Samsung Galaxy S9 Plus’ınızda kilitlenmeye devam eden Google Haritalar nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

“Ne yazık ki, Haritalar durdu!” – Çeşitli Android tabletlerde ve akıllı telefonlarda her zaman meydana gelebilecek rezil bir hata ve Samsung Galaxy S9 Plus bir istisna değildir. Görünüşe göre, muhtemelen diğer bazı sahte uygulamalar, yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımlar veya telefondaki sistem hataları tarafından tetiklenen bir yazılım sorunu. Bu tür bir hataya sahip ağ ile ilgili uygulamalar için, sunucu sorunları da aynı şekilde altta yatan neden olabilir. Ancak iyi olan şey, bu gibi hataların tipik olarak düzeltilebilir olmasıdır. Tek yapmanız gereken, nihayetinde çözünürlük elde edene kadar bazı geçici çözümler uygulamaktır. Bu bağlamda, Samsung Galaxy S9 Plus’ta sık sık çökmeler de dahil olmak üzere Google Haritalar hatasıyla başa çıkmak için önerilen bazı prosedürler ve potansiyel çözümler yer almaktadır. Okuyun ve bunlardan herhangi birinin size yardımcı olup olamayacağını deneyin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 Plus sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın.

Küçük yazılım hataları ve uygulama hataları da dahil olmak üzere en basit çözüm, cihazın yeniden başlatılması veya yazılımdan sıfırlanmasıdır. Birçok kişi, iOS veya Android cihazlarda farklı yazılım sorunları ile uğraşırken bu yöntemi yararlı bulabildi, bu nedenle bu yöntemi atlamamalısınız. Yeni başlayanlar için, yeni Samsung S9 Plus el cihazında yumuşak sıfırlama veya yeniden başlatma şu şekilde yapılır:

  Güç düğmesini basılı tutun. Kapat seçeneğine dokunun. Onaylamak için tekrar Kapat seçeneğine dokunun. 30 saniye sonra, telefonunuz açılana kadar Güç düğmesini tekrar basılı tutun.

Alternatif olarak, donanım tuşlarıyla yazılımdan sıfırlama yapabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Güç ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda 45 saniyeye kadar basılı tutun. Samsung logosu göründüğünde her iki düğmeyi de bırakın.

Bunun, telefonunuzun Google Haritalar’ındaki sorunu çözüp çözmediğine bakın.

İkinci çözüm: Tüm arka plan uygulamalarını kapatmaya zorlayın.

Pilin bitmesi dışında, uygulama çökmeleri, durgunluk ve diğer sorunlar da, özellikle herhangi biri bozulduğunda arka plan uygulamalarına atfedilebilir. Google Haritalar ile uğraştığınız sorunun, telefonunuzda kilitlenmeye devam etmesini sağlamak için arka plan uygulama hatalarına bağlı olmadığından emin olmak için hepsinin şimdi çalışmamasını sağlayın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Telefonunuzun sol alt köşesindeki Son uygulamalar tuşuna dokunun ve basılı tutun. Bunu yaptığınızda, son uygulamaların önizlemeleri açılır. Google Haritalar’ı bulun ve kapatmak için sağa kaydırın. Alternatif olarak, uygulamayı kapatmak için X işaretine dokunun. Arka planda çalışan birden fazla uygulamanız varsa, TÜMÜNÜ KAPAT seçeneğine dokunun.

Arka plan uygulamalarını kapattıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Bu, telefonunuzun dahili belleğinde biraz yer açmanıza yardımcı olur.

Üçüncü çözüm: Google Haritalar’ın en son sürümüne güncelleyin.

