Samsung Galaxy S9 Nasıl SIM kart hatası düzeltmek için? [Sorun giderme kılavuzu]

SIM kart hatası isteminde belirtilenler gibi SIM kart hataları, SIM kart yuvasında veya SIM kartın kendisinde olası bir hasarı ifade edebilir. Ancak, çoğu durumda, temel, orta ve yüksek katmanlı akıllı telefonlar dahil olmak üzere çağdaş mobil cihazlarda ortaya çıkan SIM kart hataları, ağ sistemini etkilenen cihazlarda etkileyen küçük veya büyük bir yazılım sorununa bağlanmaktadır. Diğerleri, ağ kesintileri ve hesap problemleriyle ilişkilidir. Hesabın suçlanacağı durumlarda, şebeke servisleri şu anda taşıyıcı tarafından belirli nedenlerden dolayı devre dışı bırakılmış durumda. Bu nedenle hesap sahibi, tüm ağ servislerinin geri yüklenebilmesi için hesaptaki sorunun ne olduğunu çözmelidir.

Bu arada, akıllı telefonlardaki yazılım aksaklıkları tarafından tetiklenen ağla ilgili hatalar kaçınılmaz ve rasgele gerçekleşebilir. Dolayısıyla tek seçeneğiniz, ortaya çıktıklarında onlarla başa çıkmaktır. Bu bağlamda, Samsung Galaxy S9’daki No SIM kart hatası için olası çözümleri belirledim. Herhangi bir şansla aynı cihazda bu hatayla karşılaşırsanız, problemi giderirken, bu adımdan bahsetmekten çekinmeyin. Aşağı kaydırın ve okuyun.

Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S9 SIM kart hatası yok Fix

Aşağıdakiler, takılı SIM kartı tespit edemeyen Galaxy S9’unuzu denemek ve düzeltmek için yapmanız gerekenler …

İlk çözüm: Yumuşak sıfırlama veya zorla yeniden başlatma.

Daha önce belirtildiği gibi, telefonunuzun ağ işlevlerini etkileyen küçük veya büyük yazılım aksaklıkları nedeniyle bir SIM kart hatası oluşabilir. Bunun gibi sorunlara ilk önerilen ve etkili çözüm, aygıtta yumuşak sıfırlama veya basit bir yeniden başlatmadır. Başlangıç olarak, Samsung Galaxy S9’unuzda yazılım sıfırlamanın nasıl yapıldığı:

  Ekranda menü görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın. Menü seçeneklerinden Kapat’ı seçin. Sonra Tamam düğmesine dokunun. Telefonunuz kapanacaktır. 30 saniye sonra, telefonunuz açılıncaya kadar Güç düğmesine tekrar basın.

Hata ilk yeniden başlatmadan sonra da devam ederse, tekrar deneyin. Bu hala bir işe yaramazsa, o zaman en fazla 5 yeniden başlatma yapın ve ne olduğunu görün.

Alternatif olarak, Galaxy S9’unuzu yeniden başlatmaya zorlamaya çalışabilirsiniz. Yazılım sıfırlama işlemine benzer şekilde çalışır, ancak yeniden başlatma işlemi zorla donanım tuşları kullanılarak yapılır. Galaxy S9’unuzda zorla başlatmanın nasıl yapıldığı:

  Güç ve Sesi Azaltma düğmelerine aynı anda 45 saniye kadar veya telefonun gücü dolana kadar basılı tutun.

Bu, benzetilmiş bir pil çıkarma işlemidir ve donmuş veya yanıt vermeyen bir aygıtı yeniden başlatmak için önerilen bir yöntemdir. Cihazda kişisel veri kaybına neden olmadan bir yazılım sıfırlama ile aynı işlevi görür.

İkinci çözüm: SIM kartı çıkarın ve tekrar takın.

Hata istemi SIM kartla ilgili bir şey söylüyorsa, SIM kartı çıkartıp yeniden takmak potansiyel bir çözüm olabilir. Muhtemelen SIM kart biraz yerinden çıkmış, yanlış yerleştirilmiş veya SIM kart ile SIM kart tepsisi arasında bazı kirler temas etmiş olabilir.

Samsung Galaxy cep telefonlarında aynı hatayla karşılaşan bazı kişiler, SIM kartı ve / veya SIM tepsisini temizleyerek bu sorunu çözmeyi başardılar. SIM kart yok hatasının SIM karttaki bakır konektörlerin kirlenmesi ile ilgisi olduğu tespit edildi. İşte burada nasıl düzelttiler:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. SIM çıkartma pimini veya küçük ataşları telefonun yan tarafındaki küçük deliğe takarak SIM kartını çıkarın. Pimi, SIM tepsisi dışarı çıkacak şekilde yavaşça itin. Kartı tepsiden çıkarın. Başlangıçta nasıl yerleştirildiğine dikkat edin, böylece daha sonra tekrar doğru şekilde yerleştirebilirsiniz. Q-Tip’in ucuna az miktarda sürtünme alkolü uygulayın. SIM’in bakır tarafını, temizlenene kadar nazikçe ovalayın. SIM kart hazır olduğunda, tekrar SIM kart yuvasına yerleştirin. SIM kart tepsisini tekrar yerine yerleştirin.

