Samsung Galaxy S9 + Suya Bıraktıktan Sonra Şarj Edilmiyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # S9 +, bu yıl Güney Koreli şirket tarafından yayınlanan en son model telefon modellerinden biridir. Telefonun, çeşitli multimedya içeriklerinin görüntülenmesi için kullanımı harika hale getiren 6,2 inçlik Süper AMOLED ekran ile karakterizedir. Kapağın altında, 6GB RAM ile kombine edildiğinde cihazın pürüzsüz bir şekilde uygulamaları çalıştırmasına izin veren güçlü Snapdragon 845 işlemci bulunuyor. Bu, sağlam bir cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Galaxy S9 + 'yı su sorunuyla karşılaştıktan sonra şarj etmeyeceğiz.

Bu konu için bir Samsung Galaxy S9 + veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı bir şekilde çalışılmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 + Suya Bıraktıktan Sonra Şarj Edilmiyor Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba, samsung galaxy s9 + ile ilgili bazı sorunlar yaşıyorum. Telefonumu bugün erken bıraktım ve suya düştü. Daha sonra telefonumu daha sonra şarj etmeye çalıştım ve nem mesajını gösterdikten sonra telefonum kapatıldı çünkü batarya bitti. Artık telefonum telle veya kablosuz şarj cihazı ile şarj olmayacaktır. Şarj cihazını takmak ve sesi kapatıp kilit tuşunu basılı tutarak yeniden başlatmaya zorlamak için önerilenleri yapmayı denedim ama yanıt vermiyor.

Çözüm: Telefonunuz ıslandığı için, herhangi bir sıvıdan arınmış olduğundan emin olmanız önemlidir. Telefonun dış kısmını yumuşak mikrofiber bezle silin.

Ayrıca, telefonun şarj portunun ıslak olmadığından emin olmalısınız. Bunun için iki seçeneğiniz var. Telefonu yaklaşık iki saat boyunca kuru bir yerde bırakıp nemin buharlaşmasına izin verebilirsiniz. Bu portta herhangi bir sıvı varlığını gidermek için bir saç kurutma makinesi de kullanabilirsiniz.

Telefona bir miktar su girmesi durumunda, bu cihazı en az 48 saat boyunca bir pirinç torbasına yerleştirmeniz gerekecektir. Pirinç, telefonun içinde bulunan nemi emecektir.

Telefonun kuru olduğundan emin olduktan sonra, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, genellikle bir telefon yanıt vermediğinde yapılan bir yumuşak sıfırlamadır.

 • Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.
 • Cihaz yeniden başladığında bekleyin.

Telefonun şarj portunu temizle

Telefonun başlamaması durumunda, şarj portunu temizlemenin zamanının içinde toz veya moloz bulunmadığından emin olun. Portu temizlemek için basınçlı hava kabı kullanın.

Telefonu farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak şarj edin

Bağlantı noktası temizlendikten sonra, telefonu farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı ile şarj edip edemeyeceğinizi kontrol etmeye çalışın. Bunun başka bir cihazda çalışması için test edildiğinden emin olun. Telefonun bir bilgisayar USB portundan şarj edilip edilmediğini de kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde sorunun telefonun şarj portunun hasarlı bir piminden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Telefonu şarj etmek için kablosuz şarj aleti kullanın

Telefonunuz kablolu şarj cihazı kullanarak şarj olmuyorsa, kablosuz bir şarj cihazı kullanmayı deneyin.

Fabrika ayarlarına sıfırla

Göz önünde bulundurmanız gereken son bir sorun giderme adımı, fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürecektir. Telefonda saklanan verilerin bu işlemde silineceğini unutmayın.

 • Telefonu kapat.
 • Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Islak olduğunda telefonun su hasar görmesi olasıdır. Şu an yapılabilecek en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir cevabı garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.