Samsung Galaxy S9 “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatası ile nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Samsung Galaxy S9’unuzdaki kamera çöktüğünde, “Maalesef Kamera durdu” hata mesajını görmeye veya açtıktan hemen sonra kapanmaya başlayabilirsiniz. Hala birkaç dakika kullanabileceğiniz ve kapanmadan önce birkaç fotoğraf çekebileceğiniz zamanlar vardır. Ne tür belirtiler yaşarsanız yaşayın, bir uygulama sorununun, bellenim sorununun ve hatta donanımda ciddi bir endişenin belirtisidir.

Sahibi olmak, sorunu denemek ve düzeltmek için bir şeyler yapmalısınız çünkü daha sık değil, sadece küçük bir sorun ve bir teknisyenin yardımı olmadan kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Sorunun ne olduğunu, kameranın neden çöktüğünü ve son olarak nasıl düzeltileceğini belirlemek için yapmanız gereken birkaç şey var. Bu nedenle, şu anda benzer bir sorundan rahatsız olan bu telefonun sahiplerinden biriyseniz, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Galaxy S9’unuzdaki “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatasını nasıl düzeltebilirim?

Kamera telefonunuzda en karmaşık işlemlere sahiptir. Hem donanım yazılımı hem de uygulama ile mükemmel şekilde senkronize olacak şekilde donanıma sahip olduğunuzu düşünün. Bunlardan herhangi biriyle ilgili küçük bir sorun kesinlikle kamerada bir soruna yol açacaktır ve en yaygın işaret “Maalesef Kamera durdu” hata mesajıdır. Bu sorunla ilgili yapabileceğiniz şeyler aşağıda…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın

Cihazınız zaten birkaç gün veya hafta kaldıysa ve bu hatayı almaya başlıyorsanız, yeniden başlatma işlemi sorunu çözebilir. Bu basit bir prosedür ama kesinlikle telefonunuzdaki her şeyin tekrar mükemmel çalışmasını sağlayacaktır. Bu güç tuşuna basın ve telefonunuzu yeniden başlatın. Yeniden başlatmadan sonra hata hala görünüyorsa, zorunlu yeniden başlatma prosedürünü gerçekleştirmeyi deneyin.

  Sesi azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihaz yeniden başlatılana kadar basılı tutun.

Telefonunuzun belleğini yenileyen, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatan ve tüm temel işlevleri ve hizmetleri yeniden yükleyen pil bağlantısını kesmeyi taklit ettiği için normal yeniden başlatmadan çok daha etkilidir. Sorun bundan sonra devam ederse, doğru sorun gidermeye başlama zamanı.

İkinci çözüm: Üçüncü taraf bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını öğrenin

Kamera yaygın bir uygulama veya işlevdir, bu yüzden aslında onu kullanan ve özellikle fotoğraf çekmenize ve paylaşmanıza izin veren sosyal medya uygulaması kullanan birçok uygulama vardır. Bu uygulamaların aslında sorunun nedeni olup olmadığını bilmek için, telefonunuzu tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakan güvenli modda yeniden başlatmanız gerekir.

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefon bu moddayken, sorunu tetiklemek için kamerayı açın. Hata görünmüyorsa ve herhangi bir sorun yaşamadan fotoğraf çekebiliyorsanız, sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklandığı açıktır. Hangi uygulamanın olduğunu öğrenin ve kaldırın:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster seçeneğine dokunun. KALDIR> Tamam seçeneğine dokunun.

Söylemesi yapmaktan daha kolay olduğunu biliyorum ama önce kamerayı kullanan uygulamaları kaldırmayı deneyin, sonra hata ortaya çıkmaya başladığında yüklediğiniz uygulamaları kaldırın.

Öte yandan, hata güvenli moddayken hala görünüyorsa, sorun uygulamanın kendisinde veya bellenimde olabilir. Bir sonraki çözümü yapmaya çalışın.

Üçüncü çözüm: Kamera’nın önbelleğini ve verilerini temizleyin

Hata mesajı tetiklenirse veya uygulamadaki bir sorundan kaynaklanıyorsa, bu sorunu çözecek çözümdür. Yaptığı şey, uygulamayı varsayılan ayarlarına sıfırlamaktır. Ayrıca, uygulamanın sorunsuz çalışması için sistem tarafından oluşturulan geçici dosyaların yanı sıra kameranızın ayarlarına ve oluşturduğu diğer dosyalara başvurabilecek veri dosyalarını da siler.

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Ana ekrandan, şuraya gidin: Ayarlar> Uygulamalar. Uygulama Yöneticisi’ne ve ardından Kamera’ya dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği TEMİZLE üzerine dokunun. Önbellek verilerini seçin. TEMİZLE üzerine dokunun. Belleğini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Cihaz aktif hale geldiğinde, hatayı tekrar tetiklemeye çalışın ve hala görünüyorsa, üçüncü taraf uygulamaların aksine, ürün yazılımını gömülü olarak gömülü olduğu için kamera uygulamasını kaldıramazsınız.

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleklerini silin

Ürün yazılımı, uygulamaların ve hizmetlerin sorunsuz çalışması için küçük geçici dosyalar oluşturur. Ancak, bu dosyalar kolayca bozulabilir ve gerçekleştiğinde böyle performans sorunları ortaya çıkabilir. Önbelleklerin silinmesi, sistem bu önbellekler silindikten sonra yeni dosyalar oluşturacağından, bunları yenileriyle değiştirmek anlamına gelir. Şimdi, tüm sistem önbelleklerini bir kerede silmek için yapmanız gerekenler:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümü bu önbellekleri yeniden oluşturacak veya yeniden oluşturacağından içeriğinin silinmesinden sonra telefonunuzun yeniden başlatılması biraz zaman alacaktır. Telefonun bir veya iki dakika boyunca logoya yapışması durumunda endişelenmeyin, silinen şeyin başarıyla değiştirilmesi için kapatmayın. Kamera bundan sonra hala kilitleniyorsa, telefonu sıfırlamanın zamanı geldi.

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Temel sorun giderme prosedürlerini zaten yaptığınız ve sorun hala sizi rahatsız etmeye devam eden bu noktada, sıfırlamayı yapmanın zamanı geldi. Bu, telefonu fabrika varsayılan ayarlarına geri döndürür ve telefonun dahili deposuna kaydedilen tüm kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi siler. Sıfırlamadan önce, bu dosyaları kaybetmemeniz için bir yedek alın. Bundan sonra, google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Şimdi, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra sorun devam ederse, donanımla ilgili bir sorun olduğu için telefonu tekrar mağazaya getirmelisiniz. Değiştirsen iyi olur.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıda bir yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Galaxy S9 hızlı şarj olmuyor, Uyarlanabilir Hızlı şarj işlemi durdu [sorun giderme kılavuzu] Samsung Galaxy S9’unuzla artık şarj olmuyor ne yapmalı? Samsung Galaxy S9 cihazınızda pil tasarrufu nasıl yapılır (Pil Tasarruf İpuçları) dondurulmuş Samsung Galaxy S9 (kolay adımlar) Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Master Samsung Galaxy S9’unuzu Sıfırlama (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’da önbellek bölümünü nasıl silebilirsiniz ve faydaları nelerdir? Samsung Galaxy S9’unuz tarafından tanınmazsa ne yapmalı senin bilgisayarın? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S9’u rasgele yeniden başlatmayı nasıl düzeltirim (kolay adımlar)