Telefonunuzu açın ve SIM kart yok hatasını düzelttiğine bakın. Değilse, bir sonraki uygun çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırla.

Bazen düzensiz bir ayar yapılandırması daha sonra meydana gelebilecek ilgili hataları tetikleyebilir. Bazı değişiklikler yaptıktan veya cihazınızdaki ilgili ayarları değiştirdikten sonra, SIM kart yok hatası telefonunuzda görünmeye başlarsa, yaptığınız değişiklikleri önceki yapılandırmalarına geri döndürmeyi deneyin. Ancak, hangi seçeneklerin veya ayarların üzerinde çalışılacağından emin olmadığınız için bunu yapamazsanız, yalnızca bir ağ ayarlarına sıfırlama işlemine başvurabilirsiniz. Bu, yanlış ağ ayarları nedeniyle ağ sorunlarını ve ilgili hataları gidermeye yardımcı olabilir. Ancak bunun, tüm veri bağlantılarınızı fabrika ayarlarına geri döndüreceğini de unutmayın. Dolayısıyla, Wi-Fi, Bluetooth, Uçak modu, ağ seçimleri üzerindeki geçerli ağ ayarlarınız ve uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarlar dahil olmak üzere yaptığınız tüm değişiklikler silinecek. bir şans vermek istiyorsanız, Wi-Fi ağlarınızı ve şifrelerinizi not alın ve aşağıdaki adımları izleyin:

  Giriş ekranından boş bir noktada yukarı kaydırın. Bunu yapmak Uygulama tepsisini açar. Ayarlar bölümüne dokunun. Genel Yönetim’e dokunun.

Ağ sıfırlama işlemi tamamlanana kadar bekleyin, telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Daha sonra Wi-Fi ağlarınızı kurmayı unutmayın.

Dördüncü çözüm: Ana sıfırlama / fabrika ayarlarına sıfırlama.

Ana sıfırlama, cihazınızdaki her şeyi siler ve orijinal fabrika ayarlarını geri yükler. İndirilenler, uygulamalar, kişiler, görüntüler ve diğer dosyalar dahil olmak üzere dahili depolamadaki tüm kişisel verileriniz işlem sırasında silinir. Bununla birlikte, cihazınızdaki büyük yazılım sorunlarıyla uğraşırken yalnızca son başvuru yeri olarak kabul edilmelidir. Cihazınızın, özellikle de SIM kart, SIM kart tepsisi ve diğer ilgili bileşenlerle herhangi bir hasar görmemiş olduğundan eminseniz, fabrika ayarlarına sıfırlamayı tercih edebilirsiniz. İşte Galaxy S9 telefonunuzu nasıl yedekleyeceğinize ve ustası sıfırlayacağınız:

  Tüm kritik verilerinizi yedekleyin. Sonra Giriş ekranına gidin. Giriş ekranındaki boş bir noktaya kaydırarak Uygulamalar tepsisini açın. Ayarlar’a dokunun. Bulut ve hesapları aç. Yedekleme ve geri yükleme’yi seçin. İstediğiniz ayarı belirtin. Verilerimi yedekle veya Otomatik geri yükleme seçeneğine gidebilirsiniz. Ana Ayarlar menüsüne gelinceye kadar cihazınızın sağ alt köşesindeki Geri tuşuna dokunun. Genel Yönetim’e dokunun. Ekranın altına Sıfırla öğesine dokunun. Sonra Tümünü Sil öğesini seçin. Ekran kilidi bilgilerinizi girin, Samsung hesabınızı doğrulayın, gerekirse şifreyi girin. Sonra Onayla düğmesine dokunun. Telefonunuzun sıfırlanmasını ve yeniden başlatılmasını bekleyin.

Bunun SIM kart yok hatasını düzelttiğine bakın. Değilse, diğer seçenekleri de göz önünde bulundurun.

Daha fazla yardım isteyin

Önceki yöntemlerden hiçbiri Samsung Galaxy S9’unuzdaki SIM kart yok hatasını düzeltemezse, daha fazla yardım almak ve önerilerde bulunmak için sorunu gidermek için operatörünüze veya şebeke servis sağlayıcınıza başvurabilirsiniz. Ayrıca, geçerli SIM kartınızın suçlandığından şüpheleniyorsanız, SIM kart değiştirme talebinde bulunmayı da seçebilirsiniz. Ve aynı şekilde, servis garantisi için boşuna unutmayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Fabrika Ayarlarına Dönme veya Master Hazırlama Samsung Galaxy S9’unuzu sıfırlama (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’daki önbellek bölümünü nasıl silebilir ve faydaları nelerdir? Samsung Galaxy S9 bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun Giderme Kılavuzu] Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Ölümün Siyah Ekranı ile Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Güvenli modda Samsung Galaxy S9 nasıl yeniden başlatılır ve sorunlu uygulamalar nasıl kaldırılır (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’da çökmesini sağlayan Facebook nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Samsung Galaxy S9’da çökmesini tutan Facebook nasıl düzeltilir (kolay adımlar)