Samsung Galaxy S9 üzerinde Google Play Store hatası 905 nasıl düzeltilir

Asıl hata mesajı “Uygulama bir hata nedeniyle indirilemedi. (905) ”, Samsung Galaxy S9 kullanıcılarının şikayet ettiği yaygın Play Store sorunlarından biri. Daha sık, 905 hatası, bir kullanıcı görünür bir neden olmadan işlemi durduran bir uygulamayı indirmeye çalıştığında aniden ortaya çıkar. Dolayısıyla, kullanıcıysanız, işleme devam etmek yerine başlattığınız indirme işlemini iptal etmekten başka seçenek bırakmadınız.

Bu yazıda, uygulamaları indirirken veya yüklerken 905 hatasıyla karşılaşmaya devam eden Galaxy S9’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulunduracak ve sorunu çözene kadar birer birer göz ardı edeceğiz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorundan mahrum kalıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Play Store hatası 905 ile Galaxy S9 ile ilgili sorunları giderme

Telefonunuzda bu prosedürleri yapmanın asıl amacı, asıl sorunu çözerek sorunu olabildiğince kolay çözmektir. Yapmanız gereken şeyler bunlar:

İlk Çözüm: Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin

 

Günümüzde pek çok android cihaz gibi Galaxy S9 da sorunlardan arınmış ve yazılım sorunlarına açık değil. Bu nedenle, herhangi bir sorun giderme prosedürü yapmadan önce, sistemdeki bir aksaklığın soruna yol açtığı şüphesini ortadan kaldırmak zorunludur. S9 çıkarılabilir bir bataryaya sahip olmadığı için, tek yapmanız gereken benzetilmiş batarya prosedürünü yapmak ya da sıfırlama işlemi yapmaktır. Telefonun hafızasını yeniler ve arka planda çalışan tüm servisleri yeniden yükler. İşte nasıl:

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye boyunca veya S9 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u açın ve 905 hatasının hala devam edip etmediğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUMA: Samsung Galaxy S9 Play Store hatası 961 düzeltmek için nasıl

İkinci Çözüm: Play Store Uygulamasını Sıfırla

Google Play Store’u sıfırlamak, tüm uygulamanın önbelleğini ve verilerini silmek zorunda kalacaksınız; böylece yenileri oluşturulacak. Bu prosedür özellikle bu tür sorunların ele alınmasında çok etkilidir ve endişelenecek bir şey yoktur çünkü işlem sırasında sadece saklanan Play Store dosyaları ve verileri silinir. Bu adımları takip et:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Google Play Store’u bulun ve dokunun. .

Telefon aktif hale geldiğinde, 905 hatasının hala devam edip etmediğini görmek için bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 194 hatası nasıl düzeltilir

Üçüncü Çözüm: Google Hesabınızı kaldırın ve tekrar ekleyin

Bunun bir senkronizasyon sorunu olması ve hesabınızın bununla bir ilgisi olması da mümkündür. Bu nedenle, olası senkronizasyon sorunlarını denemek ve çözmek için Google hesabınızı kaldırmanızı öneririz. Bundan sonra, hesabı tekrar telefonunuza ekleyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Google hesabınızı telefonunuzdan nasıl kaldırdığınızı aşağıda bulabilirsiniz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar’ı tıklayın. Bulutu ve hesapları seçin. Hesapları değiştirin. Google hesabını seçin (birden fazla hesabınız varsa, Google Play Store için kullandığınızı seçin) HESABI KALDIRIN. Onaylamak için HESABI KALDIRIN.

Google hesabınızı tekrar eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya kaydırın. Ayarlar’ı tıklayın. Bulutu ve hesapları açın.

Bundan sonra, Play Store’u açın ve Play Store 905 hatasının hala görünüp görünmeyeceğini görmek için bir uygulama indirin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’unuzdaki Kamera Başarısız hatası nasıl düzeltilir

Dördüncü Çözüm: Master Reset gerçekleştirin

Eğer diğerleri Play Store 905 hatasını düzeltemedilerse, son çare, telefonunuzu sıfırlamak olacaktır. Bu, uygulama veya yazılımla ilgili sorunları çözecek ve bunun S9’unuzla da bu sorunu çözeceğine eminim. Ancak, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturmanız gerektiğini unutmayın. Bir yedekleme oluşturduktan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece cihazınız kilitlenmeyecek. Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için bu adımları izleyin.

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S9 logosu göründüğünde tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz, kurtarma moduna ulaşana kadar önyükleme işlemine devam eder. Siyah ekranı mavi ve sarı metinlerle gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız demektir. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelene kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. . Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu tekrar kurmanız istenecektir. Dolayısıyla, Google hesabınızı kullanarak kurun ve kurulum tamamlanıncaya kadar ekrandaki talimatları izleyin. Umarım Galaxy S9’unuzu Play Store error 905 ile düzeltmenize yardımcı olmuş olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S9’unuzdaki yavaş İnternet tarama, web siteleri ve web sayfalarının yükleme sorunu nasıl düzeltilir Samsung Galaxy S9 cihazınız “Maalesef, Rehber durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir (kolay adımlar)