Samsung Galaxy S9 + microSD Kartı Nasıl Desteklenmiyor Hatası

#Samsung #Galaxy # S9 +, geçen yıl piyasaya sürülen ve en iyi bilinen ekranıyla bilinen bir amiral gemisidir. Telefon, çeşitli multimedya içeriğini görüntülemek için iyi bir boyut olan 6,2 inç Süper AMOLED Infinity Ekranı içerir. Mükemmel fotoğrafların ve videoların çekilmesini sağlayan çift arka kamera sistemi kullanır. Kaputun altında 6 GB RAM ile eşleştirildiğinde cihazın kolaylıkla çoklu görev yapmasına olanak sağlayan Snapdragon 845 işlemci bulunur. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S9 + microSD kartla mücadele edeceğiz desteklenmeyen bir hata.

Bu konuda Samsung Galaxy S9 + veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 + microSD Kartı Nasıl Desteklenmiyor Hatası

Sorun: Geçen yıl micro SD kartım tüm fotoğraflarımı “desteklenmeyen” saklamaya başladı. Gece boyunca oldu. Birden fazla denediğim halde SD kartımı başka bir cihazla okuyamıyorum (kart okuyucunda bir kart olduğunu bile bilmiyorum). Ne zaman SD kartımı telefonumda açmaya çalışırsam formatlamamı ister. Verilere ihtiyacım var bu yüzden bu benim için bir seçenek değil. Best Buy’a götürdüm ve verilerimi almanın 500 $ – 1000 $ 'a mal olacağını ve SD’min hayatta kalamayacağını söylediler. Orada çalışan adam, sadece telefonum kartın var olduğunu gerçekten anlayabildiğinden, bir tarama programı yürütmek için telefonuma ihtiyacım var. Bu doğru mu? Verilerimi almak için başka ne yapabilirim? Telefonumda başka bir kart da denedim ve para cezası okudu, bu yüzden telefonumla ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Herhangi bir yardım takdir edilecektir !!!

Çözüm: Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, microSD kartı telefondan çıkarmak ve sonra da bilgisayarınızın okumasına izin vermektir. Bunu yapmak için bir kart okuyucusuna ihtiyacınız olacak. Bilgisayarın kartı okuyamaması durumunda, muhtemelen zaten bozuktur. Kartta depolanan verileri bozulduktan sonra almak zor olacak. Kartta saklanan verilere ihtiyacınız varsa, o zaman bir veri alma şirketinin servislerine ihtiyacınız olacaktır.

Bilgisayarınız kartı başarıyla okuyabilirse, kartta depolanan verileri bilgisayarınızdaki bir klasöre kopyalayarak içeriğini yedeklemenizi öneririm. Bu yapıldıktan sonra, FAT32 bölümünü kullanarak kartı biçimlendirin, ardından tekrar telefona takın. Hata mesajı devam ederse, aşağıda listelenen ek adımları uygulayın.

Yumuşak Sıfırlama Yap

Bu özel durumda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu, genellikle telefon yazılımını yenileyeceği için küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunları çözecektir. Bu aynı zamanda telefonu bataryadan ayırdığı için benzetilmiş bir batarya çekme olarak da adlandırılır.

 • Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun.
 • Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bu soruna neden olabilecek diğer bir faktör, cihaza indirdiğiniz bir uygulamadır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod'da başlatmanız gerekecek.

 • Telefonu kapat.
 • Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 • SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 • Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses seviyesini azaltma tuşunu bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, soruna indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sistemi önbelleğe alınmış veriler, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler cihazda meydana gelebilecek sorunlara neden olan bozulabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna basın.
 • Seçmek için Güç tuşuna basın.
 • “Evet” i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Dikkat etmeniz gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama tamamlandıktan sonra herhangi bir uygulama yüklemeyin. Önce telefonun microSD kartı okuyabildiğini kontrol etmeyi deneyin. Öyle değilse, sadece yeni bir microSD kart almanızı öneririm.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.