Samsung Galaxy S9 Plus’ı çökmeye devam eden Youtube uygulamasıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Bir uygulama Samsung Galaxy S9 Plus veya herhangi bir Android akıllı telefonda çökerse karşılaşabileceğiniz iki yaygın işaret vardır; bir hata alabilir veya uygulama açıldıktan hemen sonra kapanır. Bu yazıda benzer bir sorunun üstesinden geleceğim, ancak söz konusu uygulama, her Android cihazında Google tarafından zorunlu kılınan uygulamalardan biri olan Youtube. Sorunu ele almamız gerekiyor çünkü okuyucularımızın çoğu bu konuda şikayetçi oldu.

Yukarıda bahsettiğim işaretlerin yanı sıra, bir uygulama çökmesinin başka bir belirtisi, Youtube söz konusu olduğunda, izlediğiniz videonun belirgin bir nedenden ötürü siyaha döndüğü ve telefonunuzun birkaç saniye boyunca yanıt vermeyebileceği. “Maalesef Youtube durdu” hata mesajı da dahil olmak üzere bu sorunların çözümlerini sizinle paylaşacağım. Samsung Galaxy S9 Plus’ın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda Youtube ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bu makalenin okuyabileceği gibi okumaya devam edin size şu ya da bu şekilde yardım edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 Plus sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Galaxy S9 Plus’ta çökmeye devam eden Youtube nasıl düzeltilir?

Öncelikle, telefonunuzun ürün yazılımını değiştirdiyseniz ve sonra bu sorun başladıysa, her şeyi doğru yapıp yapmadığınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Özel bir ROM’u yanıp söntüyseniz, ‘boşlukları’ doğru taktığınızdan veya yanıp söndüğünüzden emin olun. Günün sonunda, sorun devam ederse, bu sorunu gidermek için stok ürün yazılımını geri döndürmek isteyebilirsiniz.

Şimdi, bu sorun belirgin bir neden veya sebep olmadan başladıysa, aşağıdaki çözümleri izlemenizi öneririm…

İlk çözüm: Galaxy S9 Plus’ınızı yeniden başlatın

Firmware ile ilgili bazı küçük sorunlar nedeniyle uygulamaların çöktüğü zamanlar vardır. Belleği yenilerken telefonunuzu yeniden başlatarak bunları düzeltebilirsiniz. Bu nedenle, yapmanız gereken ilk şey cihazınızı yeniden başlatmak ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek. Yeniden başlattıktan sonra, hala kilitlenip kilitlenmediğini öğrenmek için Youtube’u açın. Sesi kısma ve açma / kapatma tuşlarını 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutarak Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini de deneyebilirsiniz. Telefonunuzun belleğini yenilemesinin yanı sıra, tüm uygulamaları, hizmetleri ve temel işlevleri de yeniden yükler, böylece sorun gerçekten de bellenim veya uygulamalarla ilgili bazı küçük sorunlardan kaynaklanıyorsa, bu yöntem onu düzeltir. Ancak, Youtube bundan sonra çökmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

İkinci çözüm: Telefonu Güvenli modda çalıştırın

S9 Plus’ınızı tek başına güvenli modda başlatmak sorunu çözmez, ancak bunun nedeni size bir ipucu verecektir. Bu ortamda, tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılır, bu nedenle bunlardan biri soruna neden oluyorsa, Youtube çökmez. Telefonunuzu güvenli modda şu şekilde açabilirsiniz:

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzu bu modda kullanmaya devam edin ve sorun giderildiyse veya artık oluşmuyorsa, hangi uygulamanın neden olduğunu bulun ve kaldırın.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun.

Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu belirlemek, çoğu kullanıcı için genellikle zordur. Bu nedenle, en son yüklediğiniz veya sorundan önce yüklediğiniz uygulamaları kaldırmanız gerekir. Ancak, sorun bu modda bile devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Youtube’u sıfırla

Sıfırlama ile uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeyi kastediyorum. Bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına veya yapılandırmasına geri getirecektir, böylece sorun sadece uygulama ile sınırlıysa, bu prosedür düzeltir. Bunu yaparak dosyalarınızdan hiçbirini kaybetmezsiniz ve verileriniz için de güvenlidir:

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Ana ekrandan, şuraya gidin: Ayarlar> Uygulamalar. Uygulama Yöneticisi’ne ve sonra Youtube’a dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği TEMİZLE üzerine dokunun.

Bunu yaptıktan ve uygulama hala çöktükten sonra, sorunun bellenimde olması ve sonraki çözümleri yapmayı denemek mümkündür.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Bu yöntem, sistem tarafından oluşturulan ve herhangi bir nedenle bozulmuş olabilecek tüm geçici dosyaları siler. Her önbelleğe erişiminiz yok, bu yüzden hepsini bir kerede silmeniz gerekiyor ve bunu şu şekilde yapıyorsunuz:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Uygulama bundan sonra hala kilitleniyorsa, düzeltmek için Ana Sıfırlama işlemini yapmanız gerekir, çünkü şimdi açık bir şekilde, hala küçük olmasına rağmen bir bellenim sorunu.

Beşinci çözüm: Ana Sıfırlama yapın

Bu sadece uygulama veya bellenim ile ilgili bir sorunsa, sıfırlama sorunu düzeltir. Ancak, silinecek olan önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Bundan sonra, S9 Plus’ınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu makalede size yardımcı olabiliriz. Size yardımcı olmamızı istediğiniz başka sorunlarınız varsa, bizimle iletişime geçmekten veya aşağıya yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy S9 Plus açılmayacak şekilde nasıl giderilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ınız yavaş çalışmaya başlarsa ne yapmalı (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ınızı Black Screen of Death (kolay adımlar) ile düzeltme Samsung Galaxy S9 Plus’ta Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Ana Sıfırlama nasıl yapılır ve ne zaman kullanılır Samsung Galaxy S9 Plus’ta kilitlenmeye devam eden Spotify nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ta kilitlenmeye devam eden Facebook uygulaması nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy S9 Plus e-posta kurulum hatası: “Bu kullanıcı için kullanıcı adı veya şifre yanlış veya POP3 / IMAP erişimi açık değil.”