Samsung Galaxy S9 Plus akıllı telefonunuz PC'niz tarafından tanınmıyorsa ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)

Mobil cihazlarda veri yönetimi, özellikle dosya aktarımı ve ürün yazılımı güncellemeleri, bilgisayar ve belirli mobil veri yönetimi yazılımı kullanılarak yapılır. Bunu yapmak için, bir USB konektörü veya uyumlu bir veri kablosu kullanarak cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. Ancak, sürece müdahale edebilecek bazı durumlar ve / veya faktörler vardır. Ve bu, senkronizasyon sorunları olduğunda ortaya çıkar.

Bu yazıda ele alınan Samsung Galaxy S9 Plus akıllı telefonun benzer bir sorunu olduğu için cihazın bir Windows PC tarafından tanınmıyor. Samsung akıllı telefonunuzu Windows PC'nize bağlamaya çalışırken, bu sorun oluştuğunda ne yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Şimdi, başka bir şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna çözüm önerdiğimiz için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Oranlar, halihazırda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sunmuş olabileceğimiz, bu sayfada sizinkilerle benzer sorunları bulmaya çalışmamız ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmemizdir. Çalışmıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımıza ilişkin anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • PC'niz tarafından tanınamayan Galaxy S9 Plus'ınız nasıl giderilir
  • Telefonunuzdaki yazılım sorunlarını giderin
  • İlk çözüm: Yumuşak sıfırlama veya cihaz yeniden başlat.
  • İkinci geçici çözüm: Cihaz yazılımını mevcut en yeni Android sürümüne güncelleyin.
  • Üçüncü geçici çözüm: Telefonunuzda USB hata ayıklama modunu etkinleştirin.
  • PC'nizi sorun giderme
  • İlk geçici çözüm: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • İkinci geçici çözüm: Bilgisayarınızdaki diğer harici aygıtları kaldırın ve sistemi yeniden başlatın.
  • Üçüncü geçici çözüm: Güvenlik yazılımı veya güvenlik duvarını geçici olarak devre dışı bırakma
  • Dördüncü çözüm: Bilgisayarınızdaki USB sürücülerini yönetin.
   • Bizimle iletişime geçin
  • Güç seçenekleri görünene kadar Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
  • Tamam'a dokunun kapalı Güç seçin. Telefonunuz kapanıyor.
  • 30 saniye sonra, telefonunuz açılıncaya kadar Güç düğmesine tekrar basılı tutun.
  • Alternatif olarak, aşağıdaki adımları uygulayarak bir güç yeniden başlatabilirsiniz:

   1. Önce Sesi kıs düğmesine basın ve basılı tutun ve gitmesine izin vermeyin.
   2. Şimdi, ses kısma düğmesini basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun.
   3. Her iki düğmeyi de 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun.

   Yumuşak sıfırlama dahili belleğe kaydettiğiniz verileri etkilemez, dolayısıyla veri kaybına yol açmaz. Önce bunu deneyin ve sorunun giderilip giderilmediğini görmek için telefonunuzu tekrar bilgisayarınıza bağlayın.

   İkinci geçici çözüm: Cihaz yazılımını mevcut en yeni Android sürümüne güncelleyin.

   Yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımlar da suçlular arasındadır. Bunları olası tetikleyicilerden kaldırmak için, cihazınıza bir güncelleme yüklemek yardımcı olabilir. Yazılım güncellemeleri genellikle, telefon sisteminizdeki herhangi bir hatayı ve kötü amaçlı yazılımı ortadan kaldırmak için düzeltme eki içerir. Nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

   1. Ana ekranın altından yukarı doğru kaydırın.
   2. Ayarlar'a dokunun.
   3. Yazılım Güncelleme'ye gidin ve seçin .
   4. Güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğini belirleyin .

   Cihazınız, kablosuz ağ üzerinden yazılım güncellemesini indirmek ve yüklemek için yeterli güç ve hafıza alanına sahip Wi-Fi internete bağlı olmalıdır. Güncelleme dosyası indirme ve kurulumunu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Güncelleme tamamlandığında telefonunuzu yeniden başlatmayı unutmayın. Bu, tüm yeni sistem değişikliklerinin düzgün bir şekilde uygulanmasını ve dolayısıyla cihazınızın hareket etmesini önler.

   Üçüncü geçici çözüm: Telefonunuzda USB hata ayıklama modunu etkinleştirin.

   USB hata ayıklama, Galaxy S9 Plus'ınızı içeren bir Android akıllı telefondaki Geliştirici Seçenekleri veya Geliştirici Modu'nun temel özellikleri arasındadır. Geliştirici Modu etkinken, cihazınızdaki gizli özelliklere erişebilir ve gerektiğinde bunları yapılandırır veya telefonunuzu özelleştirmek isterseniz. Samsung Galaxy S9 Plus akıllı telefonunuzdaki Geliştirici Modu ve USB hata ayıklama seçeneğini nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

   1. Telefonunu aç.
   2. Ayarlar'a gidin.
   3. Aşağı kaydırın ve Cihaz Hakkında'ya dokunun .
   4. Yazılım Bilgisi'ne dokunun.
   5. Aşağı ilerleyin ve Yapı Numarası'nı bulun, ardından yedi kez dokunun.
   6. Daha sonra “Şimdi bir geliştiricisiniz” veya benzer bir şey söyleyen bir mesaj alacaksınız.
   7. Bu mesajı görürseniz Ayarlar'a geri dönün ve şimdi Geliştirici Seçenekleri menüsünü görmelisiniz.
   8. USB Hata Ayıklama dahil olmak üzere mevcut seçenekleri görmek için Geliştirici Seçenekleri üzerine dokunun . Seçeneği etkinleştirmek için tıklamanız yeterlidir.

