Samsung Galaxy S9’da çökmeye devam eden Google Play’i nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Daha sık kullanamadığınız ancak Samsung Galaxy S9 cihazınızdan kaybetmeyi göze alamayacağınız uygulamalardan biri Google Play veya Play Store uygulaması. Söylemeye gerek yok, Google Play veya Play Store uygulaması telefonunuzda ilk önce çalışmıyorsa, istediğiniz uygulamalardan herhangi birini indiremezsiniz. Bu nedenle, bazı acil onarım gerektiren bir problemdir. Bu nedenle buradaysanız, bu gönderi size bazı girdiler verebilir. Öyleyse okumaya devam et ve yardım al.

Herhangi bir olası düzeltmeyi denemeye başlamadan önce, karşılaştığınız sorunun Google’da olmadığını doğrulayın ve doğrulayın. Google forumlarına ya da yardım merkezine başvurabilir ve başkalarının şu anda aynı sorunu yaşadığı raporları olup olmadığını görebilirsiniz. Yaygın bir sorun gibi gözüküyorsa, daha büyük olasılıkla kendisini düzeltecek geçici bir sunucu sorunudur. Bu durumda, tek ihtiyacınız olan Google Play Store sunucusu yeniden çalışmaya başlayana kadar biraz sabra sahip olmak. Aksi takdirde, devam edin ve aşağıdaki çözümleri deneyin.

Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

İlk çözüm: Google Play uygulamasını kapatmaya çalışın ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Google Play veya Play Store uygulamasında aktarılan rastgele bir aksaklıksa, uygulamayı kapatmaya zorlamak muhtemelen sorunu çözebilir. İşte böyle yapılır:

  Giriş düğmesinin solunda bulunan Son uygulamalar düğmesine basın. Bunu yapmak, son açılan tüm uygulamalarınızı getirir. Kapatmak için Google Play Servisleri veya Play Store uygulamasının önizlemesini görüntüleyin.

Ayrıca, diğer uygulamalarda veya telefon işlevlerinde herhangi bir uyuşmazlık oluşmasını önlemek için yakın zamanda açılan diğer tüm uygulamalarınızı kapatabilirsiniz.

  Tüm çalışan uygulamaları bir kerede kapatmak için Tümünü Kapat seçeneğini seçin.

Alternatif olarak, kötü niyetli uygulamaları kapatmaya zorlamak için Uygulama Yöneticisi’ni kullanabilirsiniz.

  Bunu yapmak için, Uygulamalar-> Ayarlar-> Uygulamalar-> ‘a gidin, ardından listeden Google Play veya Play Store’u seçin. Ardından zorla uygulamadan çıkmak için Kapatmaya Zorla düğmesine dokunun.

Bunu deneyin ve Google Play veya Play Store’un nasıl tepki verdiğini görün.

İLGİLİ MESAJLAR:

  Dondurulmuş bir Samsung Galaxy S9 nasıl çözülür (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 cihazınızı nasıl fabrika ayarlarına döndürün veya sıfırlayın (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 cihazınızdaki önbellek bölümünü nasıl silersiniz ve avantajları nelerdir? bilgisayarınız tarafından tanınmıyor mu? [Sorun Giderme Kılavuzu] Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

İkinci çözüm: Google Play’de önbelleği ve verileri temizleyin.

Google Play veya Play Store uygulamasında önbellek olarak depolanan geçici dosyalar rastgele bozulabilir veya çökebilir. Bu olduğunda, uygulamanın yaramazlık ve kararsız hale gelme eğilimi vardır. Bu durumda, uygulamanın önbelleğini ve verilerini silmek yardımcı olabilir. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar.Tap Uygulamaları’nı açın.Uygulama önbelleğini temizlemek için Google Play ya da Play Store.Tap Storage.Tap Storage öğesini seçin.

Bu komutun, oturum açma ayrıntıları, kullanıcı profilleri, kaydedilmiş dosyalar, ayarlar ve benzeri dahil olmak üzere uygulamada depolanan tüm kişisel verilerinizi sileceğini unutmayın. Bu, daha sonra Google Play veya Play Store hesabınıza giriş yapmanız gerekeceği anlamına gelir. Telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından Google Play’in nasıl çalıştığını görün.

Üçüncü çözüm: Samsung Galaxy S9’unuzdaki önbellek bölümünü silin.

