Samsung Galaxy S9 SD Kart Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 +, 2018’deki amiral gemisi telefonlardır. Şaşırtıcı tasarım, kamera ve donanım teknik özellikleri ile ilgili hataları pek bulmasanız da, telefonlar Wi-Fi, SD kart ve yanlış bildirim gibi çeşitli yazılım sorunlarından muzdarip. Samsung Galaxy S9 SD kart sorunlarının nasıl çözüleceğine ilişkin çözümleri keşfedelim, böylece bu ekstra alanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy S9 Bluetooth Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S9 SD Kart Sorunları Nasıl Düzeltilir

Yöntem 1: Galaxy S9 telefonunuzu yeniden başlatın.

Akıllı telefonlar bugünlerde bilgisayarlar gibidir ve basit bir yeniden başlatma bazen hepsinin en karmaşık hatalarını giderebilir. Cihazınızı hala yeniden başlatabilirsiniz, ancak kapatmak ve tekrar açmak, kendi avantajlarına sahiptir. Bu işleme tabi tutulduğunda, önbellek tamamen silinecek ve Android işletim sistemi yeni bir şekilde yüklenecek ve böylece hafıza kartınızı algılamasına izin verecektir.

  Güç düğmesine basın ve basılı tutun Birkaç saniye sonra, açılır bir ekran çıkacaktır. Kapatın ve telefonunuzun tamamen kapanmasına izin verin.

Galaxy S9 Phone Reboot

Yöntem 2: MicroSD kartınızı düzgün bir şekilde çıkarın ve sonra çıkarın.

Çoğu kullanıcı Samsung forumlarında, telefonlarının SD kartlarını tespit edemediğini bildirdi. Bazıları eski akıllı telefonlarından 64 GB ya da 128 GB kart kullanıyor olabilir, bazıları ise yeni bir tane satın almış olabilir. Bu soruna yol açabilecek birçok olasılık vardır, ancak microSD kartı çıkartmak, kartın okunup okunmayacağını kontrol etmek için iyi bir yoldur.

  Galaxy S9 telefonunuzdaki Ayarlar menüsüne gidin Aşağı kaydırın ve Depolama seçeneklerini bulun ve üzerine dokunun ve Depolama Ayarları’nı açın. Unmount’u seçin.

İşlemi başarıyla geçtikten sonra, kartı çıkarmak ve fiziksel olarak kartı incelemek için SIM ejektör aracını kullanın. Çip bölgesinde derin çizikler olup olmadığını kontrol edin ve ayrıca SD kartınızın herhangi bir şekilde kırılmadığından veya hasar görmediğinden emin olun. Fiziksel hasar, anakartın bellek yongasını tanımasını zorlaştıracak.

Yöntem 3: SD kartınızı çıkarmadan ve takmadan çıkarın

Bir SD kart pek çok nedenden dolayı amaçlandığı gibi çalışmayabilir ve bozuk hafıza noktaları bunlardan biri olabilir. Nihai seçenek yeni bir tane almak olsa da, muhtemelen Galaxy S9 + ‘nın mı, yoksa S9’un soruna neden olan yazılımın mı olduğunu doğrulamalısınız.

SD Kartınızı güvenle çıkarmak için yukarıda belirtilen adımları izleyin, ancak fiziksel olarak yuvadan çıkarmanız gerekmediğinden son bölümde durun.

  Kartı başarıyla çıkardıktan sonra, 30 saniye ila 1 dakika bekleyin. Bekleme süreniz boyunca ayarlar penceresini kapattığınızdan emin olun Ayarlara dönün ve Depolama öğesini bulun SD kart seçeneğine ve ardından SD Kart Takma düğmesine dokunun

Yöntem 4: MicroSD Kartınızın Depolama Boyutunu ve Üreticisini Kontrol Edin

Amiral gemisi Samsung telefonlar donanım açısından harikalar çünkü 400GB’a kadar olan harici bellek kartlarını destekleyebiliyorlar ki bu çok büyük bir sayı. Ancak, tüm üreticiler ve microSD kart modelleri desteklenmez ve depolamayı artırdığınızda algılama sorunlarına yol açabilir. Samsung Galaxy S9 SD kart sorunlarını çözmeyi denemek yerine, önce ürünün modelini, üreticisini ve en son amiral gemisi telefonlarla uyumluluğunu kontrol etmelisiniz.

