Samsung Galaxy S9 üzerinde Google Play Store hatası 941 nasıl düzeltilir

Bir uygulamayı indirirken Samsung Galaxy S9 sahiplerinin bazılarını rahatsız eden görünen Google Play Store 941 hatası oluşuyor. Yükleme sırasında ortaya çıkan diğer hataların aksine, bu sadece indirme sırasında ortaya çıkar. Sadece S9 ile ilgili bir sorun değil, Android kullanıcıları da bu hatayı er ya da geç karşılayabilir.

Bu yazıda, 941 hatası ile bağlanan Samsung Galaxy S9’unuzu nasıl gidereceğiniz konusunda size yol göstermesi için bu problemi ele alacağım. error (941). ”Bu sorunla ilgili üzücü olan şey, uygulamayı kaç kez indirdiğiniz önemli değil, aynı hatayı tekrar tekrar isteyecektir. Bu nedenle, eğer bir Galaxy S9 kullanıcısıysanız, bu yazıyı okumaya devam etmenizi öneririz, bunun için size yardımcı olabilir.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Galaxy S9 üzerinde Play Store hatası 941 Fix

Daha önce söylediğim gibi, bu sorunu çözmek için izlemeniz gereken sorun giderme adımları var. Yapmanız gereken adımlar:

 

  Soft reset işlemini yapın. Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizleyin. Güvenli modda çalıştırın ve uygulamayı indirmeyi deneyin. Google hesabını kaldırın ve yeniden ekleyin.

Bu prosedürleri neden yapmanız gerektiğini kısaca açıklamama izin verin.

İlk Çözüm: Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bu hata oluştuğunda S9’unuzu yeniden başlatmayı denememişseniz, bu yapmanız gereken en doğru zamandır. Bu benzetilmiş bir batarya prosedürüdür ve çıkarılabilir bataryası olan cihazlara batarya çekme yöntemiyle aynı etkiye sahiptir. Yani, eğer sistemdeki bir aksaklıksa, bu prosedür kesinlikle onu düzeltecektir. İşte nasıl:

  Ses Kısma ve Güç tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun ve yeniden başlayana kadar bekleyin.

Ancak, yazılım sıfırlaması yapıldıktan ve sorun hala çözülmeden sonra bir sonraki adımı izleyin.

MMS gönderemeyen Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

İkinci Çözüm: Play Store’un Önbelleğini ve Verilerini Temizle

Bu prosedürde, eski önbellek ve verilerin telefonunuzda soruna yol açtığı şüphesini ortadan kaldırmamız gerekiyor. Eski mağaza önbelleğini ve verileri silerek güncellenmiş olanların oluşturulabilmesi için Play Store uygulamanızı varsayılan ayarlarına getirmeye çalışacağız.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar’ı seçin. Uygulamaları dokunun. 3 nokta simgesine dokunun (sağ üstte) Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Google Play Store’u bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. TAMAM’a dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Üçüncü Çözüm: Telefonu Güvenli Modda çalıştırın

Dikkat etmemiz gereken bir diğer açı, uyumsuz üçüncü taraf uygulamaları nedeniyle 941 hatasının oluşması olasılığıdır. Galaxy S9’unuzu güvenli moda yeniden başlatarak, önceden yüklenenler çalışmaya devam ederken tüm üçüncü taraf uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır. Bu yüzden, bu moddayken herhangi bir uygulamayı indirmenizi ve hatanın hala hızlı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Değilse, o zaman, suçluyu bulmanız ve sorunun düzeltilmesi için onu kaldırmanız gerekir.

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli moddayken, soruna neden olan uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Play Store hatası 941, ilk üç prosedürü uyguladıktan sonra hala görünüyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Samsung Galaxy S9 çökmesini tutan Nova Launcher nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Dördüncü Çözüm: Google Hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin

Telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatmak ve şüpheli uygulamaları kaldırmak 941 hatasını çözemediğinde, bir sonraki yapmanız gereken Google hesabınızı geçici olarak kaldırmak ve cihazınızı yeniden başlattıktan sonra tekrar eklemek. Bunu yapmak, sorunun çözüleceğinin garantisi değildir, ancak diğer kullanıcıların bu adımın telefonlarını çalıştığını ve sizin için de olabileceğini söyleyen raporları vardı.

İşte Google hesabınızı nasıl kaldıracağınız:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar’ı tıklayın. Bulutu ve hesapları seçin. HESABI KALDIRIN. Onaylamak için HESABI KALDIRIN.

Google hesabınızı geri eklemek için:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.

Bundan sonra, 941 Play Store hatasının hala görünüp görünmeyeceğini görmek için bir uygulamayı indirmeyi deneyin.

Beşinci Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Önceki prosedürler sorunu çözemezse, yapabileceğiniz en son seçenek telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Diğer işlemlerle karşılaştırıldığında, bu işlem daha zahmetlidir çünkü dahili depolama biriminde depolanan tüm dosyalarınızı yedeklemeniz gerekir. Fakat sorun şu ki, eğer bu yazılımla ilgili bir sorunsa, o zaman bu yöntem sorunu çözecektir. Galaxy S9’unuzu nasıl sıfırlayacağınız:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). “Sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. veri / fabrika ayarlarına sıfırlama. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Master sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat ”Vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S9 “Maalesef Kişiler durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 “Maalesef Kamera durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Galaxy S9 Üzerine Fotoğraflar Nasıl Gizlenir