Samsung Galaxy S9 Plus’ınızı Black Screen of Death ile nasıl düzeltebilirsiniz (kolay adımlar)

Samsung Galaxy S9 Plus, gerçekten etkileyici donanım özellikleri ve etkileyici özelliklerle doludur, ancak diğer tüm akıllı telefonlar gibi, her zaman bir sorunun ortaya çıkabileceği bir zaman gelir. Okuyucularımıza ücretsiz destek sağlamaya başladığımızdan beri, zaten en yaygın olan binlerce sorunla karşılaştık ve telefonun, Ölüm Siyah Ekranı (BSoD) dahil olmak üzere telefonun açılması veya önyükleme yeteneği ile ilgili.

BSoD, telefonun kendi kendine kapandığı ve artık açılmayacağı izlenimi bırakan boş ve tepkisiz bir ekranla karakterize edilir. Bununla birlikte, deneyimlerimize dayanarak, cihaz kendi gücünüzü arayabilir veya bir mesaj gönderirseniz, cihazın zilini duyabileceğiniz, ancak ekranın hala siyah ve yanıt vermediği konusunda hala açık olabilir. Sorun, telefonun şarj olma kapasitesini de etkileyebilir, bu nedenle şarj cihazına bağlarsanız yanıt vermez.

Bu yazıda, Galaxy S9 + sorun gidermemizin konusu olmasıyla bu sorunu çözeceğim. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, okumaya devam edin, çünkü size bir şekilde yardımcı olabilir.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 Plus sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Galaxy S9 Plus, Black Screen of Death ile nasıl düzeltilir?

Telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlamak için her zaman kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Telefonda BSoD varsa, sorunun donanımda olabileceğini düşünmek için her zaman cazip davranıyoruz, ancak çoğu zaman değil. Aslında, sorun donanımdan ziyade donanım yazılımı tarafındadır. Söylemeye gerek yok, birisinin yardımı olmadan kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Tüm bu söylenenlerle, bu konuda ne yapmanızı öneririm:

Zorla Yeniden Başlatma

Pil çekme prosedürüne aşina iseniz, genellikle çıkarılabilir pilleri olan telefonlara yaparız, bu onun karşılığıdır, ancak bunu sadece S9 Plus gibi çıkarılamayan pillere sahip telefonlara yapabilirsiniz.

    Sesi azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Kombinasyon, telefonunuzda sabit kablolanmıştır, bu nedenle doğru bir şekilde yapıldığı sürece ona yanıt verecektir. Telefonunuz hala yanıt vermiyorsa, emin olmak için birkaç kez daha deneyin veya aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Temel olarak ilk prosedürle aynıdır, çünkü güç tuşundan önce sesi kısma düğmesine bastığınızdan emin olun, aksi takdirde Zorunlu Yeniden Başlatma ile sonuçlanmaz ve cihazınız hala yanıt vermeyebilir. Doğru yaptığınızdan emin olduktan ancak cihazınız hala çalışmıyorsa, alternatif çözümü deneyin.

Alternatif çözüm

Bataryanın tamamen boşalması ve telefonun kendi kendine kapanmaması da mümkündür ve bu durum bir sistemin çökmesine neden olabilir. Bir ürün yazılımı çökmesi durumunda, telefon onunla yaptığınız her şeye cevap vermeyecektir, şimdi çökmeye boşalmış bir pil eşlik ederse ne olacağını hayal edin.

Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, işte bu konuda yapmanız gerekenler…

    Şarj cihazını çalışan bir AC prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu bağlayın (kablolu şarj cihazını kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim) .Telefonun şarj işaretlerini gösterip göstermediğine bakılmaksızın, en az on dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Şimdi, ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun, ancak bu kez cihaz şarj cihazına bağlıyken.

Bu çözümler, ürün yazılımı ve hatta donanımdaki küçük sorunları çözmek için fazlasıyla yeterlidir. Ancak, Samsung Galaxy S9 Plus’ınız tüm bunları yaptıktan sonra hala yanıt vermiyorsa, teknolojinin sizin için kontrol etmesi için mağazaya geri göndermelisiniz. Sorunun devam etmesi durumunda değiştirme için pazarlık yapmalısınız.

Umarım çözümlerimiz sizin için çalışır. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka şeyler varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıdaki bölümde yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.