Samsung Galaxy S9, metin gönderilmeden önce kapatan Mesajlar uygulamasıyla nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Samsung Galaxy S9 cep telefonu kısa mesaj gönderme ve alma konusunda sorun yaşamamalı çünkü temel telefonların bile sorunsuzca yapabileceği en temel iletişim şekli. Bununla birlikte, bu cihaza sahip olan okuyucularımızdan bazıları şikayetçidir, çünkü onlara göre Mesajlar uygulaması kısa mesajlar gönderilmeden hemen önce kapanır. Sonuç olarak, mesajlar gönderilmez ve taslak olarak kaydedilmediğinden bunları yazmak zorunda kalırlar. Bu, Mesajlar uygulamasının kullanıcı tarafından oluşturulan tüm geçici mesajları çöktüğü ve sildiği anlamına gelir.

Bu yazıda, bu sorundan muzdarip Galaxy S9’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Bu, uygulama veya ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorun olabilir ve tek yapmamız gereken neden ilk başta olduğunu görmek ve bunu düzeltmek için bir şansımız olacak. Kapsamlı bir sorun giderme şekli kullanacağız, çünkü neden devam ettiğini bilmiyoruz. Bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabilir.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Galaxy S9’u kendi kendine kapanan Mesajlar uygulamasıyla nasıl giderebilirim?

Mesajlar aslında Galaxy S9’unuza veya bu konuda herhangi bir Samsung cihazına önceden yüklenmiş olarak gelen varsayılan mesajlaşma uygulamasıdır. Çekirdek bir uygulama olduğundan, ürün yazılımı düzgün çalıştığı sürece sorunsuz çalışmalıdır. Ancak, uygulamanın rastgele ve / veya sık sık çökmesinden şikayetçi olan kullanıcılar olmuştur. Aşağıdaki çözümlerin etkili olduğu kanıtlanmıştır. Sizin için neyin işe yaradığını görmeye çalışın…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın

Uygulamanın sistemdeki veya bellenimdeki küçük bir aksaklık nedeniyle çökmesi mümkündür. Bu nedenle, özellikle bu sorunla ilk karşılaştığınızda sorun gidermenize yeniden başlatma ile başlamak her zaman gereklidir. Çalışıp çalışmadığını öğrenmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatmayı deneyin. Değilse, telefonunuzun hafızasını yenilemek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklemek için zorunlu yeniden başlatmayı deneyin. Bunu yapmak için, ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarını 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Cihazınız yeniden başlatılacak ve aktif hale geldiğinde Mesajlar’ı açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini test etmek için kendi numaranıza bir mesaj göndermeyi deneyin. Uygulama hala çöküyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

İkinci çözüm: Uygulamayı güvenli modda kullanmayı deneyin

Gerekir çünkü bu sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bulmamız gerekir, çünkü eğer öyleyse, bu sorunu çözmek kolaydır. Tek yapmanız gereken, soruna neden olan uygulamayı bulmak ve sonra onu kaldırmak. Şimdi, Galaxy S9’unuzu güvenli modda çalıştırıyorsunuz:

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Uygulamaları telefonunuzdan kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranında boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun.

Telefonunuz bu moddayken Mesajlar hala çöküyorsa, uygulamanın kendisinden sonra gitme zamanı gelmiştir.

Üçüncü çözüm: Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizle

İlk iki prosedür ve sorun sizi rahatsız etmeye devam ettikten sonra, uygulamada bir sorun olması muhtemeldir. Yapmanız gereken bir sonraki şey, önbelleğini ve verilerini temizleyerek Mesajları sıfırlamak…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin ve Mesajlar öğesini bulun ve dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için, Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Depolama> TEMİZLEME CACHE> TEMİZLEME VERİSİ> SİL öğesine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, hala çöküp çökmediğini ve hala çöküp düşmediğini bilmek için uygulamayı açın, sonra bellenimi gidermenin zamanı gelmiştir.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Bellenimi giderirken, önce sistem önbelleklerinin peşinden gitmeniz gerekir, çünkü eğer bozulmuşlarsa bunun gibi performans ve uygulamalarla ilgili birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbir dosya ve veri silinmeyecek…

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bundan sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, sıfırlama gereklidir.

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Önceden yüklenmiş bir uygulama ile ilgili sorunlarınız olduğundan ve sorun önceki sorun giderme prosedürleriyle giderilmediğinden, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Ancak, işlem sırasında silinecekleri için dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Bu uygulamanın Mesajlar uygulamasındaki sorunu çözeceğinden eminim…

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size bir şekilde yardımcı olmuştur. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıdaki yorumunuzu bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca faydalı bulabileceğiniz yayınlar:

  Samsung Galaxy S9’unuzu Güvenli modda nasıl yeniden başlatabilir ve sorunlu uygulamaları nasıl kaldırabilirim (kolay adımlar) Galaxy S9 Facebook Messenger güncellemeyecek, Google hesabınıza giriş yapmak için gereken kimlik doğrulaması nasıl yapılmalı? sesli çağrılar düzgün çalışmıyor. MMS göndermeyecek bir Galaxy S9 düzeltmek için “şu anda mesajınızı gönderemiyor” diyerek Samsung Galaxy S9 iPhone Kullanıcılarından Metin İletileri Almıyor