Samsung Galaxy S9 + Samsung Experience Home Nasıl Onarılır Android Pie Güncellemesinden Sonra Durur

#Samsung #Galaxy # S9 + amiral gemisi modeli geçen sene piyasaya sürüldü ve normal S9 telefonun daha büyük versiyonu. Bu cihaz, çeşitli multimedya içeriklerini görüntülemek için mükemmel bir boyut olan 6.2 inç Süper AMOLED ekran kullanır. Çift 12MP arka kameraya sahiptir, 6GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci kullanır ve 3500 mAh büyük bir pile sahiptir. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Android Pie güncelleme sorunundan sonra Galaxy S9 + Samsung deneyim evinin durmaya devam edeceğini ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy S9 + veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy S9 + Samsung Experience Home Nasıl Onarılır Android Pie Güncellemesinden Sonra Durur

Sorun: Merhaba! Bu sabah en son Android 9 Pie güncellemesine itildim. Bu akşam saat 18’de kurdum ve telefonumla kavga ettiğimden beri. Bu konularda çevrimiçi hiçbir şey görmedim. Giriş ekranından HER ŞEYE erişmeye çalıştığımda olur. Kişilerime, habercime, e-postama vb. Giremiyorum. Temelde ana ekrana bağlantısı olan hiçbir şey yok. Diğer ana ekran döşemelerine geçebilirim. Ne zaman bir şey yapmaya çalışsam hata ortaya çıkıyor “Samsung Experience Home durmaya devam ediyor…” Onun gibi bir şeyle karşılaştınız mı? Önbelleği temizlemeyi ve birkaç kez yeniden başlatmayı denedim. Ancak sorun devam ediyor. Gerçekten ana ekranda yapabileceğim tek şey hatayı kabul etmek ve birçok kez yaptığım geri bildirim göndermek. Ayrıca, telefonum bu yüzden gülünç yavaş çalışıyor. Güncellemeye kadar hızlı ve temiz bir telefon ile çok mutlu oldum. Herhangi bir yardım açık kollarla memnuniyetle karşılanacaktır!

Çözüm: Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı uygulamadan önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Telefonda yazılım güncellemesi yüklendikten sonra bu sorunu yaşadığınız için, bu muhtemelen bir yazılım aksaklığından kaynaklanır. Sorunu çözmek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın.

Yumuşak Sıfırlama Yapın

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu genellikle telefon yazılımını yenileyeceği için küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunları düzeltir. Bu, telefonu bataryadan ayırdığı için simüle edilmiş bir pil çekimi olarak da adlandırılır.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefon uygulamalarınızı güncelleyin

Telefonunuz artık yeni bir yazılım sürümünde çalıştığından, telefonunuzdaki uygulamalar henüz bu son yazılımda çalışacak şekilde optimize edilmemiş olabilir. Telefon uygulamalarınızda kullanılabilir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz ve ardından bunları güncellemeniz gerekir.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store> Menü> Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamaları otomatik güncellemek için Menü> Ayarlar> Uygulamaları otomatik güncelle seçeneklerine dokunun. güncellemeler mevcut.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Samsung deneyimi ev uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bu uygulama kilitlenmeye devam ederse, kaldırılması gereken bazı bozuk veriler olabilir.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar – Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü – Sistem uygulamalarını göster seçeneğine dokunun. VERİ – SİL.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bu soruna neden olabilecek başka bir faktör, cihaza indirdiğiniz bir uygulamadır. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanması muhtemeldir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sisteminin önbelleğe alınmış verileri, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler bozularak cihazda sorunlara neden olabilir. Önbelleğe alınmış bozuk verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate almanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra hiçbir uygulama yüklemeyin. Önce sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.