Samsung Galaxy S9 / S9 + 'ölü noktalar' ve kamera sorunları

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus, şu anda piyasadaki en iyi akıllı telefonlar arasında, ancak tüm yeni cihazlarda olduğu gibi, çatlaklar göstermeye başlıyor. Bu son teknoloji cihazlar hatasız değildir, bu nedenle bu makaledeki tüm sorunları ve çözümleri derleyeceğiz. İlk ortaya çıkanlar arasında, ekranın işlevselliği yanı sıra bazı kamera arızaları ile ilgili sorunlar bulunmaktadır.

  • Galaxy S9 ile aşk nefret ilişkisi
  • En iyi ekran, en iyi kamera: Galaxy S9 + 'nun hepsi var mı?

Atlamak

  • Ekrandaki Sorunlar
  • Kamera ve Ağır Çekim sorunları

'Ölü bölgeleri görüntüle'

S9 ile ilk bildirilen sorunlar arasında, ekranın alt ucuna doğru 'ölü noktalar' bulunuyor ve S9 Plus'ın esas olarak bunun kurbanı olduğu görülmektedir. Samsung'un topluluk forumunda, "başka birinin Galaxy S9 dokunmatik ekranıyla ilgili sorunları var mı?" ortaya çıktı. Diğer problemler ekranın farklı alanlarındaki hatalardan bahsetmesine rağmen, bu problemin ağırlıklı olarak alt panelde olduğu görülmektedir.

  • S9 gerçekten en iyileri mi gösteriyor?

The curved display is causing problems for some / © AndroidPIT by Irina Efremova

Reddit'te, bir kullanıcı S9 Plus'ın Snapdragon 845 sürümünde, 'fantom' dokunma kayıtları, klavyede kaydırma ile ilgili sorunlar ve yine ekranın çeşitli alanlarının tamamen çalıştığı yerlerde 'ölü noktalar' dahil olmak üzere sorunları bildirdi. Bu, kavisli ekranlarla ortak bir sorun olabilir mi?

Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Forumlarda, bazıları fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra sorunun çözüldüğünü bildirdi. Ancak, bu herkes için işe yaramadı. Hassasiyeti arttırmak başka bir çözüm olarak önerilmiştir. Bunlardan hiçbiri işe yaramadıysa, en iyi seçenek doğrudan Samsung ile bağlantı kurmak ve bir onarım veya değiştirme cihazı talep etmek olacaktır.

Kameradaki aydınlatma sorunları

Ağır Çekimde çekim yaparken karanlık

Bir Reddit dizisinde, kullanıcılar Super Slow Motion ile kaydedilen videoların karanlığının telefondaki bir kusurdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını tartışıyorlar. Kullanıcıların, ışıklandırma koşullarının tatmin edici olmasına rağmen video kalitesinden şikayetçi olması gibi.

  • Bu ipuçları ve püf noktaları ile S9 veya S9 + 'dan en iyi şekilde yararlanın

We had no issues using Slow Motion outdoors with lots of light. / © AndroidPIT

Şimdilik, tek çözüm, bu özelliği sadece açık havada çalışmak için çok fazla ışığa ihtiyaç duyduğundan, sadece gündüz açık havada kullanmaktır. Bu özellik, yalnızca bir kullanıcıya göre Samsung'un sorunun farkında olduklarını ve 'üzerinde çalıştıklarını' belirttikleri halde, bu koşullarda iyi çalışabiliyor olabilir.

Yanlış yerlerde ışık

S9 kamera incelememizi incelediğinizde bu problemi biliyor olabilirsiniz. Olağandışı bir ışık yansıması fark ettik ve bazı fotoğraflarda bu çok görüldü. Hem ön yüze hem de arka kamerada olduğu gibi, bunun diyafram ile ilgili bir sorunu çözdüğünden, bunun yazılım sorunu olabileceğini varsaydık.

Bu yalnızca seri öncesi sürümde mevcut olabilir, ancak benzer bir deneyiminiz varsa, yeni bir telefon istemek için Samsung ile bağlantı kurmanızı öneririz.

The light has been reflected in error / © AndroidPIT

Daha fazla düzeltme ve çözüm bulduktan sonra, bu makaleyi günceller ve sizi döngüde tutarız. S9 ya da S9 Plus ile burada bahsetmediğimiz herhangi bir probleminiz oldu mu? Yorum bırakın ve bize bildirin.

Kaynak: Samsung Topluluğu, Reddit

Samsung Galaxy S9 nereden satın alabilirim

Best price

New Samsung Galaxy S9 Black Blue Purple SM G960F 64GB 4G Unlocked Smartphone UK

£649.99

£649.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 Plus Dual SIM 64GB Midnight Black 6.2-Inch UK Sim-Free Smartphone Unlocked *Free Lite-am® Smart Universal USB Charger*

£749.99

£749.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 (Dual SIM) 64GB Midnight Black – Android 8.0 (Oreo) – German Version

£754.10

£754.10 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 64 GB (Single SIM) – Midnight Black – Android 8.0 – German Version

£829.70

£829.70 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 (Dual SIM) 64GB Lilac Purple – Android 8.0 (Oreo) – German Version

£839.61

£839.61 total

Check Offer

Compare prices