Samsung Galaxy S9 Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Galaxy S9’un sunduğu özellik ve özelliklerin listesi çok uzun. Samsung’un S9 ve S9 Plus akıllı telefonları donanım tarafında neredeyse her şeye sahip olsa da, Samsung telefonlarında yüklü olan özel Android sürümünün bazı sorunları olduğundan, yazılım optimizasyonu ve kararlılığı için aynı şey söylenemez. Tüm akıllı telefonlarda birçok küçük hata olmasına rağmen, S9’un son derece sinir bozucu olabilecek bazı önemli sorunları var. Son derece problemli olabilecek bir sorun wi-fi ile ilgili. Telefonun yazılımında Wi-Fi bağlantınızla parazite neden olabilecek bazı hatalar ve sorunlar var. Burada, Samsung Galaxy S9 Wi-Fi sorunlarını nasıl çözeceğinizi göstereceğiz.

Ayrıca bakınız: Genel Samsung Galaxy S9 sorunları ve nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S9 Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

S9’daki Wi-Fi ağları ve bağlantıları ile ilgili sorunları tartıştığımızdan, bir kullanıcının karşılaşabileceği birkaç senaryo var ve deneyimle karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorunu çözeceğiniz bir çok düzeltme var. Samsung Galaxy S9. S9’unuzun kablosuz ağ sorunlarını başarılı bir şekilde çözmek için, aşağıdaki yöntemlerin her birini birer birer çözmeniz gerekir, bundan sonra Galaxy S9’unuzda herhangi bir Wi-Fi sorunuyla karşılaşmazsınız.

Yöntem 1: Aygıtınızı Yeniden Başlatın

Çoğu durumda, akıllı telefonunuzun bir soruna neden olan işletim sistemidir. Bunun birçok nedeni olabilir, ancak çözüm nispeten daha kolay. Sorun işletim sistemiyle ilgili olduğu için, Android işletim sistemini tekrar RAM’e yerleştirdiğimizden ve Wi-Fi ile ilgili hatalarınızı giderebileceğinden, cihazın yeniden başlatılması birçok sorunu çözebilir.

Yöntem 2: Wi-Fi Router’ınızı Yeniden Başlatın veya Sıfırlayın

Galaxy S9’unuzdaki kablosuz ağınızla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız, önce aynı Wi-Fi ağını farklı bir cihazda test etmeniz gerekir. Aynı sorun ikinci cihazınızda da mevcutsa, muhtemelen internet bağlantınız olması, bağlantı, ağ hızı vb. İle ilgili her türlü soruna neden olabilir. Bu durumda, önce yönlendiricinizi kapatarak yeniden başlatmanız gerekir. ve birkaç dakika sonra tekrar açın. Bu sizin için işe yaramazsa, Wi-Fi yönlendiriciyi sıfırlamayı düşünmelisiniz, bu da tüm ayarlarını varsayılana döndürür. Yönlendiricinizi, ilgili kullanıcı kılavuzu kılavuzunu izleyerek kolayca sıfırlayabilirsiniz, çünkü tüm yönlendiriciler sıfırlamak için farklı bir yöntem kullanır.

Yöntem 3: Kablosuz Ağı Yeniden Bağlayın

Bazen akıllı telefonunuza kaydedilen bir şebekenin SSID ve şifresi bozulabilir. Böyle bir durumda, telefonunuz şebekeye bağlanamaz. Aynı şey bir Samsung Galaxy S9 ile de olabilir ve bunu düzeltmek için önce kablosuz ağı unutmanız ve ardından gerekli bilgileri tekrar girerek ona bağlanmanız gerekir. Bunun için verilen talimatları izlemeniz gerekir:

    Önce, akıllı telefonunuzdaki Wi-Fi ayarlarına gidin ve istediğiniz kablosuz ağa uzun basın. Şimdi, Wi-Fi şebekesini telefonunuzdan silecek olan ‘Ağı Unut’ üzerine dokunun. Ardından mevcut ağları taramanız ve ayrıntıları tekrar girerek aynı ağa bağlanmanız gerekir.

