Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus’ta Önbellek Bölümü Nasıl Silinir

Samsung Galaxy S9 veya S9 Plus akıllı telefonunuzdan gerçekten etkilendiniz mi? Yapmanız gerekir, çünkü üretici son zamanlarda en iyi ürünlerden birini yarattı. En iyi donanıma çivilediler ve onu mükemmel bir ekranla ve genel bir üstünlükle birleştirdiler. Tüm en iyi yönlere rağmen, bu Android telefonlar hala telefonun yavaşlaması, Wi-Fi sorunları ve kullanıcıların rahatsız edebilecek rasgele yeniden başlatmaları gibi performans sorunlarına neden olan dolandırıcılık uygulamaları gibi birçok amiral gemisi Android cihazında bulunan bazı ortak sorunlardan kaynaklanmaktadır. çekirdeğe.

Bu tür sorunlar her akıllı telefon ile çok yaygındır. Apple gibi bir şirket bu sorunları hem iOS işletim sistemini hem de yıllar boyunca piyasaya sürdüğü iPhone’ları kontrol ederek ele alıyor. Pil ömrünü ve sınırlı özellikleri geliştirmek için telefonun işlemcisini azaltma gibi prosedürleri takip ederler. Samsung cihazınızda tam kontrol sizde ve bu adımları izleyerek çok daha hızlı bir şekilde başarabilirsiniz. İşte Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus akıllı telefonlarda önbellek bölümünü silme. Yapmadan önce, neden yaptığınızı ve cihazınızda ne gibi bir gelişme bekleyeceğinizi bildiğinizden emin olun.

Ayrıca bkz: Fabrika ayarlarına sıfırlama Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus

Önbellek Bölümünü Silme Nedenini Zorlaştırıyor

Telefonu üreticinizden aldığınızda, kutunun dışında görünüyor ve kendini yeni hissediyor. Üretkenliği ve varsayılan Android’in Google uygulamalarını geliştirmek için Samsung tarafından kurulan birkaç uygulama dışında, telefonunuzda bulunan hiçbir türden yazılım veya üçüncü taraf uygulaması olmayacaktır. Paketi açıp cihazınızı açtıktan sonra, en sevdiğiniz uygulamaları kurmaya başlamanız çok açık.

İstatistikler çoğu kullanıcının Evernote, LastPass gibi temel üretkenlik uygulamalarıyla ve Facebook, Whatsapp ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarıyla başladığını ortaya koymaktadır. Bu sadece bir başlangıç, çünkü birkaç gün içinde Player Unknown’s Battlegrounds gibi harika bir yeni oyuna rastlayabilirsiniz ve amiral gemisi telefonunuzda nasıl çalıştığını görmek istersiniz. Birkaç hafta içinde, oyun geliştiricisinden onlarca güncelleme mevcut ve Fortnite adlı başka bir oyun daha var.

Burada belirtilen tüm uygulamalar ve oyunlar tanınmış geliştiricilere aittir. Bazıları performans sorunlarına neden olsa bile, kullanıcılar aynı şeyi geliştirme ekibine bildirebilir. Hemen konuyla ilgilenecekler. Ancak, varsayılan olarak, tüm uygulamaların ve oyunların telefonunuzda önbellek kullanması gerekir. Galaxy S9 telefonunuz, her ay yüklediğiniz uygulamaların her birinin geçici dosyalarının saklandığı önbellek bölümleri oluşturmayı onayladığınızda izin verecektir. Sonunda, akıllı telefonunuzun genel performansını etkilemeye başlayan ve fabrika ayarlarına sıfırlama yapana veya önyükleme işlemini yeni kadar iyi hale getirene kadar silme işlemine kadar tamamen tuğla kadar ilerleyebilen gerçekten büyük bir liste haline gelir.

Önbellek Silme İşlemini Tamamlayarak Ne Kazanıyorsunuz?

Galaxy S9 Plus’ınızdaki önbelleğinizi temizleme prosedürü karmaşık bir işlem değildir ve hemen hemen her kullanıcı teknik yardım almaksızın bunu başarabilir. Yapmanız gereken tek şey adımları uygun şekilde takip etmek ve hiçbirini kaçırmadığınızdan emin olmaktır, çünkü diğer birçok özellikten farklı olarak, doğrudan bu ayar menüsünden biraz daha karmaşık olan güvenli modda erişilebilir olmalıdır.

Her kullanıcının aylık veya periyodik olarak önbelleğini temizlemesi beklenmemekle birlikte, telefonunuzda sorun belirtileri göstermeye başladıysa kesinlikle denemelisiniz. Başarıyla tamamladığınızda, Galaxy S9 veya Galaxy S9 Plus telefonunuz,

    Çok daha fazla yanıt verir ve uygulamalar arasında gezinirken herhangi bir gecikme sorunu yaşamayacaklardır Uygulamalar çok daha hızlı açılacak ve önbellek silinmeden önce bulunan herhangi bir aksaklıktan kurtulacaktır. Telefonun donanımında veya Android işletim sisteminde bulunan tüm aksaklıkları giderir Yenile Telefonunuzdaki dahili hafıza ve kötü amaçlı uygulamaların uzun süre kaynakları saklaması durumunda RAM alanını boşaltması Artık, özellikle Android logosu görünür durumdayken yükleme ekranında sıkışıp kalmış telefonlarda önyükleme sorunları tamamen çözülebilir Genel performans iyileştirmeleri ve Google tarafından sunulan herhangi bir güvenlik yaması veya Android yazılım güncellemesini indirmeye hazır

Yöntem 1: Galaxy S9 veya Galaxy S9 Plus’ta Önbellek Bölümü Nasıl Silinir?

