Samsung Galaxy S9 ürününüz virüs bulaşması hatasını göstermeye devam ediyorsa (kolay adımlar)

Yeni Samsung Galaxy S9 cihazınız ‘virüs enfeksiyonu’ hatasını veya farkını ortaya çıkarmaya başladığında, muhtemelen virüs olmak üzere kötü amaçlı yazılım taşıyan bir veya iki uygulama vardır. Ve ne biliyor musun? Hatanın kendisi kötü amaçlı yazılımdır veya en azından içinde gömülü olduğu uygulamadır. Bunun gibi açılır pencereler için, bunu yapan bir uygulamadan daha fazla etkinleştirilmeli veya tetiklenmeli ve daha sık kullanılmalıdır. Bu uygulamanın ne olduğunu öğrenin ve bu sorunu çözeceksiniz.

Bu yazıda, bu soruna neden olan uygulamayı bulmakta size yol göstereceğim. Bulduktan sonra, telefonunuzda daha fazla soruna neden olmaması için kaldırmanız gerekir. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bu sorundan rahatsızsanız, bu makaleyi yararlı bulabileceğiniz için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S9’unuzdaki virüs bulaşması mesajı nasıl kaldırılır

Galaxy S9’unuzdaki bir ‘virüs enfeksiyonu’ hakkında bilgilendirildiğiniz anda hemen hareket etmeniz önemlidir, çünkü ilk önce, iyi geliştiricilerin uygulamalarının resmi Android ROM’larla herhangi bir sorunu yoktur; ikinci olarak, telefonunuzun performansı er ya da geç etkilenir. Endişelenmeyin, bu sorun oldukça küçüktür ve kısa sürede telefonunuza kötü amaçlı yazılım getiren uygulamalardan kurtulabilirsiniz. Bütün bunlar söylendiğinde, işte size bu sorunla ilgili yapmanı önerdiğim şey…

Galaxy S9’unuzu Güvenli modda yeniden başlatın

Tüm üçüncü taraf uygulamalar güvenli modda geçici olarak devre dışı bırakılır ve tüm kötü amaçlı yazılımlar bu tür uygulamalara eklenir. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmak, tetikleyicisi devre dışı bırakıldığı için virüs veya kötü amaçlı yazılımı içerecektir. S9’unuzu güvenli modda bu şekilde çalıştırırsınız:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Bu ortamda, kötü amaçlı yazılımın tetikleyicisi olarak hangi uygulamanın hizmet ettiğini öğrenin ve kaldırın. Hata ortaya çıktığında kullandığınız uygulamanın peşinden gidin ve işte cihazınızdan nasıl kaldıracağınız:

    Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranında boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun.

Telefonu güvenli modda çalıştırmak ve bir uygulamayı kaldırmak oldukça kolaydır ancak buradaki zorlu kısım, hangi uygulamanın soruna neden olduğunu belirlemektir. Virüs bulaşma hatasından kurtulmak için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Bazı uygulamaları kaldırdıktan sonra, pop-up’ın hala görünüp görünmeyeceğini bilmek için telefonu normal modda yeniden başlatın ve ardından bir sonraki prosedürü yapmaktan başka çareniz kalmaz.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S9’unuzu Güvenli modda nasıl yeniden başlatır ve sorunlu uygulamaları kaldırırsınız (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’da sürekli çökmeye devam eden Pandora nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Twitter Samsung Galaxy S9’da çökmeye devam ederse ne yapmalı (kolay adımlar) Nasıl yapılır Samsung Galaxy S9 üzerinde çökmesini tutan Facebook düzeltmek (kolay düzeltme) Samsung Galaxy S9 üzerinde çökmesini tutan Facebook düzeltmek (kolay adım)

Önemli dosya ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın

Sorun aslında sadece uygulama düzeyindedir ancak bu uygulamaya hangi uygulamanın neden olduğunu bilmediğimizden, ana sıfırlama işlemini yaparak telefonu fabrika varsayılan ayarlarına getirmeliyiz. Ancak, kaybetmek istemediğiniz dosyaları yedeklediğinizden emin olun, çünkü sıfırlama işleminden sonra onları asla alamayabilirsiniz.

Yedeklemeden sonra, google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Galaxy S9’un Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın, böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmeyeceksiniz. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamaktan çekinmeyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, hatalı incelemeleri olan veya popüler uygulamaların adlarını taklit eden uygulamaları yüklemeyin.

Umarım bu yazı ile ilgili olarak size yardımcı olabiliriz. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, lütfen istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıdaki yorumunuzu bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Fabrika Ayarlarına Dönme veya Master Hazırlama Samsung Galaxy S9’unuzu Sıfırlama (kolay adımlar) Nasıl açılmayacak yeni Samsung Galaxy S9’unuzu nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’daki önbellek bölümünü nasıl silebilir ve faydaları nelerdir? Samsung Galaxy S9 bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Ölümün Siyah Ekranı ile Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 cihazınız kısa mesaj gönderip alamazsa ne yapmalı MMS gönderemeyen Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)