Yöntem 4: Samsung Galaxy S9’unuzdaki Ağ Ayarlarını Sıfırla

Wi-Fi ağınızı yeniden eklemek sizin için işe yaramadıysa, Wi-Fi alımıyla ilgili bir soruna neden olan Galaxy S9’unuzdaki Wi-Fi ayarlarını yanlışlıkla değiştirmiş olma ihtimaliniz var. Bu sebeple ortaya çıkan sorunları çözmek için, Galaxy S9’unuzda karşılaştığınız Wi-Fi ile ilgili tüm sorunları çözecek ağ ayarlarını kolayca sıfırlayabiliriz. Samsung akıllı telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlamak için verilen adımları izlemeniz gerekir:

    Galaxy S9’unuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasını açın ve ‘Yedekle ve Sıfırla’ ayarlarına gidin. ‘Ağ Ayarlarını Sıfırla’ adlı seçeneği bulmak zorundasınız. Bu seçeneğe tıkladığınızda ve onayladıktan sonra, akıllı telefonunuza kaydedilen tüm şebeke ayarları Galaxy S9’unuzdaki Wi-Fi sorunlarının çoğunu giderecek olan varsayılan ayarlara değiştirilecektir.

Yöntem 5: Samsung Galaxy S9’unuzu güncelleyin

Samsung akıllı telefonlarından birinde büyük bir hata bulduğunda, Samsung sorunu çözecek bir OTA yaması yayınlayacak. Bu nedenle, akıllı telefonunuzla ilgili herhangi bir sorunla da karşılaşıyorsanız, cihazınız için herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeli ve cihazınızın akıllı telefonunuz için mevcut olan en son OTA güncellemesiyle güncel olduğundan emin olmalısınız. Ayarlar uygulamanızın ‘Telefon Hakkında’ bölümündeki ‘Yazılım Güncelleme’ seçeneğine giderek, mevcut OTA güncellemelerini kontrol edebilirsiniz.

Samsung Galaxy S9 network reset

Yöntem 6: Galaxy S9’unuzdaki önbellek bölümünü silin.

Aygıtınızı yeniden başlatmak gibi, işletim sistemiyle ilgili birçok sorunu çözebilir, benzer şekilde akıllı telefonunuzun Önbellek Bölümünü silmek de akıllı telefonunuzdaki birçok sorunu gidermeye neden olabilir. Verilen talimatları izleyerek Önbellek Bölümünü tamamen silmek için Android Kurtarmayı kullanmak zorundayız:

    Samsung Galaxy S9’unuzu kapatın. Bundan sonra, güç düğmesine, ses açma düğmesine ve Bixby düğmesine basıp basılı tutun ve ardından Samsung logosunu görene kadar basılı tutun; Şimdi, gezinmek için ses tuşlarını ve seçiminizi onaylamak için güç düğmesini kullanarak ‘Önbellek Bölümünü Sil’i seçmelisiniz. Galaxy S9’unuz önbellek bölümünü sildikten sonra, ses seviyesi tuşlarını ve güç düğmesini kullanarak cihazınızı yeniden başlatma seçeneğiniz olacaktır. Bunu yapmak, cihazınızdaki Önbellek Bölümünü silecektir; bu, Samsung Galaxy S9’unuzdaki Wi-Fi sorunlarını gidermeyi umar.

Yöntem 7: Fabrika Cihazınızı Sıfırlayın

Çoğu Android sorununun son çözümü, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu çözüm, kullanıcının yüklediği tüm uygulamaları, güncellemeleri ve kullanıcı tarafından yapılan ağ ayarlarında yapılan değişiklikleri kaldırdığı için oldukça etkili olabilir. Bu nedenle, bir Android cihazının fabrika ayarlarına sıfırlanması, Wi-Fi sorunları dahil olmak üzere birçok problemi çözebilir. Bu işlemi izlemeden önce cihazınızdaki tüm önemli dosyaları yedeklediğinizden emin olun, çünkü tüm verilerinizi silecektir. Samsung Galaxy S9’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

    Galaxy S9’unuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasına gidin ve ‘Yedekle ve Sıfırla’ bölümüne gidin. Bundan sonra, ‘Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin ve’ Tümünü sil’i seçin. Evet tuşuna bastığınızda, telefonunuz Wi-Fi sorunlarını çözerek tamamen silinecektir.

Yöntem 8: Samsung Servis Merkezi ile iletişim kurun

Android akıllı telefondaki Wi-Fi sorunları, hem donanım hem de yazılım seviyesi sorunlarından kaynaklanıyor olabilir. Yukarıda belirtilen tüm yazılım seviyesi düzeltmelerini tartıştık, ancak Galaxy S9’unuzdaki Wi-Fi sorunlarının donanım arızası nedeniyle ortaya çıkma ihtimali var. Bu durumda, Galaxy S9’unuzu tamir etmenin en iyi yolu, Samsung eğitimli profesyonellerin donanım problemlerini daha kolay çözmenize yardımcı olacağı için en yakın Samsung Servis Merkezi ile iletişim kurmaktır.