Samsung Galaxy S9 nasıl hızlandırılır

Samsung Galaxy S9, yılın en ünlü Android akıllı telefonu ve Google Pixel 3 gibi doğrudan rakipleri henüz piyasaya sürülmedi. Telefonlar aylarca kullanımda yavaşlama eğilimindeyken, birçok Galaxy S9 ve S9 + kullanıcısı cihazlarının durgun olduğundan şikayet ediyor. Samsung Galaxy S9 cihazını nasıl hızlandıracağınızı bilmelisiniz ve telefonun geliştirici modundaki performansını ayarlamak için basit bir ayardan hardcore yöntemine kadar birçok seviye var.

Tüm bu seçenekleri keşfedeceğiz ve muhtemelen hepsini yapabilirsiniz. Yalnızca bir ayar yaparsanız ve telefonunuz zaten yanıt veriyorsa, orada durabilir ve ekstra hızın tadını çıkarabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Galaxy S9 Bildirimi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S9 hızlandırmak İşte nasıl

Yöntem 1: En basit çözüm, tüm uygulamalarınızı kapatın ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Akıllı telefonlar bugünlerde son derece güçlü ve Galaxy S9 en yeni Qualcomm Snapdragon işlemci tarafından desteklenmektedir. Diğer tüm cihazlar gibi, açık uygulamaların sayısını kontrol etmezseniz aşırı yüklenebilir. Tüm uygulamalar birbirinden bağımsız olsa da, uyumsuz bir uygulamanın veya çökmüş bir uygulamanın telefonunuzdaki her şeyin performansını etkilemesi şaşırtıcı değildir.

Tüm uygulamaları bir kerede kapatmayı düşünün ve genel yanıt verebilirliğini iyileştirip iyileştirmediğini görmek için telefonunuzu bir kez yeniden başlatın.

  Son uygulama tuşunu dokunup sıkıca tutun tuşu, cihazın sol alt köşesinde bulunur. Telefonunuzda açık olan ve günlük olarak ne kullandığınızı bildiğiniz uygulamaların listesini inceleyin. Bunları tamamen kapatma hakkı Alternatif olarak, işlemciniz ve RAM’inizdeki yükü temizlemek için kapatmak için X düğmesine dokunabilirsiniz. Hepsini kapa Tek seferde hepsini tek tek tıklamanızı sağlayan bir özellik

Telefonunuzun donanımını temizlemek ve uygulamaların sürekli çalışmasını önlemek her zaman önemlidir. Kapattıktan sonra Galaxy S9 telefonunuzu yeniden başlatın. Yazılım sıfırlama yapmak için güç ve ses düğmelerini aynı anda en az 10 veya 20 saniye basılı tutun. Telefon tekrar açılır açılmaz bu düğmeleri serbest bırakın.

Yöntem 2: Galaxy S9’unuzu Güvenli Mod’da başlatın ve Uygulamalar arasında Tarama Yapın

Çıldırmadan ve böyle şeyler yapan bir geliştirici olmadığını iddia etmeden önce, bunun ortalama bir kullanıcının yapması için sıradan bir şey olmadığını anlamalısınız. Aygıt her zamanki gibi çalışır ve bir sorunu çözmek için ne kadar Windows kullanıcısının güvenli modda başlatılacağına oldukça benzer. Galaxy S9 Plus, donanım açısından harika bir telefon, ancak aynı anda çalışan onlarca uygulama ve çok sayıda güncelleme düzenli olarak yayınlanıyorsa, sorunu belirtmek zor olabilir.

Telefonunuzu güvenli modda başlatmak, sorunun kaynağını belirlemenizi veya sorunun hangi uygulamalara neden olduğunu bulmanızı sağlar. Bunu tanımladıktan sonra, muhtemelen kaldırabilirsiniz; Sorunun kendi cihazınızla ilgili olup olmadığını onaylamak için bir güncelleme bekleyin veya diğer telefonlarda test edin.

  Güç düğmesini basılı tutarak telefonunuzu kapatın Cihazınızı açmak için güç düğmesini basılı tutun Samsung logosu görünene kadar basılı tutun ve düğmeyi bırakın Telefonunuzu zorlamak için güç düğmesini bıraktığınızda ses seviyesi düğmesini basılı tutun güvenli moda geçme Telefonunuzun yeniden başlatma işlemini tamamlaması birkaç saniye sürebilir ve sol köşede bir Güvenli Mod rozeti gösterecektir.

Telefonunuza göz atın ve tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakıldığında nasıl çalıştığını kontrol edin. Galaxy S9 telefonunuz, olmasını istediğiniz gibi son derece hızlı ve duyarlıysa, sorunun taktığınız yeni uygulamalardan birinde olup olmadığını belirlemek kolaydır. Bir oyun, rastgele bir uygulama veya mevcut bir uygulama için yeni bir güncelleme olabilir. Şimdi cihazınızı orijinal hızına getirmek için şimdi tanımlamalı ve silmelisiniz.

Yöntem 3: Hardcore alın ve Geliştirici modunda bazı değişiklikler yapın.

