedenlerle sadece sol taraf çalışıyor… ama farklı bir cihaza taktığımda her iki taraf da gayet iyi çalışıyor… Ve telefonumda farklı bir çift kulaklık denedim ve aynı şey oluyor sadece bir tarafı çalışıyor ve sonra diğer cihazda deniyorum ve gayet iyi çalışıyorlar … Kulaklık jakımda neler olduğu veya neler olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Çözüm: Kulaklıkların başka bir cihaza bağlandığında çalıştığını zaten doğruladığınızdan, telefonun kendisinde sorun gidermeye devam edeceğiz. Ne yazık ki bu özel durumda yapabileceğimiz tek şey, telefonun kulaklık jakını, içinde sıkışmış kir sorun yaratabileceği için basınçlı bir kutu kullanarak temizlemektir. Ayrıca soruna neden olabilecek yazılım hatalarını ortadan kaldırmak için fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonun kulaklık girişi düzeneği hasar görmüş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

S9 Kulaklık Çalışmıyor

Sorun: Hey millet, ahizesiz kullanımımla ilgili bir sorunum var (kulaklık? İngilizce’de ne olduğunu bilmiyorum !!!). Bağlantı noktasına taktığımda, ses seviyesini değiştirebilir veya kulaklıkla müzik çalabilirim (çalarak, sadece bildirim çubuğundaki simgeyi gösterir) ama hiç ses yok! İlk başta sorunun kulaklıkla ilgili olduğunu düşündüm, bu yüzden değiştirdim, ancak bir süre sonra ikincisi de çalışmayı bıraktı… ilki, şirketin telefona koyduğu orijinaliydi. Orijinali dizüstü bilgisayarımda denedim ve sağ tarafında ses çaldı, ancak sol taraftan hiçbir şey yoktu … ama yine de telefonumda çalışmıyor… lütfen yardımcı olabilir misiniz? Müziksiz deliriyorum!

Çözüm: Telefonun kulaklık girişini, içine yapışmış kir ve kalıntıların temizlendiğinden emin olarak temizlemeyi deneyin. Bağlantı noktası temizlendikten sonra telefonda farklı kulaklıklar kullanmayı deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Varsa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin. Bu, soruna neden olabilecek yazılımla ilgili aksaklıkları ortadan kaldırmanıza izin verecektir. Sıfırlamadan sonra sorunun devam etmesi durumunda, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

S9 Düşük Ses Seviyesine Sahip

Sorun: Samsung Galaxy S9’um ve yepyeni bir ayım var, değil mi? Temelde bu telefon için var tüm o burada değilken uzun mesafe erkek arkadaşımı aramak için ama üçüncü taraf arama uygulamaları (Facebook messenger, Discord) delicesine düşük çağrı hacmi var. Maks. Açıkken en düşük ayardaymış gibi geliyor. Normal telefon uygulamasını kullanamıyorum çünkü sadece birkaç dakikam var. Telefonumu zaten sıfırladım ve fabrika ayarlarına sıfırladım ve yine de farklı bir şey yapmadı. Kardeşim aynı telefona sahip ve bu sorunu yok. Çok sinir bozucu. Lütfen yardım et.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, ses seviyesinin maksimum seviyeye ayarlandığından emin olmak için.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar, ardından Sesler ve titreşim bölümüne gidin. Ses Düzeyi öğesine dokunun. Ses seviyesini artırma düğmesine basın.

Bu sorunu çözmezse, telefonun hoparlörünü kullanmayı veya arama yaparken kulaklıklı mikrofon setini kullanmayı deneyebilirsiniz.

S9 Ses Çalışmıyor

Sorun: Telefonum dün iyi çalışıyordu. Bu sabah hiçbir sesin çalışmadığını, youtube’dan video, netflix, uygulama sesi, zil sesi olmadığını keşfettim. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak istemiyorum. Yazılım güncellemelerini, erişilebilirliği, ses seviyelerini ve sessizleri kontrol ettim. Telefonu da yeniden başlattım

Çözüm: Ses düzeyi ayarı zaten maksimum ayarındaysa ve sorunu çözmeyen telefonu yeniden başlatmayı denediyseniz, kesinlikle fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.