Samsung Galaxy S9 ve S9 + 'da pil gücünden nasıl tasarruf edilir?

Samsung'un 2018 için yeni bayrak gemilerini inceledikten sonra, pilin güçlü bir nokta olmadığı anlaşıldı. Bu nedenle bu makalede, hızlı düzeltmelerden cihazın tam kontrolüne kadar değişen, Galaxy S9 ve S9 + üzerindeki özerkliğin nasıl geliştirileceğine odaklanıyoruz.

 • Galaxy S9 ve S9 + pil testi: Hayal kırıklığı yaratan gerçek
 • Samsung Galaxy S9 incelemesi: aşk ve nefret

S9'un batarya ömrünü maksimuma çıkaracak daha ayrıntılı uygulama seçeneklerine ve ayarlara, en farklı, en hızlı ve en çok pil tasarrufu sağlayan farklı tipteki ayarları sıraladık. Daha fazla ipucu arıyorsanız, S9 ve S9 + için sadece hileler için bir yazımız var.

Ekran çözünürlüğü, zaman ve parlaklık

Enerji tüketimini daha iyi kontrol etmek için yapılacak ilk şey, tüketimi ekranda körfezde tutmaktır. En kolay yol, ekranın parlaklığını azaltmak ya da en azından otomatik olarak açmak, hareketsiz kalmaktan kurtulmak için gereken süreyi azaltmak ve nesnelerin ekranda görüntülendiği çözünürlüğü azaltmaktır.

These three easy settings can save a lot of battery power.. / © AndroidPIT

Parlaklık / Otomatik parlaklık, Ekran çözünürlüğü (HD + daha az tüketir) ve Ekran zaman aşımı (15 saniye) içindeki ekran bölümündeki ayarlar içinde üç seçenek değiştirilebilir.

Ekranda Her Zaman Devre Dışı Bırak

Pil testinden sonra, bu seçeneğin ne kadar pil ömrü gerektirdiğini ölçebildik. Her kullanım gününün sonunda, Her Zaman Açık ekran seçeneği S9 veya S9 + 'daki batarya ömrünün% 6 ila% 10'unu aldı. Bu seçeneği devre dışı bırakmak için Ayarlar> Ekranı kilitle> Her zaman Açık ekrana gidin . Devre dışı bırakıldığında, umarım her 5 dakikada bir görünecek şekilde ekranı açmazsınız, çünkü bu aslında Her Zaman Açık ekrandan daha fazla pil gücü kullanır.

Otomatik bağlantıları sınırlandır

En yeni nesil cihazların, bilinen bir ağa erişir erişmez Wi-Fi bağlantısını etkinleştirmek için bir seçeneği vardır. Bu çok kullanışlı bir özelliktir, ancak Wi-Fi'yi açıp kapattığınızdan çok daha fazla pil gücü kullanır. Bu seçeneği devre dışı bırakmanın en hızlı yolu, aşağıdaki ayarların altındaki arama çubuğunda isim olarak aramaktır: Wi-fi'yi otomatik olarak aç .

It’ll cost you battery life if your Wi-Fi signal is on at all times. / © AndroidPIT

MED enerji tasarrufu modu

Pil tüketimini kontrol etmek için doğrudan cihaz içinde seçenekler ve iki hızlı seçenek vardır: MED ve MAX, birkaç parametreyi ayarlamak ve pil gücünden tasarruf etmek için hızlı bir şekilde etkinleştirebilirsiniz. İlk olarak S9'daki iyi özelliklerden ödün vermeden iyi tasarruflar ve birkaç saat daha kullanım imkanı sunacak. Bu modun ideal yapılandırması:

 • Arka plan ağ kullanımı: etkin
 • Her zaman Açık: devre dışı
 • Hız sınırlayıcı: devre dışı
 • Parlaklığı azalt:% -10
 • Ekran çözünürlüğü: FHD +

Resolution: FHD++Average savings from day to day. / © AndroidPIT

MAX güç tasarrufu modu

İkinci mod maksimum ekonomi modudur ve batarya ömrünü 5 veya 6 saat daha uzatabilir. Bu ayarların amacı, tüm olası işlevleri feda etme maliyetine bağlı olarak cihazın özerkliğini mümkün olduğu kadar uzatmaktır. Bu mod için en iyi ayarlar:

 • Arka plan ağ kullanımı: devre dışı bırakıldı
 • Her zaman Açık: devre dışı
 • Hız sınırlayıcı: aktif
 • Parlaklığı azalt:% -10
 • Ekran çözünürlüğü: HD +

Maximum savings for those longer days. / © AndroidPIT

Uyuyan uygulamalar

Bazı uygulamalar arka planda tutulmuş olsalar bile güç tüketirler. Galaxy S9 ve S9 +, hangi uygulamaların en fazla güç tükettiğini bilmenizi sağlayacaktır. İşlemi arka planda bildirimin kendisinden kapatarak pilin boşalmasını durdurabilirsiniz.

 • Bu 5 uygulama pilinizi öldürüyor

Beware of the applications that are most consuming. / © AndroidPIT

Uygulama tüketiminin dikkatli bir şekilde izlenmesi

Uygulamalarınızın güç tüketimi üzerinde hala daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, iki ek seçeneğiniz vardır. İlk ve en hızlı yol, ayarlarda cihaz bakımına gitmek ve akü bölümünü seçmek. Tasarruf modları altında, daha fazla pil gücü tüketen uygulamalar var.

Uygun gördüğünüz uygulamaları kontrol edin ve yukarıdaki çözüm düğmesine tıklayın. Seçilen uygulamalar, çoklu görevlerden bile kapalı olacaktır. Kapatılacak uygulamalar listesinin altında, iki bölüm daha vardır: denetimsiz uygulamalar ve her zaman etkin olmayan uygulamalar. Her bölümde hangi uygulamaların kontrol edildiğini kontrol etmeye değer.

Put a few apps in line at once. / © AndroidPIT

İkinci seçenek, uygulamaya göre uygulamaya gitmek ve Ayarlar> Uygulamalar altındaki uygulamalar listesindeki pil tüketimini ayarlamaktır. Gerekirse, uygulamayı optimize edilmiş uygulamalar listesinde ekleyin.

Limit activity in the background. / © AndroidPIT

Verilerin arka planda kullanımını kısıtla

Görüntüleyemediğiniz şeylerden biri, uygulamalar arka planda internete bağlandığında 4G veri aktarımı yoluyla daha fazla enerji tüketilmesidir. Her bir uygulama için bilgi dahilinde, her bir uygulama için verilerin kullanımını sınırlandırabileceğiniz, mobil verilere ayrılmış bir bölüm bulunmaktadır.

Limit the data connections of individual apps. / © AndroidPIT

S9 veya S9 + 'da pil ömründen tasarruf etmek için başka hileler biliyor musunuz?

Samsung Galaxy S9 nereden satın alabilirim

Best price

New Samsung Galaxy S9 64GB Black Dual SIM Unlocked – 1 Year Warranty

£619.99

£619.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 (Dual SIM) 64GB Midnight Black – Android 8.0 (Oreo) – Italian Version

£645.57

£645.57 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 (Single SIM) 64 GB 5.8-Inch Android 8.0 Oreo UK Version SIM-Free Smartphone – Lilac Purple

£739.00

£739.00 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 (Dual SIM) 64GB Midnight Black – Android 8.0 (Oreo) – German Version

£772.49

£772.49 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 (Dual SIM) 64GB Lilac Purple – Android 8.0 (Oreo) – German Version

£772.49

£772.49 total

Check Offer

Compare prices