Samsung Galaxy S9 + Pop Up Ads Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # S9 +, bu yılın başlarında piyasaya çıkan ve en kullanışlı özelliklere sahip en yeni amiral gemisi akıllı telefon modelidir. Bu artı model olduğundan, normal S9 modelinden çok daha büyük bir ekrana sahip. Bu telefon büyük bir 62 inç Süper AMOLED ekran kullanırken, kaputun altında 4GB RAM ile birlikte Snapdragon 845 işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S9 + pop-up reklam alma sorununu ele alacağız.

Samsung Galaxy S9 + veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 + Pop Up Ads Nasıl Onarılır

Sorun: USAToday gibi internet sitelerine eriştiğimde bir pop-up almaya devam edin. Birkaç dakika sonra bir pop-up oluşacak ve www.breakingbuzzfeed.com adresinden geldiğini söylüyor. Sadece çarkı döndürmem gerek. Ekrandan çıkmamın yolu yok. Ekranımı tamamen yakalar ve hiçbir “düğme” artık çalışmaz. Şimdiye kadar, çıkmak için bulduğum tek yol, kelimenin tam anlamıyla telefonu kapatmak ve yeniden başlatma yapmaktır. Tabii ki, bu tamamen sinir bozucu. Ben sadece bu pop-up tamamen görünmesini engelleyebilir, bu harika olurdu. Kelimenin tam anlamıyla SADECE 2 hafta önce BU TELEFON VAR ve bu aptal açılır pencere hemen görünmeye başladı. Yani, bunu elde etmek için bir şey indirdiğimi sanmıyorum… zaten orada olmalıydı.

Çözüm: Bu sorunu gidermeden önce yapmanız gereken ilk şey, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmaktır. Bir güncelleme varsa, önce telefonunuza indirin ve yükleyin.

Telefonunuzun pop-up reklamlar almasının ana nedenlerinden biri, bu soruna neden olan bir uygulamayı indirmiş olmanızdır. Bu genellikle uygulamayı üçüncü taraf kaynağından indirirseniz veya pap’ın APK dosyasını doğrudan telefonunuza yüklerseniz olur. Yalnızca Google Play Store’dan uygulama almak, pop-up reklam almayı önlemenin bir yoludur, ancak Play Store’da bulunan bazı uygulamaların bu soruna neden olabileceği durumlar da vardır. Bu sorunu çözmek için aşağıda listelediğimiz sorun giderme adımlarını izleyin.

Pazarlama Bilgilerini Devre Dışı Bırak

Samsung’un telefon hedefli reklamlarınızı push bildirimleri, e-posta veya SMS yoluyla göndereceği durumlar vardır. Bu reklamları almak istemiyorsanız, telefonun pazarlama bilgileri ayarını kapatmanız gerekir.

    Galaxy S9’unuzdaki Ayarlar uygulamasına gidin. Genel Yönetimi bulmak ve açmak için aşağı kaydırın.Pazarlama bilgileri seçeneğinin devre dışı olduğundan emin olun.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Yukarıdaki adım sorunu çözemezse, bir sonraki adım indirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir. Bunu, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatarak yapabilirsiniz.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Açılır reklamlar bu modda görünmezse, sorun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Hangi uygulamanın bu soruna neden olduğunu bulmanın bir yolu, aşağıda listelenen adımları takip etmektir.

    Telefonunuzun ana ekranından Google Play Store uygulamasını açın Ekranın üst kısmındaki arama çubuğunu kullanarak şüpheli üçüncü taraf uygulamanıza bakın. Yüklü düğmesinin altındaki uygulama açıklamasında “Reklam içerir” yazıyorsa, bu uygulama büyük olasılıkla reklamların rastgele pop-up’ına neden olur. Bu uygulamayı ve telefonunuza yüklediğiniz uygulamaları kaldırın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Telefon Güvenli Mod’da başlatıldığında pop-up reklamların görünmeye devam etmesi durumunda, şu anda yapılacak en iyi şey fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndüreceğinden, bu adımı uygulamadan önce telefon verilerinizi yedeklemek iyi bir fikirdir.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.