   Bu noktada, telefonunuzu PC'nize bağlayabilmeli ve ürün yazılımı güncellemelerini ya da başka türden veri yönetimini gerçekleştirebilmelisiniz. Bu işe yaramazsa, bilgisayarınızı gidermeniz gerekir.

   PC'nizi sorun giderme

   Telefonunuzdaki yazılım sorunlarını giderdikten sonra sorun devam ederse, büyük olasılıkla sorun bilgisayar sistemindedir. Bu durumda, bu geçici çözümlerle PC'nizdeki sistem hatalarını gidermeye çalışın.

   İlk geçici çözüm: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

   Bilgisayardaki rastgele sistem hataları da senkronizasyon sorunlarına neden olabilir. Genellikle, bunlar sistemi yeniden başlatarak çözülebilir. Henüz yapmadıysanız, hatalı dosyaları dökmek ve dahili belleği temizlemek için bilgisayarınızda normal yeniden başlatma prosedürünü uygulayın.

   İkinci geçici çözüm: Bilgisayarınızdaki diğer harici aygıtları kaldırın ve sistemi yeniden başlatın.

   Bilgisayarınızın USB bağlantı noktalarına takılı olan diğer harici aygıtlar, özellikle sistem bozulduğunda da çakışmalara neden olabilir. Bunun olmasını önlemek için, herhangi bir USB cihazını bilgisayarınızdan çıkarın ve ardından telefonunuzu takın. Bu, bilgisayar sisteminin Samsung cihazınız dışında başka bir cihaz okumamasını sağlayacaktır.

   Üçüncü geçici çözüm: Güvenlik yazılımı veya güvenlik duvarını geçici olarak devre dışı bırakma

   Bazı güvenlik yazılımları, bir güvenlik tehdidi algılandığında, herhangi bir harici cihaza erişimi engelleyebilir. Telefonunuz bilgisayara USB üzerinden bağlandığında, harici bir cihaz olarak okunacaktır. Böylece, güvenlik yazılımınız tarafından engellenmiş olabilir. Bunu devre dışı bırakmak için, bilgisayarınızdaki güvenlik yazılımını geçici olarak devre dışı bırakabilir veya telefonunuza erişim izni verecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Güvenlik yazılımı ayarlarını yapılandırma ve izin verme konusunda daha fazla yardım için, yazılım geliştiricisine veya Microsoft Destek'e başvurabilirsiniz.

   Dördüncü çözüm: Bilgisayarınızdaki USB sürücülerini yönetin.

   Bir Windows PC'de USB sürücülerine erişmek ve yönetmek için, Aygıt Yöneticisi bölümüne gidin. Tüm sürücülerin bir listesi, mevcut durumları ile birlikte ekranı dolduracaktır. Bu durumda, bazı sürücülerin bilgisayarınızda güncellenmesi, kaldırılması veya yeniden yüklenmesi gerekebilir. USB sürücüleri menüsünü genişletmek ve hangi sürücülerin eylem gerektirdiğini görmek için, sürücü üstbilgilerinden önce + simgesine dokunun. X işareti, soru işareti ve üzerinde ünlem işareti olan sürücüler uygun eylemler gerektirenlerdir.

   Hangi sürücülerin kullanacağından veya yönetildiğinden emin değilseniz, daha fazla yardım için Microsoft Destek'e veya bilgisayarınızın üreticisine başvurabilirsiniz. Bilgisayarınız için Samsung aygıtınızı tanımak için gerekli sürücüleri nasıl yöneteceğiniz konusunda adım adım bir süreçte size yol göstereceklerdir.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Ayrıca kontrol etmek isteyebileceğiniz mesajlar:

   • Samsung Galaxy S9 Plus'ınızı siyah bir ekran ve yanıp sönen mavi ışıkla nasıl düzeltebilirsiniz (kolay adımlar)
   • Samsung Galaxy S9 Plus'ı nasıl çözebiliriz, yanıt vermiyor ancak mavi ışık yanıp sönüyor (kolay adımda)
   • Samsung Galaxy S9 Plus'ın "Ne yazık ki, Kişiler durdu" hatası ile kilitlenmeye devam etmesi hatası (kolay düzeltme)
   • Samsung Galaxy S9 Plus'ı “Ne yazık ki, Internet durdu” hatası göstererek nasıl düzeltebilirim (kolay adımda)
   • Samsung Galaxy S9 Plus cep telefonu sinyal kaybına neden oluyor, kesintili servis / sinyal düşüşü (kolay adım)