Samsung Galaxy S9 Plus’ınızı siyah bir ekran ve yanıp sönen mavi ışıkla nasıl düzeltebilirsiniz (kolay adımlar)

Samsung Galaxy S9 Plus gerçekten etkileyici bir donanıma sahip ve daha düşük özelliklere sahip diğer telefonlardan daha iyi performans göstermesi bekleniyor, ancak gerçek şu ki mükemmel değil ve bazı temel işlevlerini yerine getiremediği zamanlar olacaktır. Bu cihazla ilgili aldığımız en yaygın şikayetler arasında performansıyla ilgili bir şey var. Bazı sahipler artık yanıt vermeyen veya açılmayan birimleri hakkında rapor verdiler. Ama bu yazıda, başka bir ortak sorunla ilgileneceğim; yanıp sönen mavi ışık ile siyah ekran.

Yanıp sönen mavi ışık aslında okunmamış mesajlarınız veya bildiriminiz hakkında sizi bilgilendiren bildirim LED’i iken, siyah ekran ürün yazılımı ile ilgili bir sorun veya donanımla ilgili bir sorun olabilir. Mesele şu ki, sorunun ne hakkında olduğunu tam olarak bilmiyoruz, bu yüzden nedenini belirlemek ve telefonunuzu mükemmel durumuna geri getirecek bir çözüm formüle etmek için bazı temel sorun giderme işlemleri yapmak gerekiyor. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorunları yaşıyorsanız, bu makale bir şekilde size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 Plus sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Galaxy S9 Plus’ı siyah ekran ve yanıp sönen mavi ışıkla düzeltme

Telefonunuz yanıt vermiyor olduğu için çok ciddi bir donanım sorunu gibi görünebilir, ancak gerçekte, çoğu zaman, ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorundur. Cihazınızın fiziksel ve / veya sıvı hasarı yoksa. Örneğin, bu sorun telefon sert bir yüzeye düştükten sonra başladıysa, bu muhtemelen fiziksel bir sorundur ve ekran etkilenmiş olabilir. Telefon uzun süre suya batırılırsa ve sonra sorun ortaya çıkarsa, bu açıkça bir sıvı hasarıdır.

Herhangi bir fiziksel ve sıvı hasarı durumunda, bir teknisyenin sorunun ne kadar ciddi olduğunu belirleyebilmesi için telefonunuzu hemen mağazaya getirmeniz en iyisidir. Ancak, bu sorun belirgin bir neden veya neden olmadan başladıysa, büyük olasılıkla sadece bir ürün yazılımı çökmesinden kaynaklanır ve işte bu konuda yapmanız gerekenler:

Galaxy S9 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Daha önce de söylediğim gibi, bu sadece bir ürün yazılımı çökmesi ama elbette başka bir şey de olabilir. Ancak, bu olasılığı göz ardı etmemiz gerekiyor çünkü geçmişte ele aldığımız benzer vakaların çoğu aynı konuya işaret ediyor. Sadece bir ürün yazılımı çökmesi olsaydı, Zorunlu Yeniden Başlatma bunu düzeltir ve telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlar. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi kısma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Pil çekme prosedürüne aşina iseniz, genellikle çıkarılabilir pilleri olan cihazlara yaparız, bu da buna eşdeğerdir. Pil bağlantısını keserek simüle ederek telefonunuzun belleğini yenileyecek ve ayrıca tüm uygulamalarınızı, hizmetlerinizi ve temel işlevlerinizi yeniden yükleyecektir. Çoğu zaman, düzeltmek için yapmanız gereken tek şey budur, ancak telefon bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, aşağıdakileri yapmayı deneyin:

    Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve gitmesine izin vermeyin.Ses azaltma tuşuna basarken, güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye basılı tutun.

İLGİLİ YAZILAR:

    Tamamen ölmüş ve açılmayacak Samsung Galaxy S9 Plus ile ne yapmalı (kolay adımlar) Çözüldü Su Teması Sonrası Samsung Galaxy S9 + Nem Tespit Hatası Hatanın kendi kendine yeniden başlatılan Samsung Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Çok yavaş şarj olan bir Samsung Galaxy S9 Plus’ı düzeltme (kolay adımlar) Açılmayan Samsung Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzda hala siyah ekran ve mavi ışık yanıp sönüyorsa, sorun başka bir şey olabilir. Ancak mesele, mavi ışığın telefonunuzun gerçekten açık olduğunu ve yalnızca ekranın veya ekranının yanıt vermediğinin bir göstergesi olmasıdır. Bununla birlikte, bunun doğru olup olmadığını daha fazla belirlemek için yapmanızı istediğim bir şey var …

    Telefonun daha iyi veya daha iyi ses çıkıp çıkmadığını öğrenmek için kendi numaranıza bir kısa mesaj gönderin, telefonun çaldığını veya çalındığını görmek için numaranızı arayın. Ayrıca, şarj cihazına yanıt verip vermediğini görmek için telefonunuzu şarj etmeyi de deneyebilirsiniz. Yanıp sönen mavi ışık bir işaret veya kısa devre olabilir ve bu durumda cihazı tekrar mağazaya veya mağazaya getirmelisiniz.

Telefonunuz çalarsa ancak yine de bir sorun olan ekran olamayacağından zorunlu yeniden başlatma prosedürüne yanıt vermezse aynı işlemi yapın, güç tuşunun da bir sorunu olabilir. Bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi daha iyidir.

Umarım size şu ya da bu şekilde yardımcı olabiliriz. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız veya endişeleriniz varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıda bir yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

    Samsung Galaxy S9 Plus’ta Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Master Sıfırlama nasıl yapılır ve ne zaman kullanılırYeni bir güncelleme yükledikten sonra aşırı ısınan bir Samsung Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Çok şarj olan bir Samsung Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir Bir güncellemeden sonra yavaş yavaş (kolay adımlar) Artık yanıt vermeyen donmuş Samsung Galaxy S9 Plus’ınızı nasıl çözersiniz (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ınız bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı? [Sorun giderme kılavuzu]