Samsung Galaxy S9 Plus’ta çökmesini sağlayan Facebook uygulaması nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]

Uygulamaları kilitlemeyle ilgili sorunlar, uygulamadaki veya telefon sisteminin kendisindeki hatalar da dahil olmak üzere birçok faktöre bağlanabilir. Bir uygulama ne kadar sağlam olursa olsun, bir noktada hala böyle bir sıkıntıya neden olabilir. Nitekim, birçok akıllı telefon kullanıcısı, bu cihazdan genellikle yeni uygulamalar ve ürün yazılımı güncellemeleri yükledikten sonra şikayetçi olmuşlardır. İşte bu yazımda, Samsung Galaxy S9 Plus cep telefonunda çökmeye devam eden Facebook uygulamasıyla ilgili benzer bir sorunu ele alacağım. Okuyun ve bu sorunun ortaya çıkmasına neden olanları ve kullanıcıların sorunu çözmek için ne yapması gerektiğini öğrenin.

Sorun çözme uygulamaları, telefondaki yetersiz bellekle de ilişkilendirilebilir. Elinizde olanın, büyük depolama kapasitesi olan yeni ve güçlü bir cihaz olduğu göz önüne alındığında bu durum böyle olmayabilir, ancak mevcut hafıza durumunu kontrol etmekten zarar görmez. Bunu yapmak, sorunun yetersiz depolama alanıyla ilgisi olmamasını sağlar. Dahili bellekte her şey yolundaysa ve Facebook hala Galaxy S9 Plus’ınızda çöküyorsa, devam edin ve aşağıdaki geçici çözümlerle sorunu giderin.

Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy S9 Plus sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S9 Plus çökmesini tutar Facebook uygulaması ile nasıl düzeltilir

İşte Facebook Galaxy S9 Plus’ınızı çökertmeye devam ederse yapmanız gerekenler…

Facebook uygulamasından çıkın ve yeniden başlatın.

Herhangi bir uygulama zaman zaman düzensiz olabilir ve Facebook muafiyet değildir. İlk kez, uygulamaların çökmesi ile ilgili sorun, uygulamadan çıkmaya ve ardından uygulamayı yeniden başlatmaya zorlanarak çözülebilir. Bunu yaptıktan sonra genellikle işler normale döner. Bu nedenle, aynı zamanda bir atış değerinde. Bununla birlikte, genellikle yaptığınız gibi Facebook uygulamasından çıkmanız veya kapatmanız yeterli.

Son uygulamaların temizlenmesi de yardımcı olabilir. İşte böyle yapılır:

  Ekranın sol alt köşesindeki Yeni uygulamalar tuşuna dokunun ve basılı tutun. Bunu yapmak, son kullanılan uygulamaların bir listesini açar. Tek bir uygulamayı kapatmak için, sadece sağa kaydırın veya X’e dokunun. Tüm son uygulamaları bir kerede kapatmak için Tümünü Kapat seçeneğine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, Facebook’u yeniden başlatın ve daha önce işe yarayıp yaramadığını kontrol edin.

Telefonunuzu yeniden başlatın (sıfırlama).

Hafif sıfırlama veya yeniden başlatma, küçük yazılım hataları ve aksaklıkların neden olduğu çeşitli cihaz sorunlarına en basit ve en etkili çözüm olarak kabul edildi. Cihazınıza temiz bir başlangıç yapmak için en kolay yoldur. Bu sırada kritik verileri kaybetme endişesi duymanıza gerek yok. Bu yüzden henüz yapmadıysanız, devam edin ve Galaxy S9 Plus’ınızı yeniden başlatın veya yumuşak bir şekilde sıfırlayın. İşte nasıl:

  Ekranda menü görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın. Menü seçeneklerinden Kapat’ı seçin. Sonra Tamam düğmesine dokunun. Telefonunuz kapanacaktır. 30 saniye sonra, telefonunuz açılıncaya kadar Güç düğmesine tekrar basın.

Facebook çöktükten sonra ekranın tepkisizleşmesi durumunda, zorunlu bir yeniden başlatma gerekli olacaktır. Yumuşak sıfırlama ile aynı işlevi görür, ancak biraz farklı bir şekilde gerçekleştirilir. İşte nasıl:

Güç ve Sesi Azaltma düğmelerine aynı anda 45 saniye kadar veya telefonun gücü dolana kadar basılı tutun.

Süreçte hiçbir veri etkilenmeyecek, böylece tüm kişisel bilgileriniz daha sonra eksiksiz kalacaktır.

Facebook güncellemelerini kontrol edin ve yükleyin.

Diğer sağlam uygulamalarda olduğu gibi, Facebook da sistemi optimize edilmiş ve güncel tutmak için Facebook uygulama geliştiricileri tarafından yapılan periyodik güncellemeleri alır. Uygulamayı milyonlarca insanın kullandığı gerçeği göz önüne alındığında, geliştiricilerin onu heyecan verici ve istikrarlı tutmaları makul. Galaxy S9 Plus’ınızdaki en son Facebook uygulaması güncellemesini kontrol etme yöntemi:

  Ana Ekrandaki boş bir noktaya kaydırarak Uygulamalar tepsisini açın. Play Store uygulamasını açmak için dokunun. Menu’yü uygulayın. Uygulamalarım’a gidin. Birden fazla uygulama güncellemesi varsa, Bir kerede tüm uygulamaları güncelle seçeneğini seçin. Uygulamaları otomatik olarak güncellemek için, Menü-> Ayarlar-> seçeneğine gidin, ardından Uygulamaları otomatik güncelle seçeneğini seçin.

