Samsung Galaxy S9 üzerinde Play Store hatası 961 nasıl düzeltilir

Bazı Samsung Galaxy S9 sahiplerini rahatsız eden görünen Google Play Store hatası 961, uygulamanın yüklenmesi sırasında ortaya çıkıyor. Bu, Google Play Store’dan bir uygulama yüklediğinizde, işlemin indirme işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca bu hata ile karşılandığında başarılı olabileceği anlamına gelir. İşin aslı, uygulamayı yalnızca aynı hatayı almak için kurmak istiyorsanız, uygulamayı tekrar indirmek zorunda kalacaksınız.

Çok can sıkıcı bir problem olsa da, aslında o kadar ciddi değil. Aslında, birkaç işlem yaparak ondan kurtulabilirsiniz. Bu yüzden, bu yazıda, bir uygulamayı indirdiğinizde 961 hatasını almaya devam eden Galaxy S9’unuzda sorun gidermeye devam edeceğim. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı hatayla engellenmişseniz, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarlarsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S9’unuz Play Store hatasıyla ilgili sorun giderme 961

Bu sorun giderme prosedürlerini gerçekleştirmenin amacı, asıl konuyu bulmak ve muhtemelen ondan kurtulmaktır. Samsung Galaxy S9 telefonunuzda yapmanız gerekenler:

İlk Çözüm: Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin

Cihazınızda herhangi bir sorun giderme prosedürü gerçekleştirmeden önce, yazılım sıfırlama adı verilen işlemi yapmanızı öneririz. Bunu yapmak, sistemdeki bir aksaklığın soruna yol açtığı şüphesini ortadan kaldıracaktır. Normal yeniden başlatmanın aksine, bu daha etkilidir çünkü telefonun hafızasını tazeliyor ve tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yüklüyor. İşte böyle yapılır…

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S9 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Aygıt yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’unuzu açın ve hatanın 961 gösterilip gösterilmeyeceğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 194 hatası nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Play Store önbelleği ve verileri bozuk veya eski olduğunda, Play Store’unuzun anormal şekilde çalışması için bir olasılık var. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için uygulamayı sıfırlamanız gerekir. Bu işlem, tüm eski önbellek ve veri dosyalarını siler ve böylece yeniden açtığınızda uygulamanızın sorunsuz çalışmasını sağlar. Google Play Store uygulamanızı nasıl sıfırlayabilirsiniz:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için, Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Google Play Store’u tıklayın. SİL.

Play Store uygulamanız sıfırlama işlemi bittiğinde, herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve 961 numaralı hatanın hala görünüp görünmeyeceğini görün ve sorun yoksa, sorunun kararsız internet bağlantısından kaynaklanması olasıdır. Bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bir uygulamayı indirmeniz gerektiğinde, indirme işleminin durdurulmayacağından emin olmak için sabit bir internet bağlantınızın olması şarttır. 961 numaralı hatanın dengesiz bir bağlantıdan kaynaklanıyor olması muhtemeldir, bu nedenle bunu dışlamak için telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamanızı öneririz.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. SIFIRLAMA AYARLARI’na dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. SIFIRLA AYARLARI’na dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin. Bağlandıktan sonra, Play Store’u açın ve 961 numaralı hatanın hala devam edip etmeyeceğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirin. Bundan sonra bile hala devam ediyorsa ve böyle bir uygulamayı kullanmanız gerekmiyorsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

DA OKUYUN: Nasıl Samsung Galaxy S9 Rastgele Aramalar Yapma Fix

Dördüncü Çözüm: Master Reset gerçekleştirin

Yukarıda belirtilen tüm prosedürler sorunu çözmediyse, sıfırlama yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur. Yani, dahili depolama biriminde depolanan her şeyi silmeniz gerekir: uygulamalar, müzik, fotoğraflar, kişiler vb. Ancak bunu yapmadan önce, önce tüm önemli dosyalarınızın silineceği için ilk önce bir yedekleme oluşturduğunuzdan emin olun.

Bir sıfırlama kesinlikle bu sorunu çözecektir, ancak çoğu zaman olası tüm çözümleri tüketmeden önermiyoruz. Ama başka seçeneğin olmadığından, şimdi gerçekten yapmalısın. Yedekleme bittiğinde, telefonunuzun kilitlenmemesi için Google hesabınızı kaldırın. İşte telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınız:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S9 logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna girmeye devam edecek ve mavi ve sarı metinli siyah ekranı gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. .Geçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma tuşuna basın. Master resetini seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Google Play Store hatası 961 ile bağlanan Samsung Galaxy S9’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S9 “Maalesef, Ayarlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9, yavaş yavaş İnternet taraması nasıl yapılır, web siteleri ve web sayfaları yükleme sorunu nasıl giderilir Samsung Galaxy S9 cihazınızdaki Kamera Başarısız hatası nasıl düzeltilir (kolay adımlar )