  Kartın okuma ve yazma hızını kontrol edin; itmeye teşebbüs olarak, üreticiler endüstri standardı numaraların ötesine geçebilirler Aynı SD kartı farklı cihazlarda kullanın ve akıllı telefonlarla uyumlu olup olmadıklarını doğrulamak için tespit edilip edilmediklerini görün. Galaxy telefonunuz tarafından algılandı

Galaxy S9 MicroSD card

Yöntem 5: Bellek Kartınızı Biçimlendirin

Tamamen biçimlendirmek ve Samsung Galaxy S9 akıllı telefonunuzla birlikte kullanmak, yeni bir SD kart veya eski bir kart olabilir. Bunu yapmadan önce tüm verilerinizin silineceğini bilmeniz önemlidir.

MicroSD Kartınızı Formatlamak İçin İpuçları

  Telefonunuzun tüm fotoğraflarını Google fotoğraflarına tam çözünürlükte yükleyin ve tonlarınız olmadıkça boş yer yeterli olmalıdır Kartınızdaki şarkıların ve filmlerin Netflix, Amazon Prime ve Yedeklemenin bir yolu olmadığı için Apple Music tekrar indirilmelidir. Yedek bir depolama biriminiz veya büyük bir sabit diskiniz varsa, tüm içeriği aktarın ancak biçimlendirdikten sonra değiştirmeyin

Biçimlendirme Prosedürü

  Galaxy S9 veya S9 + telefonunuzdaki Ayarlar sayfasını açın Depolama seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın SD kartı açın ve Biçimlendir’i seçin İşlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir ve verileriniz tamamen silinir

Eski SD kartların ne zaman biçimlendirilmiş ve taze olduklarını tespit etmek çok daha kolay olabilir. Bir yazılım sorunu olmadığı sürece, kartınız şimdi telefon tarafından algılanmalı ve bu da fazladan boş alan kullanmanıza izin vermektedir.

Galaxy S9 Format MicroSD

Yöntem 6: Uyumlu SD Kartların Listesi için Samsung’un Resmi Sitesini Kontrol Edin

Yukarıda belirtilen tüm adımları tamamladıktan sonra, micro SD kart çalışmazsa, aşağıdaki yöntemleri göz önünde bulundurun. Çalışıp çalışmadığını görmek için kartı çıkartın ve farklı bir akıllı telefona takın. Aynı şeyi algılayıp algılamayacağını görmek için dizüstü bilgisayarlarda veya masaüstü bilgisayarda bulunan SD kart okuyucusuna da takabilirsiniz. Harici belleği bulamazsa, sorun muhtemelen Samsung Galaxy S9 smartphone’unuzla değil kartla ilgilidir.

Soruna açık bir çözüm olan yeni bir SD kart satın almadan önce, uyumlu hafıza kartlarının bir listesini bulmak ve çevrimiçi bir satıcıyla bulmak için resmi Samsung web sitesini ziyaret edin. Bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Yöntem 7: Fabrika Telefonunuzu Sıfırlayın (Uyarı! Tüm Verilerinizi Kaybedeceksiniz)

Son seçenek, Galaxy S9 akıllı telefonunuzu aşağıdaki adımları izleyerek fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bunu yaptığınızda, bulut hesabınıza kaydedilenler dışındaki cihazda depolanan tüm verileri kaybedeceksiniz.

  Galaxy S9’unuzdaki Ayarlar sayfasını açın Genel Yönetim seçeneğini bulun Seçenek Sıfırla seçeneklerini açmak için dokunun Fabrika Verilerine Sıfırla öğesine dokunun

Telefonla ilgili hataların çoğu, fabrika ayarlarına sıfırlama ile çözülebilir. Bunu yaptıktan sonra, en son Samsung yazılım güncellemelerini indirdiğinizden emin olun. Tanımlanan sorunları düzeltmek ve telefonunuzun istediğiniz gibi çalışmasını sağlamak için çok önemlidir.

Galaxy S9 Factory reset

Son sözler

Samsung Galaxy S9 SD kart sorunlarının nasıl çözüleceğini bilmek, burada belirtilen yöntemlerden birini kullanarak sorunu kendi başınıza çözmenize yardımcı olmalıdır. Şirket, kullanıcılar tarafından bildirilen tüm sorunları resmi olarak onayladı ve çözmek için birden fazla yazılım güncellemesi üzerinde çalışıyor. Sorun SD kartınızda bulunuyorsa, çalışabilmesi için ucunda düzeltmeniz gerekir.