Uygulamaların güncel tutulması, bunların tümünü optimize edilmiş, kararlı ve hatasız tutmak için önemle tavsiye edilir. Telefonunuzda otomatik güncelleme seçeneğini etkinleştirmediyseniz, Google Haritalar da dahil olmak üzere uygulamalarınıza uygulamak için mevcut güncellemeleri manuel olarak kontrol etmeniz gerekir. Samsung S9 Plus’ınızdaki uygulama güncellemelerini kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan boş bir yere kaydırarak Uygulamalar ekranını açın. Play Store’a dokunun. Menü-> Uygulamalarım’a gidin. Google Haritaları da dahil olmak üzere uygulamalarınız için kullanılabilir güncellemeler olup olmadığına bakın. Yeni güncellemeler yüklemek için Google Haritalar’ın yanındaki Güncelle’ye dokunun. Birden fazla güncelleme görürseniz, Tüm uygulamaları bir kerede mevcut güncellemelerle güncelleme seçeneğine hafifçe vurun.

Tüm uygulama güncellemelerini yükledikten sonra, son değişiklikleri uygulamak için telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından, zaten iyi ve kararlı çalışıp çalışmadığını görmek için Google Haritalar’ı açın.

Dördüncü çözüm: Google Haritalar veya Haritalar uygulama önbelleğini ve verilerini temizleyin.

Haritalar veya Google Haritalar uygulamasından önbellek ve verilerin temizlenmesi, uygulamada depolanan bozuk önbellek veya geçici dosyalar tarafından tetiklenirse sorunu çözebilir. Samsung S9 Plus’ınızdaki uygulama önbelleğini ve verilerini nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırarak Uygulamalar ekranını açın. Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar’a dokunun. Listeden Google Haritalar veya Haritalar’ı seçin. Depolama’ya dokunun. Uygulamadaki geçici veri deposunu silmek için Verileri Temizle seçeneğini belirleyin. Sil’e dokunarak işlemi onaylayın.

Alternatif olarak, cihazınızın depolama alanındaki tüm önbellek dosyalarını ve verileri temizleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırarak Uygulamalar ekranına erişin.Ardından Ayarlar’a dokunun. Cihaz bakımı’nı seçin. Sağ alt kısımdaki Depolama’ya dokunun. Son olarak Şimdi Temizle’ye dokunun.

Önbelleği ve verileri Google Haritalar’dan sildikten sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse, devam edin ve diğer çözümleri deneyin.

Beşinci çözüm: Samsung S9 Plus’ınızdaki önbellek bölümünü silin.

Önbellek bölümünü silmek başka bir önbellek temizleme prosedürüdür, ancak bu kez telefonun sistem bölümünde. Tıpkı uygulamanın önbelleği gibi, sistem bölümünde depolanan geçici dosyalar da bozulduğunda benzer sorunlar oluşturabilir. Bunu olası tetikleyicilerden çıkarmak için Samsung S9 Plus’ınızdaki önbellek bölümünü aşağıdaki adımlarla silebilirsiniz:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby / Home tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. 30 için ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı görüntülenecektir – Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden 60 saniye önce. Verilen seçeneklerden önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve ardından Önbelleği silme bölümü tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlamanın aksine, önbellek bölümünü silmek, verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi dahili depolama biriminden silmez, bu nedenle herhangi bir veri kaybına neden olmaz. Bununla birlikte, sorun önceki işlemden sonra da devam ederse, fabrika verilerine sıfırlamaya başvurmayı düşünmeniz gerekebilir.

Diğer seçenekler

Özellikle cihazınıza yeni bir yazılım güncellemesi yükledikten sonra Google Haritalar uygulaması çökmeye başladıysa operatörünüze veya Samsung Destek birimine başvurun. Güncelleştirmenin düzeltme amaçlı düzeltme eki gerektiren bazı hatalar içermesi mümkündür. Alternatif olarak, uygulamanın içinden karmaşık yazılım hatalarını gidermek ve bunlarla başa çıkmak için daha gelişmiş çözümler gerçekleştirme konusunda daha fazla yardım için Google Destek ekibine ulaşabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy S9 Plus açılmayacak şekilde nasıl giderilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ınız yavaş çalışmaya başlarsa ne yapmalı (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ınızı Black Screen of Death (kolay adımlar) ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ta Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Ana Sıfırlama nasıl yapılır ve ne zaman kullanılır Samsung Galaxy S9 Plus’ta kilitlenmeye devam eden Spotify nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ta kilitlenmeye devam eden Facebook uygulaması nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]