Facebook uygulamasını güncelledikten sonra, cihazınızı yeniden başlatın ve ardından sorunu çözüp çözmediğini görmeye çalışın.

Facebook’ta önbelleği ve verileri temizleyin.

Önbellek, Facebook uygulaması hafızasında saklanan geçici dosyalara ve verilere aittir. Bu dosyalar önceki giriş bilgilerinizden, tarama verilerinden ve uygulamada daha önce kullandığınız diğer bilgilerden oluşur. Bu geçici dosyalar gelecekte aynı bilgilerin daha hızlı yüklenmesi için saklanır. Bu, hızlı yükleme açısından avantaj sağlarken, aynı şekilde bu geçici dosyaların herhangi biri çöktüğünde veya bozulduğunda da bu soruna neden olabilir. Bu, uygulama önbelleğinin ve verilerin silinmesi gerektiğinde gerçekleşir. İşte böyle yapılır:

  Giriş ekranında boş bir noktada yukarı kaydırın. Bunu yapmak Uygulama tepsisini açacaktır. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar öğesine dokunun. Listede Facebook uygulamasını seçmek için dokunun. Facebook aygıtınıza önceden yüklenmiş olarak gelirse, Menü-> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Depolama alanına dokunun. Önbelleği Temizle öğesine dokunun. Verileri Temizle öğesine dokunun. Bu seçeneği belirlemek, Facebook giriş bilgilerinizi, aramalarınızı ve uygulamada kullandığınız önceki verileri siler. Son olarak, onaylamak için Sil’e dokunun.

Telefonunuzu yeniden başlatın, ardından Galaxy S9 Plus’ınızda Facebook uygulamasını yeniden başlatın. Giriş bilgilerinizi girmeniz ve tekrar hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.

Facebook’u kaldırın ve yeniden yükleyin.

Özellikle önceki tüm yordamları yorduktan sonra sorun devam ederse Facebook uygulamasını cihazınızdan kaldırmanız gerekebilir. Uygulamanın kendisinin önceki geçici çözümler tarafından giderilemeyen bazı ciddi hatalar tarafından vidalanması mümkündür. Bunun bir çözümü, uygulamayı silmek ve daha sonra Facebook uygulamasının en son sürümünü cihazınıza indirmek ve kurmaktır. Bu şekilde, her şeyin taze ve böceklerden uzak olması gerekiyordu. İşte yapmanız gerekenler:

  Uygulama tepsisini açmak için Ana ekranda boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar’a dokunun. Listede Facebook’u seçin. Uygulamayı kaldırın seçeneğini seçin. Sonra onaylamak için Tamam’a dokunun.

Facebook’u başarıyla kaldırdıktan sonra, cihazınızı yeniden başlattıktan sonra Google Play Store’a geri dönün. Facebook’u cihazınıza indirin ve yükleyin, sonra nasıl çalıştığını görün.

Galaxy S9 Plus’ınızdaki önbellek bölümünü silin.

Uygulamaların yanı sıra, telefonunuz geçici dosyaları sistem önbelleği bölümü adı verilen bir dizinde de saklar. Ve tıpkı uygulamalardaki gibi, sistem önbellek bölümündeki geçici dosyalar ve veriler de çökebilir veya bozulabilir. Bu olduğunda, telefondaki bazı sistem işlevleri düzensizleşiyor. Sistemin tamamı olmasa da sorunlar bazı uygulamalarda ortaya çıkabilir. Bunun nedeni, Galaxy S9 Plus’ınızdaki önbellek bölümünü silmek potansiyel bir çözüm olabilir. İşte böyle yapılır:

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç, Bixby ve Güç düğmelerini birkaç saniye aynı anda basılı tutun. Android logosu göründüğünde üç düğmeyi de bırakın. Daha sonra yaklaşık 30 saniye boyunca “Sistem güncellemesini yükleme” yazan bir mesaj göreceksiniz. Ekranda Android sistemi kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden 60 saniye önce. Verilen seçeneklerden Önbellek Bölümünü vurgulamak veya seçmek için Ses Kısma düğmesine birkaç kez basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulamak / seçmek için seçimini onaylamak için Güç düğmesine basın. Telefonunuz daha sonra önbellek bölümünün silinmesini başlatır. Tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Aygıtınızı yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Facebook’u başlatın ve kullanın ve bu sefer nasıl performans gösterdiğini görün.

Facebook Yardım Merkezi ile iletişim kurun

Facebook Yardım Merkezine ulaşabilir ve uygulamalarıyla ilgili probleminizi artırabilirsiniz. Bu şekilde konunun tam olarak farkında olabilirler ve büyük olasılıkla hızlı onarım için öncelikli problemler listesine dahil etmişlerdir. Facebook uygulaması ve diğer üçüncü taraf uygulamalar için hata düzeltmeleri genellikle güncellemeler aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu nedenle uygulamanızı güncel tutmak şiddetle tavsiye edilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da bizi takip ederek sözcüğü yayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy S9’unuzu Güvenli modda nasıl yeniden başlatabilir ve sorunlu uygulamaları nasıl kaldırabilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 üzerinde çökmeye devam eden Facebook nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Samsung Galaxy S9 üzerinde çökmesini tutan Facebook Messenger nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Nasıl Fabrika Ayarlarına Sıfırla veya Samsung Galaxy S9 Plus’ta Ana Sıfırlama işlemini gerçekleştirin ve ne zaman kullanmalısınız Samsung Galaxy S9’daki önbellek bölümünü nasıl silebilir ve faydaları nelerdir? Samsung Galaxy S9 bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Ölümün Siyah Ekranı sorunuyla Samsung Galaxy S9 nasıl giderilir (kolay adımlar)