Bunu daha önce hiç yapmadıysanız, kurtarma modunun neyle ilgili olduğunu anlamanın zamanı gelmiştir. Bu seçenek, telefonun Android işletim sistemi kullanıcı arayüzünden, birçok seçenek bulabileceğiniz güvenli bir moda geçmenize izin verecektir. İşte nasıl yapılacağı.

    Samsung Galaxy telefonunuzu kapatın Bunu, ekranınızdaki seçenekler açılana kadar güç düğmesini basılı tutarak yapabilirsiniz. Telefonunuzu kapatın ve tamamen kapanmasına izin verin. güç düğmesini de basılı tutun Android logonun telefonunuzda görüntülenmesini bekleyin ve hemen üç düğmeyi de bırakın

Yöntem 2: Kurtarma modunda yolunuzu gezinme

    Logo görüntülendikten sonra, ekranınıza 60 saniyeye kadar Sistem Güncelleştirmesi Takma mesajını göreceksiniz. Telefonunuzun Android nihayet Kurtarma / Güvenli modda başlatılıncaya kadar dosyaları işlemesine izin verin Bu menüde yalnızca sesi açarak gezinebilirsiniz ve ses kısma düğmeleri Vurgu işaretleyicisi önbellek bölmesini silinceye kadar düğmeye basmaya devam edin İşleminizi onaylamak için açma / kapatma tuşuna basın Evet’i seçmek için ses açma tuşlarına tekrar basın ve onaylamak için açma / kapatma tuşunu kullanın İşlemden sonra istediğiniz işlemi tamamlayın. sistemi şimdi yeniden başlatın ve telefonun ana ekrana başlamasını bekleyin

Normal önyükleme sürenizden farklı olarak, Samsung Galaxy S9 telefonunuz normalden birkaç dakika daha uzun sürebilir. Tüm dosyalar, kaydedilmiş uygulamalar ve önbellek bu prosedürde tamamen silinmiş olacaktı. Özelleştirmeleriniz bozulmadan ana ekrana açılmadan önce, cihazın hepsini sistem belleğine yeniden yüklemesi gerekir.

REcovery mode Samsung Galaxy S9

Yöntem 3: Önbellek bölümünü silerken bilmeniz gereken genel sorunlar

    Telefonunuzun ilk kez başlatılması için gereken süreden endişe etmeyin Tüm dosyaların yüklenmesi gerekir ve birkaç dakika boyunca Android logo ekranında sıkışmış olabilir Önbelleğinizi sildiğinizde cihazınızın şarjının yeterli olduğundan emin olun bitmiş bir pilin neden olduğu sorunları önlemek için bölümleme İşlem tamamen güvenlidir ve Samsung servis merkezini ziyaret etmeniz veya bunu yapmak için profesyonel yardım istemeniz gerekmez Fabrika Sıfırlama seçeneğinin aksine, önbellek bölümü tüm uygulamalarınızı silmeden temizlenebilir , oyunlar, mesajlar ve çevrimdışı dosyalar

Wipe Cache Partition Galaxy S9 phone

Yöntem 4: önbellek bölümü işe yaramazsa destek başvurun

Önbellek bölümünü silmenin birçok sorunu çözmesi gerekiyor, ancak çözülmediğinde, Samsung’dan bir yazılım güncellemesi için beklemelisiniz. Alternatif olarak, telefonunuzun servis görmesini sağlamak veya donanım sorunu olması durumunda yenisini almak için şirketten müşteri desteğiyle de iletişime geçebilirsiniz. Karar, cihazınızın kaç yaşında olduğu ve geçmişte böyle bir performans sorunu yaşayıp yaşamadığınıza dayanmaktadır.

Galaxy S9, piyasaya çıktığında Google’ın yeni işletim sistemi Android P’sini alacak olan birincil telefonlardan biri ve Samsung, pek çok performans sorununu çözmesi gerektiğini benimsiyor. Birkaç hafta boyunca bilinmeyen uygulamalar kurmayarak da kaçınabilirsiniz. Yalnızca güvenilir uygulamalar kullanın ve yeni şeyler indirirken ara verin; böylece bir şeyler ters giderse suçluyu bulabilirsiniz.

    Uygulama mağazasından yalnızca güvenilir uygulamaları yükleme Üçüncü tarafların yetkisiz uygulama mağazalarını kullanmayın Performansı izleyebilmeniz ve sorunlara neden olan kötü niyetli uygulamalardan kurtulabilmeniz için yeni uygulamalar veya oyunlar kurmadan önce kısa aralar verin donanım sorunu olmak

Safe mode Samsung Galaxy S9

Sonuç

Akıllı telefonlar, büyük ölçüde yazılımın verimli çalışmasına dayanan teknoloji cihazlarıdır. Galaxy S9 veya Galaxy S9 Plus’ınız harika telefonlardır, ancak Google Play Store günlük olarak yayınlanan birçok yeni uygulama ve oyunla doludur. Bu dosyalara erişmenizi kolaylaştırmak için, telefon önemli dosyaların birçoğunu otomatik olarak kaydeder ve verileri önbellekte saklar.

Gerçek hayatta kullanımda, önbellek, telefonunuzu olabildiğince hızlı ve duyarlı hale getirmede önemli bir rol oynar. Sık kullandığınız tüm uygulamaları takip eder ve durgun performansa katlanmak zorunda kalmamanız için dosyaları kaydeder. Bazen, önbellekte yanlış bir dosya saklanırsa ve telefon onu almaya çalışırsa, hataları göstermeye devam eder ve sonunda akıllı telefonun performansını etkilemeye başlar. Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ta önbellek bölümünü nasıl sileceğinizi bilmek, telefonunuzu hızlandırmanıza, hatalardan kurtulmanıza ve performansı etkileyen önbellek belleğini kaldırmanıza olanak tanır.