Samsung Galaxy S9 telefonunun nasıl hızlandırılacağı konusundaki en badass yöntemi, telefonu geliştirici modunda açma konusunda yatıyor. Her kullanıcı bu prosedürü uygulamaya meyilli olmayabilir ve bunu yapmak için birkaç ayarda ince ayar yaparsınız;

  Ayarlar uygulamasını açın ve cihazınızın Telefon Hakkında bölümüne gidin Yazılım Bilgisi seçeneğini bulana kadar kaydırmaya devam edin. Açmak ve Oluşturma Numarası adlı seçeneği bulmak için kaydırmaya devam edin. Telefonunuz şimdi geliştirici moduna girecek

Şimdi, sayfadan çıkma ve Ayarlar bölümünün ana sayfasına gitme zamanı. Geliştirici Seçeneklerini bulana kadar kaydırmaya devam edin ve açmak için üzerine dokunun.

Galaxy S9 Developer Mode

  Burada Pencere Animasyon Ölçeği, Geçiş Animasyon Ölçeği ve Animatör Süre Ölçeği olmak üzere üç farklı animasyon seçeneği bulacaksınız. Kapatılması tavsiye edilmese de, telefonunuzu daha hızlı yapmak için animasyon hızını azaltabilirsiniz. 1x, 0,5x gibi daha düşük bir sayıya kadar Üç skala için aynı işlemi tekrarlayın ve azaltın; olmak

Galaxy S9 Window Animation Scale

Yöntem 4: Bazı Uygulamaları Sil ve Dahili Belleğinizi Boşaltın

Çoğu kullanıcının fark edemeyeceği yaygın bir sorun, herhangi bir aygıttaki dahili belleğin akıllı telefon, dizüstü bilgisayar veya PC olması gerektiği gibi çalışmasıdır. Yeni bir telefon satın aldığınızda ve uygulamaları yüklemeye başladığınızda, yavaşça dolar ve gereksiz uygulamalar ve oyunlar düzenli olarak silinmezse birkaç ay içinde cihazı yavaşlatmaya başlar.

  Ayarlar sayfasına git Cihaz Yönetimi’ni açın ve ardından depolamayı açmak için üzerine dokunun. Kullanılabilir alanı görüntüleyin ve işgal ettikleri boyuta göre uygulamaları listele Yüklü veya SD karta taşınan uygulamaları hala dahili belleğinizde biraz yer kaplayacak ve hiç kullanmadığın

Profesyonel İpucu: Google’ın yeni Dosyaları Git, Android kullanıcıları için mükemmel bir uygulamadır. Son birkaç ay içinde hiç bir zaman kullanmadığınız memeleri, çok büyük dosyaları ve hiç kullanmadığınız uygulamaları otomatik olarak kaldırmanızı önerir.

  Uygulamaları ve oyunları kaldırmanın yanı sıra eski arama geçmişini silerek yer açabilirsiniz, SMS’te saklanan çok fazla mesaj Önbelleği temizleme Galaxy S9 akıllı telefonunuzu hızlandırmanın başka bir yoludur

Yöntem 5: Önbellek bölümünüzde depolanan her şeyi temizle

  Telefonunuzu kapatın Şimdi ses açma düğmesini basılı tutun, ardından ana düğmeyi ve birkaç saniye boyunca güç düğmesini basılı tutun Telefonunuz açılacak ve Android logosu göründüğünde düğmeleri serbest bırakınız. Ses kısma tuşunu kullanarak Önbellek Bölümünü Sil seçeneğine gidin Seçiminizi onaylamak için Güç Düğmesini kullanın

Galaxy S9 Cache Partition

Kurtarma ekranı bir kez daha seçiminizi onaylamanızı isteyecektir. Onaylamak ve Önbellek Bölümünü silmesine izin vermek için güç düğmesine tekrar basın. Güç düğmesine basarak Android telefonunuzu bir kez daha yeniden başlatın ve normal modda açılmasını bekleyin.

Yöntem 6: Başka Bir Şey Yapılmadığında Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Bu faktörü şimdiye dek bilmiyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama telefonunuzu temizler ve kutusundan açtığınız günkü kadar iyi yapar. Yerel SMS, resimler, kaydedilen dosyalar ve arama geçmişi dahil olmak üzere tüm verileri kaybedeceksiniz. Google Foto, WhatsApp yedekleme, Evernote ve diğerleri gibi birden fazla uygulamadaki kişileri, önemli resimleri ve diğer bilgileri yedeklediğinizden emin olun. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi tamamlandığında hepsini alabilirsiniz.

  Ayarlar menüsünü açın ve Genel Yönetimi Aç Sıfırla menüsüne gidin Fabrika Ayarlarına Sıfırla öğesini bulun ve ardından Tümünü Sil işlevine dokunarak onaylayın. otomatik olarak ana ekrana yeniden başlayacaktır

Galaxy S9 Factory Reset

İşlem tamamlandığında, Samsung tarafından sunulan en yeni Android işletim sistemi güncellemelerini Galaxy S9 Plus akıllı telefonunuza yüklemeyi düşünebilirsiniz.

Bunlar Samsung Galaxy S9’un nasıl hızlandırılacağına dair en güvenilir yöntemlerden bazıları ve biri ya da diğeri kesinlikle işe yaramalı. Gelecekte daha fazla OTA yazılımı güncellemesiyle daha da iyi olacak olan daha hızlı yanıt veren, hızlı ve güvenilir bir telefonu deneyimleyebileceksiniz.