Önbellek bölümünün temizlenmesi, sorunun sistem bölümündeki bazı düzensiz önbellek dosyalarına atfedilmesi durumunda yardımcı olabilir. Bu işlem, telefonunuzun dahili hafızasında kayıtlı kişisel verileri kaybetmeden fabrika ayarlarına sıfırlama olarak olumlu bir sonuç verebilir. Samsung Galaxy S9’unuzdaki önbellek bölümünü nasıl sileceğiniz:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. Sesi Aç, Ana Sayfa (Bixby) ve Güç düğmesini aynı anda birkaç saniye basılı tutun. Android logosu göründüğünde, tüm düğmeleri bırakın ve Kurtarma menüsünün ekranda görünmesini bekleyin. Android kurtarma menüsü ekranında, Önbellek bölümünü sil seçeneği vurgulanana kadar Sesi Azalt düğmesine art arda basarak seçeneklere gidin. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulamak için Ses düğmelerinden birine tekrar basın, ardından onaylamak için Güç düğmesine tekrar basın. İşlem tamamlandığında sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanacaktır. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Bu sorunu çözmezse, bir sonraki uygun çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Uygulamayı veya telefon yazılımını en son sürüme güncelleyin.

Cihazınızı optimize ve istikrarlı tutmak için uygulamalar ve Android sistem için yeni güncellemeler yüklemeniz önemle tavsiye edilir. Yeni özellikler getirmenin yanı sıra, güncellemeler ayrıca bir uygulamada veya cihazda aktarılan mevcut sorunları gidermek için hata düzeltmeleri de sunar. Henüz yapmadıysanız, devam edin ve telefonunuza yüklenecek mevcut yazılım güncellemelerini kontrol edin. Cihazınızın Wi-Fi’ye bağlı olduğundan ve tüm işlemi tamamlamak için yeterli güce sahip olduğundan emin olun. Ardından, havadan (OTA) güncellemeleri kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Uygulama tepsisini açmak için Giriş ekranından boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar’ı seçin. Yazılım güncellemesine dokunun. Güncellemeleri manuel olarak indirme seçeneğini seçin. Telefonunuzun mevcut güncellemeleri kontrol etmesini bekleyin. Güncelleme varsa, Tamam seçeneğine dokunun, daha sonra güncelleme dosyası indirme ve kurulumunu başlatmak için Başlat’ı seçin. Ekranda yeniden başlatma istemini gördüğünüzde, telefonunuzu yeniden başlatmak için Tamam’a dokunun.

Alternatif olarak, Samsung S9’unuzu bir bilgisayarda Akıllı Anahtar’ı kullanarak güncelleyebilirsiniz. Telefonunuz tamamen açılıncaya kadar bekleyin, sonra Google Play veya Play Store’un bu kez kararlı çalıştığını görün.

Beşinci çözüm: Samsung Galaxy S9’unuzda fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

Google Play veya Play Store uygulamanızla ilgili sorun önceki tüm yöntemleri uyguladıktan sonra da devam ederse, son seçenekleriniz arasında fabrika ayarlarına sıfırlama veya donanımdan sıfırlama sayılabilir. Başa çıkacağınız sorun küçük bir hatadan daha fazlası olabilir ve bu nedenle daha sert bir çözüm gerektirir. Tüm önemli verilerinizin ve kişisel bilgilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın, bu yüzden başlamadan önce onları yedeklemeyi unutmayın. Her şey ayarlandıktan sonra, fabrika ayarlarına geri dönmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Verilerinizi Uygulamalar-> Ayarlar-> Bulut ve hesaplar-> Yedekle ve geri yükle seçeneğine giderek yedekleyin, ardından istediğiniz ayarı seçin. Verilerimi yedeklemeyi seçebilir veya Otomatik geri yükleme seçeneğine gidebilirsiniz. Yedekleme tamamlandığında, ana Ayarlar menüsüne gelinceye kadar Geri simgesine dokunun. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla. Sonra Tümünü Sil seçeneğini seçin. İstenirse, bilgilerinizi ve / veya Samsung hesap bilgilerinizi girin ve ardından Onayla üzerine dokunun.

Telefonunuzun sıfırlanmasını ve yeniden başlatılmasını bekleyin. Bundan sonra fabrika varsayılanlarına geri yüklenecektir. Telefonunuzu tekrar kullanmaya hazır hale getirmek için ilk cihaz kurulumuna geçin.

Daha Fazla Yardım İsteyin

Önceki çözümlerden hiçbiri sorunu çözemiyorsa ve Google Play’in Samsung Galaxy S9’unuzda hala çöküyorsa, Google Yardım Merkezi’nden daha fazla giriş isteyebilirsiniz. Google tarafından ele alınması gereken Google Play hizmetlerini etkileyen daha karmaşık bir yazılım sorunu olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Fabrika Ayarlarına Dönme veya Master Hazırlama Samsung Galaxy S9’unuzu Sıfırlama (kolay adımlar) Nasıl açılmayacak yeni Samsung Galaxy S9’unuzu nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’daki önbellek bölümünü nasıl silebilir ve faydaları nelerdir? ekran titreklik sorunu ile Samsung Galaxy S9 düzeltmek (kolay adımlar) Ölümün Siyah Ekran ile Samsung Galaxy S9 düzeltmek sorunu (kolay adımlar) Güvenli modda Samsung Galaxy S9 nasıl yeniden başlatılabilir ve sorunlu uygulamaları nasıl kaldırabilirim (kolay adımlar)