Samsung Galaxy S9 + Yazılım Güncellemesinden Sonra LTE’ye Bağlanmıyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # S9 + ‘a sahip okuyucularımızın telefonlarıyla yaşadıkları sorunları düzeltmelerine yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bu, geçen yıl tüketiciler arasında popüler hale gelen bir amiral gemisi cihazıdır. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S9 + ‘ın yazılım güncelleme sorunundan sonra LTE’ye bağlanmamasının üstesinden geleceğiz.

Bir Samsung Galaxy S9 + veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 + Yazılım Güncellemesinden Sonra LTE’ye Bağlanmıyor Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba Sprint Samsung S9 + cihazımı yeni güncelledim ve sprint LTE veya 4G veya 3G’ye bağlanmayacağım, telefonun gücünü kapatıp tekrar açtım ve şarj cihazına bağlanıp bağlantısını kesmeyi denedim. Wifi bağlı olmadıkça internete erişemiyorum. Lütfen yardım et.

Çözüm: Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı uygulamadan önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Bu durumda yapmak isteyeceğiniz ilk şey, aktif bir mobil veri bağlantınızın olduğundan ve güçlü bir mobil veri bağlantısı olan bir alanda bulunduğunuzdan emin olmaktır. Zayıf bir sinyalin neden olduğu sorunun olasılığını ortadan kaldırmak için farklı bir alana gitmeyi deneyin ve sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Ayrıca, telefonun doğru APN ayarlarının yapılmış olduğundan emin olmalısınız.

APN ayarlarına erişmek için.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bağlantılar> Mobil ağlar> Erişim Noktası Adları öğesine dokunun. Varsa Sprint APN ayarına dokunun. Mevcut değilse EKLE üzerine dokunun.

Telefonunuz aşağıdaki APN ayarlarına sahip olmalıdır

  Ad: SprintAPN: cinet.spcsProxy: blankUsername: blankPassword: blankServer: Not setMMSC: blankMMS Proxy: 68.28.31.7MMS Bağlantı Noktası: blankMCC: 234MNC: 15 Kimlik doğrulama türü: ayarlanmadıAPN Tür: varsayılanAPN protokolü: IPv4

Mobil veri ağına hala erişemiyorsanız, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarını uygulayın.

Yumuşak Sıfırlama Yapma

Bu genellikle telefon yazılımını yenileyeceği için küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunları düzeltir. Bu, telefonu bataryadan ayırdığı için simüle edilmiş bir pil çekimi olarak da adlandırılır.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bu soruna neden olabilecek başka bir faktör, cihaza indirdiğiniz bir uygulamadır. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanması muhtemeldir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sisteminin önbelleğe alınmış verileri, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da cihazda sorunlara neden olabilir. Önbelleğe alınmış bozuk verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate almanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, mobil veri ağına erişebilmeniz için telefonun doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olmalısınız.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.