Samsung Galaxy S9 Rastgele Aramalar Yapma Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # S9, tüketiciler arasında oldukça popüler olan bu yıl piyasaya sunulan bir amiral gemisi. Yapı kalitesinden başlayarak donanım bileşenlerine geçerek, cihaz açık bir şekilde oldukça iyi tasarlandı. Mükemmel özelliklerinden bazıları 5.8 inç Süper AMOLED ekran, 4 GB RAMli Snapdragon 845 işlemci ve sadece birkaç isim vermek için değişken diyafram arka kamerasıdır. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, rastgele arama yapma sorunu çıkaran Galaxy S9 ile ilgileneceğiz.

Bu konuda bir Samsung Galaxy S9 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 Rastgele Aramalar Yapma Nasıl Onarılır

Sorun: Bir hafta önce galaksimin s9’unu aldım, bu gece evimdeyken telefonum çaldı ve annemin aradığını gördü .. Cevap verdi ve neden onu aradığımı sordu? Onu aramadığımı ve ondan bir aramayı cevapladığımı söyledim. Bu yüzden ikimiz de kapattık, beni kazayla aradığını varsaydım. Ben odamda telefon sol ve telefon babamın telefon çalıyordu ve ben arıyordum dedi millet ile konuşmak için diğer odaya yürüdü! Telefonumu üzerimde bile yok dedim, orası odamda. Annem benden iki cevapsız arama daha yaptığını söyledi. İşleri daha da tuhaf kılan şey, babamın s9 numaramdaki numarasının henüz bulunmaması, ancak telefonun beni aradığını ve arayan kimliğimin onun gibi gösterdiğini mi gösteriyor? Bunun nasıl mümkün olabileceği ya da neler olabileceği konusundaki fikirlerini tamamen yitiriyorum? Andy yardım büyük takdir olurdu!

Çözüm: Normalde, bir arama yapmak için cihazı tetiklemediği sürece telefonunuz kendi başına bir arama yapmamalıdır. Aşağıda, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken sorun giderme adımlarından bazıları verilmiştir.

Kasayı ve ekran koruyucuyu çıkarın

Telefonunuzun bir kılıfı ve ekran koruyucusu varsa, soruna neden olabileceği için bunları kaldırmanızı öneririm. Sorunun hala devam edip etmediğini gözlemlemeye çalışın

Doğrudan Arama özelliğini devre dışı bırakın

Doğrudan Arama özelliği, telefonu kulağınıza yakın tutmanıza olanak tanır ve ekranda mesaj veya irtibat bilgileri bulunan kişi aranır. Şu anda yaşadığınız sorun bu özellikten kaynaklanıyor olabilir.

    Giriş ekranından, Uygulamalar ekranına erişmek için yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar’a dokunun. Gelişmiş özelliklere dokunun. Doğrudan arama seçeneğine gidin ve dokunun. Doğrudan arama özelliğini kapatmak için kaydırıcıya dokunun.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olma ihtimali vardır. Bu durumda telefonu Güvenli Modda başlatmanız gerekip gerekmediğini kontrol edin.

    Güç kapatma istemi görüntüleninceye kadar Güç düğmesini basılı tutun, ardından Serbest bırakma istemi görünene kadar Kapat’ı basılı tutun ve onaylayın. Onaylamak için Güvenli mod’a dokunun.

Telefon Güvenli Modda olduğunda, sorunun hala bu modda olup olmadığını gözlemlemelisiniz. Bu durumda değilse, bu büyük olasılıkla indirilen bir uygulama neden olur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar – Bulut ve hesaplar – Yedekle ve geri yükle. İstediğiniz ayara aşağıdaki kaydırıcıları getirin: Verilerimi yedekle, Otomatik geri yükleme. Geri tuşuna dokunun (alt sağda) ana Ayarlar menüsüne ulaşıncaya kadar. Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Ekranın altına gidin, ardından SIFIRLA> TÜMÜNÜ SİL öğesine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, kimlik bilgilerinizi girin. Samsung hesabınızı doğrulayın, şifreyi girin ve ardından cihazdaki sıfırlama sırasını tamamlaması için CONFIRM.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.